عمومی

مدیر عامل گوگل به تازگی «Simplicity Sprint» را برای همه معرفی کرده است 170000 کارمند در اینجا چیست و چرا چنین است شگفت انگيز

مدیر عامل گوگل به تازگی «Simplicity Sprint» را برای همه معرفی کرده است
۱۷۰۰۰۰ کارمند در اینجا چیست و چرا چنین است
شگفت انگيز

Google اخیرا نتایج مالی خود را برای سه ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ اعلام کرد. ساندار پیچای، مدیر عامل آلفابت و گوگل، در مورد “عملکرد خوب” در سه ماهه دوم با درآمد اظهار نظر کرد. ۶۹٫۷ میلیارد دلار، ۱۳ درصد بیشتر از سال گذشته.

در حالی که درآمد رشد دو رقمی را نشان داد، رشد نسبت به ۵۷ درصد در سال گذشته کاهش یافته است. سود هر سهم (EPS) نیز کاهش یافته است، به ۱٫۲۱ دلار در مقابل ۱٫۲۸ دلار مورد انتظار. EBIT یک تسطیح را نشان می دهد که ناشی از افزایش ۲۱ درصدی تعداد کارمندان است.

این جایی است که Pichai و تیم اجرایی Google فرصت‌ها و دلایل احتمالی برای نگرانی را می‌بینند: بهره‌وری Google نه طبق تعداد کارمندانش کاهش سرعت استخدام گویای برخی از این واقعیت هاست. با وجود تورم و رکود اقتصادی، ممکن است بدتر شود. اما برای پیچای هم می تواند بهتر باشد. این تلاشی است برای “به دست آوردن نتایج بهتر سریعتر.”

معرفی خوانایی Simplicity Sprint 

طبق گفته Pichai، سرعت دویدن ساده یک ابتکار جمعی و همه جانبه برای ایده‌های جمع‌سپاری برای توسعه سریع‌تر محصول و بهره‌وری است. یک نظرسنجی در سراسر شرکت انجام خواهد شد و تا ۱۵ آگوست زنده خواهد ماند. سه سوال وجود دارد:

  • چه چیزی به شما کمک می کند تا با وضوح و کارایی بیشتر در خدمت به کاربران و مشتریان خود کار کنید؟

  • از کجا باید سرعت گیرها را حذف کنیم تا سریعتر نتایج بهتری بگیریم؟

  • چگونه ضایعات را حذف کنیم و همزمان با رشدمان، کارآفرین و متمرکز بمانیم؟

رهبران ارشد با آن دسته از پاسخ دهندگان کارمندی که ایده هایشان ممکن است برای بهبود برخی عملیاتی مفید باشد، ارتباط برقرار می کند. کارایی این یک درس بسیار قابل توجه در رهبری با توجه به شرایط است.

در زمان‌های نامشخصی مانند این، رهبران شناخته شده‌اند که سرکوب می‌کنند و بیشتر نشان می‌دهند رهبری با سبک مقتدرانه یا خودکامه. و بله، در حالی که قاطعیت و قاطعیت بیشتر مزایایی دارد. اجباری – به ویژه در زمان بی ثباتی – خطرات بسیار زیاد است، از جمله بدتر شدن انگیزه و روحیه کارکنان. در نهایت، رهبری استبدادی ” بر اساس تسلط شخصی که در خدمت منافع شخصی است رهبر، خود ستایشگر و استثمارگر دیگران است.”

بهترین هر دو جهان —  طرز فکر هر دو/و

<.>

پیچای و گوگل در حال ایجاد تعادل مهمی هستند. آنها نقاط مثبت را به حداکثر می‌رسانند و جنبه‌های منفی را به حداقل می‌رسانند: هم هدایت‌کننده و هم توانمند هستند. این طرز فکر مهم رهبری است که دنیای VUCA امروزی برای عملکرد برتر شرکت و تیم به آن نیاز دارد.

با استفاده از سادگی. سرعت، آنها به هر کارمندی صدایی می دهند. پیچای به همه ۱۷۶۰۰۰ کارمند تمام وقت می گوید که “صدای شما مهم است و نظر شما مهم است”، و همچنین راه پیش رو یک تلاش مشترک و جمعی خواهد بود، نه نمایش یک مرد یا یک زن که از بالا دستور می دهد. استفاده از ضمایر جمعی (“ما”، “ما”) بر ضمایر مفرد (“شما”، “من”) در مجموعه سوال ساده است.

آنها از کارمندان می پرسند چه سرعت گیرهایی باید حذف شوند. آنها از مردم نمی پرسند “چگونه می توانی بهتر باشی”، بلکه “چه کاری می توانیم انجام دهیم تا به شما کمک کنیم کار خود را بهتر انجام دهید.” تفاوتی به ظاهر جزئی در زبان، اما تفاوتی که پیچای و تیم Google را به خوبی بیان می کند.

نظرات بیان شده در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com متعلق به خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا