عمومی

تعطیلات رایان به مشاغل کوچک: در میدان مین سیاسی، از اصول خود پیروی کنید، نه فقط سود

تعطیلات رایان به مشاغل کوچک: در میدان مین سیاسی،
از اصول خود پیروی کنید، نه فقط سود

اوایل امسال، من و همسرم تصمیم گرفتیم در برابر ممنوعیت اخیر موضع گیری کنیم. کتاب‌های خاصی در تگزاس، جایی که ما زندگی می‌کنیم و یک کتابفروشی مستقل داریم. ما یک تریلر در خیابان اصلی مقابل مغازه خود در شهر کوچک Bastrop راه اندازی کردیم و صدها نسخه از کتاب مانند فارنهایت ۴۵۱، پسر چمنی، و خارج از تاریکی .

بدیهی است که هدیه دادن کتاب یک عامل درآمد عالی، و همچنین اعضایی از جامعه شما که سیاست‌هایشان با شما متفاوت است، بالقوه بیگانه‌کننده نیست. (یکی از کتاب‌هایی که ما تقدیم کردیم مورد اعتراض والدین دبیرستانی قرار گرفت که فقط چند بلوک از فروشگاه ما فاصله داشت.) اما هیچ یک از این ملاحظات برای غلبه بر این احساس که ما کار درستی انجام می‌دهیم – حداقل از نظر اخلاقی‌مان کافی نبود. استانداردها، اگر نتیجه نهایی ما نباشد.

و همانطور که مشخص است، در تصویر بزرگتر، پیروی از وجدان ما برای تجارت خوب بود. . رسانه های محلی بیرون آمدند و رویداد ما را به طور گسترده پوشش دادند. رسانه ملی نیز از این موضوع پیروی کرد. و سرویس کتاب الکترونیکی Scribd برگه کتاب‌ها را انتخاب کرد.

بیایید یک لحظه پشتیبان‌گیری کنیم. من یک کتابفروشی را در اعماق همه‌گیری به همان دلیلی که می‌نویسم باز کردم – چون آن را دوست دارم. چون احساس می کردم برای انجام آن فراخوانده شده ام. من احساس می کنم که کتاب ها مهم هستند و دنیایی که مردم به آنها دسترسی ندارند، دنیایی نیست که من بخواهم تصورش کنم.

این هدف مهم است. ما در اقتصاد توجه زندگی می کنیم. چیزی که کمیاب است سرمایه یا منابع طبیعی یا فضای خرده فروشی یا دلارهای مصرفی نیست. منبع جایزه توجه مردم همیشه پریشان، بی وقفه و بسیار خسته است. بدون توجه مردم – چه در رسانه های اجتماعی و چه با پای پیاده – تجارت شما دوام نخواهد آورد. و دنبال سود به خودی خود جلب توجه نخواهد کرد.

محافظت از سود شما یا عمل کردن فقط در منفعت اقتصادی محدود شما این است که بسیار کسل کننده است. این خشک ترین تعریف از سرمایه داری است. این امر باعث ایجاد حسن نیت یا اشتیاق نمی شود و رابطه شما با مشتریان را به ارزش معامله بعدی آنها کاهش می دهد.

از سوی دیگر، هدفمند عمل کردن، شما را آزاد می‌کند تا کارهایی را که واقعاً برای انسان‌ها مهم است انجام دهید – و در نتیجه در میان دریایی از کسب‌وکارها که اهمیتی ندارند، متمایز شوید.

برای مثال کووید را در نظر بگیرید. نه می خواستم مریض شوم و نه کسی که برای من کار می کند مریض شود. بنابراین واضح به نظر می رسید که مهم نیست فرماندار تگزاس چه کاری انجام دهد، ما در فروشگاه خود ماسک را اجباری می کنیم. که ما انجام دادیم. آیا این باعث ناراحتی برخی از افرادی شد که در غیر این صورت ممکن بود وارد شوند و چیزهایی بخرند؟ البته. من می دانم که سایر مشاغل شرایطی داشتند که آنها را مجبور به تصمیم گیری های دیگری می کرد. اما من در سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ اجازه نمی دادم یک غریبه بدون نقاب وارد خانه من شود، بنابراین در فروشگاه هم تشکر نکردیم.

و زمانی که زنی که نمی‌شناسم، یادداشت بدی درباره سیاست ماسک ما برای من ارسال کرد، آن را در رسانه‌های اجتماعی پست کردم. مانند اهدای کتاب ما، پوشش مطبوعاتی قابل توجهی در پی داشت – و به همین ترتیب فروش آنلاین ما افزایش یافت. برای هر فردی که وارد فروشگاه می‌شد و از ناراحتی جزئی ماسک زدن شکایت می‌کرد، افراد بسیار بیشتری وارد شدند و از ما برای برداشتن گام اضافی تشکر کردند، برای اینکه فضایی امن برای مثلاً بچه‌های دارای نقص ایمنی ایجاد کردیم. ما حتی کارمندان سایر مشاغل را در شهر داشتیم که از ما برای ارائه مثالی تشکر می‌کردیم که می‌توانستند هنگام درخواست حمایت‌های مشابه از روسای خود به آن اشاره کنند.

زیرا خودتان بودن قابل ارتباط است. این واقعی است. ممکن است احساس کنید که در حال رفتن هستید، اما در واقع ممکن است مطمئن‌تر باشد — زیرا به شما امکان دسترسی به مخاطبی را می‌دهد که دیگران آنقدر ترسیده‌اند یا خیلی اهل محاسبه هستند.

از شماره مه/ژوئن ۲۰۲۲ مجله Inc.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا