عمومی

اگر به هر یک از این 7 سوال پاسخ مثبت می دهید، شما محل کار احتمالاً سمی تر از آن چیزی است که فکر می کنید

اگر به هر یک از این ۷ سوال پاسخ مثبت می دهید، شما
محل کار احتمالاً سمی تر از آن چیزی است که فکر می کنید

سال ۱۹۴۴ بود و متفقین در حال جنگ بودند. در واشنگتن، آژانس پیشرو به سیا ایده ای در مورد چگونگی کمک داشت.

طرح: نوشتن و انتشار راهنمای نحوه ایجاد محل کار سمی، و آن را به کارگران دلسوز در پشت خطوط دشمن که امیدوار به خرابکاری محور از درون بودند، قاچاق کنید.

همه نمی‌توانستند اسلحه حمل کنند یا ریل قطار و تأسیسات نظامی را منفجر کنند، اما آنها می‌توانستند محل کار خود را به گونه‌ای بسازند. غیر مهمان نواز و ناکارآمد که ممکن است ماشین جنگی نازی ها را کند کنند.

راهنما راهنمای ساده خرابکاری درست. امروز می توانید کل مطلب را بصورت آنلاین بخوانید.

جذاب‌ترین چیز این است که بسیاری از چیزهایی که امروز در تجارت از آنها شکایت می‌کنیم، تقریباً همان چیزهایی بودند که جاسوسان متفقین توصیه کردند. هشت دهه پیش برای ایجاد محیط های کاری سمی انجام داده اید.

در واقع، اگر کسب و کاری دارید، ارزش این را دارد که بپرسید آیا هیچ یک از به نظر می رسد کارمندان شما این رفتارها را به طور منظم تمرین می کنند.

۱٫ آیا آنها اصرار دارند که جلساتی را زمانی که ابزارهای بحث و گفتگوی کمتر مداخله جویانه انجام می دهند برگزار کنند؟

کنفرانس برگزار کنید؟ زمانی که کارهای حیاتی بیشتری برای انجام دادن وجود دارد… در صورت امکان، همه موارد را برای “مطالعه و بررسی بیشتر” به کمیته ها ارجاع دهید. سعی کنید کمیته ها را تا حد امکان بزرگ کنید — هرگز کمتر از پنج نفر نباشید.

۲٫ آیا آنها به طور مداوم و طولانی صحبت می کنند؟

«سخنرانی می کنند». تا حد امکان مکرر و طولانی صحبت کنید. “نقاط” خود را با حکایات طولانی و گزارش تجربیات شخصی نشان دهید. هرگز از دادن چند نظر «میهن پرستانه» مناسب تردید نکنید.

۳٫ آیا آنها بر بازبینی چیزهایی که قبلاً تصمیم‌گیری شده‌اند اصرار دارند؟

بر سر عبارات دقیق ارتباطات چانه‌زنی کنید؟ ، صورتجلسه، قطعنامه ها … به موضوعاتی که در جلسه گذشته تصمیم گرفته شد، مراجعه کنید و سعی کنید دوباره سؤال مربوط به توصیه آن تصمیم را باز کنید.

۴٫ آیا آنها با همکاران و افرادی که به آنها گزارش می دهند، ناعادلانه رفتار می کنند؟

برای کاهش روحیه و با آن، تولید، برای کارگران ناکارآمد خوشایند باشد. به آنها ترفیعات ناشایست بدهید. تبعیض علیه کارگران کارآمد؛ ناعادلانه از کار خود شکایت کنند.

۵٫ آیا به نظر می رسد آنها بهانه های دائمی برای کار نکردن دارند؟

به همان اندازه وقفه در کار خود ایجاد کنید؟ همانطور که می توانید: هنگام تغییر ماده ای که روی آن کار می کنید، همانطور که در ماشین تراش یا پانچ انجام می دهید، زمان بی موردی را برای انجام آن صرف کنید. اگر در حال برش دادن، شکل دادن یا انجام کارهای اندازه گیری شده دیگری هستید، ابعاد را دو برابر دفعات مورد نیاز اندازه بگیرید. وقتی به دستشویی می روید، زمان بیشتری را در آنجا بگذرانید. ابزارها را فراموش کنید تا مجبور شوید به دنبال آنها برگردید.

۶٫ آیا فلج به نظر می رسند و قادر به عمل نیستند؟

احتیاط کنید. «منطقی» باشید و از همکلاسی‌هایتان بخواهید «معقول» باشند و از عجله بپرهیزید که ممکن است بعداً باعث خجالت یا مشکلات شود. … نگران درستی هر تصمیمی باشید – این سوال را مطرح کنید که آیا چنین اقدامی در صلاحیت گروه است یا ممکن است با سیاست برخی از سطوح بالاتر در تضاد باشد.”

۷٫ آیا کار با همکارانشان سخت است؟

از راهنمای خرابکاری: 

هرگز مهارت و تجربه خود را به یک کارگر جدید یا کمتر ماهر منتقل نکنید. هنگام بازجویی توضیحات طولانی و نامفهومی ارائه دهید. هنگام آموزش کارگران جدید، دستورالعمل های ناقص یا گمراه کننده ارائه دهید.

۸٫ آیا آنها در محل کار خود آتش می زنند یا در غیر این صورت تماس بگیرید. گزارش های نادرست پلیس برای فرستادن کارکنان اورژانس به نقاط اشتباه شهر؟

خوب، بدیهی است که این یکی فراتر از ایجاد یک محل کار سمی، و این واقعیت که آنها در لیست هستند یادآوری این است که راهنمای خرابکاری در واقع برای جنگ در نظر گرفته شده بود.

اما، اگر برخی از موارد دیگر در این لیست کمی آشنا به نظر می رسند، شاید ارزش بررسی را داشته باشد. ممکن است متوجه شوید محل کارتان سمی تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا