خبر

۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید

به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، داده‌های سفارش کالا‌های با دوام برای ماه فوریه اعلام میشود. پس از انسداد کانال سوئز توسط یک کشتی کانتینر دار، قیمت نفت به شدت افزایش یافته و ایلان ماسک مجدداً باعث پامپ بیت کوین شده است. آنچه در چهارشنبه، ۲۴ مارس، باید در مورد بازار‌های مالی بدانید اینجا آمده است.

۱. گیم استاپ

نتایج سه ماهه‌ی گیم استاپ ناامید کننده بود. فروش کلی ۳.۳٪ کاهش یافته و سود هر سهم ۸٪ از انتظارات پایین‌تر بود.

با این حال، این شرکت گفت که فروش فروشگاه آن در سه ماه منتهی به ژانویه ۶.۵ ٪ افزایش داشته است و فروش تجارت الکترونیکی ۱۷۵ ٪ رشد کرده است.

در کل این خبر کافی بود تا حداقل یک خرس سابق را ترغیب کند که نظر خود را تغییر دهد. طبق گزارشات، جفریز هدف قیمتی خود را از ۱۵ دلار به ۱۷۵ دلار رساند. سهام گیم استاپ در معاملات پیش از گشایش بازار با ۱۱ ٪ کاهش به ۱۶۱.۹۰ دلار رسیده است.

۲. استراتژی جدید اینتل

اینتل با یک برنامه استراتژیک جدید ۲۰ میلیارد دلاری که ساخت دو کارخانه‌ی جدید در آریزونا را پیش بینی می‌کند، نقشه‌های خود را برای معرفی مجدد خود به عنوان برترین تولیدکننده جهان ترسیم کرد.

این طرح نشان دهنده تأیید مجدد تعهدات اینتل برای ساخت تراشه‌های خود است. این طرح در زمانی مناسب انجام میشود، زیرا کمبود‌های زنجیره تأمین گسترده قاره‌ها به طرز دردناکی آشکار است.

مدیر عامل جدید آن، پت گلسینگر، همچنین گفت که پس از درآمد و سود که هر دو بیش از انتظارات در سه ماهه اول بود، فروش این شرکت کمتر از آنچه انتظار میرفت امسال کاهش یافت. سهام اینتل در معاملات پیش گشایش بازار ۵.۶ ٪ افزایش یافته است.

۳. سهام‌ها بالاتر باز میشوند

بازار‌های سهام ایالات متحده پس از سقوط روز سه شنبه در پاسخ به ترس از اینکه موج جدید و گسترده‌ی کرونا در اروپا، هند و آمریکای جنوبی می‌تواند روند بهبود اقتصاد جهانی را مهار کند، امروز بالاتر باز خواهد شد.

تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی داو جونز ۷۵ واحد یا ۰.۲٪ رشد کرده بود، S&P۵۰۰ نیز ۰.۳٪ افزایش یافته بود و نزدک هم شاهد رشد ۰.۹ درصدی بود.

سهامی که احتمالاً مورد توجه قرار میگیرد شامل تسلا است که مدیر عامل آن، ایلان ماسک اعلام کرد از این پس میتوان با بیت کوین نیز خودرو‌های تسلا را خریداری کرد. این خبر باعث رشد ۵ درصدی بیت کوین شد.

سهام‌های AMC Entertainment و دیزنی نیز مورد توجه خواهند بود، زیرا این غول سینمایی گفت که همزمان دو اکران بزرگ فیلم را در کانال پخش مستقیم و سینما‌های خود آغاز خواهد کرد و امیدوار است که مردم به بازگشت به سینما‌ها تمایل داشته باشند.

۴. شاخص مدیران خرید قوی در اروپا و ژاپن

آخرین دور از گزارشات تجاری در سراسر جهان نشان داد که فعالیت اقتصادی در ماه مارس شتاب بیشتری گرفته است، زیرا شاخص‌های خرید IHS Markit در ژاپن و ناحیه یورو و همچنین انگلیس به شدت بالاتر از انتظارات است.

این گزارشات قبل از شدیدترین محدودیت‌ها در آلمان (که امروز توسط دولت‌های فدرال و منطقه‌ای مجدداً بررسی می‌شود) بود و برای جبران ضرر‌های گسترده‌ی سهام در معاملات اولیه کافی نبود.

در ایالات متحده، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و جانت یلن، وزیر خزانه داری، شهادت خود را در مقابل کمیته بانکی سنا تکرار میکنند، یک روز پس از آنکه یلن به احتمال افزایش مالیات برای جبران کسری بودجه اشاره کرد. همچنین داده‌های سفارش کالا‌های بادوام برای ماه فوریه و بازپرداخت وام مسکن هفتگی اعلام میشود. جان ویلیامز از فدرال رزرو، مری دالی و چارلز ایوانز بعداً سخنرانی می‌کنند.

۵. نفت

قیمت نفت خام پس از اینکه کشتی بزرگ کانتینری کانال سوئز، یکی از مهمترین مسیر‌های تجاری جهان، را مسدود کرد، افزایش یافت. گزارش‌ها حاکی از آن است که رفع انسداد کانال ممکن است سه روز طول بکشد.

تا ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران، معاملات آتی نفت خام آمریکا ۲.۹٪ رشد کرده و به ۵۹.۴۳ دلار رسیده بود و برنت نیز با رشد ۲.۸ درصدی به ۶۲.۵۰ دلار رسیده بود.

دولت ایالات متحده طبق معمول موجودی هفتگی ذخایر خود را در ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت ایران منتشر خواهد کرد. موسسه نفت آمریکا روز گذشته از ذخیره‌ی ۲.۹ میلیون بشکه در روز گفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا