خبر

۵ میلیون سهامدار عدالت شماره شبای بانکی ندادند

549038 957 - ۵ میلیون سهامدار عدالت شماره شبای بانکی ندادند
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، عسگر توکلی با بیان اینکه الزامی به ثبت نام در سجام برای دریافت سود سهام عدالت نیست، گفت: داشتن شماره شبا حساب ارائه شده برای سهام عدالت لازم است.

وی با بیان اینکه پنج میلیون نفر در کشور شماره شبای خود را برای سهام عدالت ارائه نداده بودند، گفت: کسانی که شماره شبایی را ارائه ندادند باید از طریق سجام اقدام کنند، زیرا سامانه ثبت شبا بسته شده است.

وی گفت: ثبت سجام برای افرادی که شماره شبا را ارائه نکردند الزامی است و مبلغ سود شیوه مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت متفاوت است.

توکلی با اظهار اینکه سپرده گذاران غیرمسقیم در ۵۰ شرکت و سهامداران مستقیم در ۴۹ شرکت سهامدار هستند از این رو سود سهام شیوه‌های مستقیم و غیرمستقیم متفاوت است و این تفاوت سال آینده اعمال می‌شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور در پاسخ به اینکه برخی از افراد هنوز مبلغ فروش سهام را دریافت نکردند، افزود: کسانی که تاکنون مبلغ فروش سهام را دریافت نکردند بهتر است نسبت به انصراف از فروش اقدام کنند تا در کف قیمتی سهام را نفروشند.

وی بر لزوم فرهنگسازی برای حفظ سهام عدالت تاکید کرد گفت: سهام دولت همانند گوهری با ارزش است و عده‌ای سعی کردند آن را با قیمت ارزان از چنگ مردم خارج کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا