عمومی

یک کارمند اخراجی در مهمانی دفتر ما حاضر شد

یک کارمند اخراجی در مهمانی دفتر ما حاضر شد

Alison Green، ستون‌نویس Inc.com به سؤالات مربوط به محل کار و مسائل مدیریت پاسخ می‌دهد – همه چیز از نحوه برخورد با رئیس ریزمدیریت نحوه صحبت کردن با فردی در تیم خود درباره بوی بدن.

در اینجا خلاصه ای از پاسخ به چهار سوال خوانندگان آمده است.

۱٫ یک کارمند اخراجی در مهمانی دفتر ما حاضر شد

دو هفته پیش مجبور شدم فردی را به دلیل حضور جدی و حضور جدی اخراج کنم. مسائل (این یک نوبت کاری است، بنابراین وقت شناسی واقعاً ضروری است، و این شخص به طور معمول بیش از ۳۰ دقیقه تأخیر داشت، حتی پس از چندین هشدار و شانس بهبود.) در یک سخاوت، موافقت کردم که بیکاری را به چالش نکشیم، و من حتی کارمند را راهنمایی کرد که چگونه در مصاحبه‌های آینده درباره اخراج خود صحبت کند. من اطلاعات تماس شخصی خود را به آنها دادم و به آنها گفتم که مایلم یک مرجع بی طرف ارائه کنم، زیرا هدف من قطعاً جلوگیری از کار آنها نیست.

به مهمانی دفتر اخیرمان برسیم، و مدیر منابع انسانی ما را کنار می کشد تا به من بگوید این کارمند سابق اینجاست! فقط یک نوشیدنی برداشتند، با همکاران سابقشان نشستند و تصمیم گرفتند به این تفریح ​​بپیوندند. در نهایت، متوجه شدیم که اگر از آن‌ها بخواهیم بروند، می‌تواند سخت‌تر باشد، بنابراین چیزی نگفتیم، اما مراقب آنها بودیم. در یک نقطه (که من فقط بعد از این واقعیت متوجه شدم)، آنها مدیر ارشد اجرایی را کنار زدند و از آنها خواستند که در تصمیم اخراج تجدید نظر کنند، که حداقل تصمیم COO نبود. به غیر از این، کارمند اخراج شده صحنه بزرگی ایجاد نکرد، اما برای “خداحافظی” به سراغ سایر کارکنان رفت که البته با ذکر اخراج آنها همراه شد.

من احساس می‌کنم که ما نسبتاً خوب از عهده آن برآمدیم، اما می‌خواهم بدانم در همان موقعیت چه می‌کردید. پتانسیل پربار بودن را داشت، و من بیشتر خوشحالم که بدتر نبود. من واقعاً دیگر نمی‌توانم حتی یک مرجع خنثی ارائه کنم، زیرا به نظر می‌رسد خارج از هنجارهای حرفه‌ای است. آیا این کوچک است؟ آیا باید با آنها تماس بگیرم و بپرسم که آنها به چه فکر می‌کنند، یا فقط آن را رها کنم؟

درست بودید که فکر کردید اگر از شخص بخواهید که آنجا را ترک کند، باعث ایجاد درام بیشتر می‌شود، و درست است که او را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که کاری مزاحم انجام نداده است. اگر آنها شروع به ساختن هر نوع صحنه ای کرده بودند، در آن مرحله باید مداخله می کردید، اما به نظر می رسد ناخوشایند بود اما به طرز وحشتناکی مخرب نیست.

همچنین، اما آیا ممکن است این کارمند شرایط اخراج خود را اشتباه متوجه شده باشد؟ شما احساس می کنید که آنها برای حضور در مهمانی خارج از خط هستند، زیرا شما آنها را به دلیل مشکلات جدی در حضورشان خاتمه داده اید، و آنها باید بدانند که این یک مشکل بزرگ است. اما وقتی موافقت کردید که آنها را برای دریافت مزایای بیکاری تشکیل دهید و گفتید که باید یک مرجع ارائه کنید، ممکن است وضعیت را به حدی نرم کرده باشد که آنها متوجه نشوند که یک پل با شرکت را سوزانده اند. این نیست که شما اشتباه کردید که آن چیزها را ارائه دادید، اما ممکن است توضیح دهد که چرا آنها فکر نمی کردند که در مهمانی ظاهر شوند.

در هر صورت، من می‌توانم بفهمم که چرا اکنون از دادن یک مرجع احساس ناراحتی می‌کنید — شما به تازگی آن‌ها را دیده‌اید که کاری انجام می‌دهند که قضاوت بسیار بدی را نشان می‌دهد. با این حال، این وضعیتی نیست که شما آماده ارائه یک مرجع مثبت بودید و اکنون احساس نمی‌کنید که می‌توانید – شما قبلاً قصد داشتید یک مرجع بی‌طرف ارائه دهید، و فکر نمی‌کنم این نیازی به تغییر آن داشته باشد. .

۲٫ همکارم مدام با من زمزمه می کند

من با یک نجواگر مزمن کار می کنم. من در دفتری با اندازه متوسط ​​کار می‌کنم که نیمه باز است و دارای پارتیشن‌هایی برای بخش‌های جداگانه است. همکار من، که من بخشی را با او به اشتراک می گذارم، تقریباً به طور انحصاری با من با زمزمه ارتباط برقرار می کند. او در ابتدا هنگام بحث درباره مسائل مربوط به کار زمزمه می کرد که نمی خواست هیچ کس دیگری شنیده شود، اما اکنون تقریباً همه چیزهایی که به من می گوید زمزمه شده است.

برای مکالمات خصوصی و مرتبط با کار، مشکلی وجود ندارد وارد شدن به اتاق جلسه، بنابراین زمزمه واقعاً غیرضروری است و من اغلب در شنیدن او مشکل دارم. من حتی متوجه شده ام که به طور فزاینده ای در حال پاسخ دادن به او با زمزمه است.

چگونه می توانم به این موضوع نزدیک شوم و از او بخواهم که با یک زمزمه صحبت کند. صدای معمولی؟ و از قضا، من نگران این هستم که دیگران در دفتر این مکالمه را بشنوند!

اوه، زمزمه کردن! من از آن متنفرم. و در واقع توجه افراد اطراف شما را بیشتر از زمانی که به طور معمول صحبت می کنید جلب می کند. مردم به زمزمه مکالمه در دفتر عادت کرده اند و معمولاً می توانند آن را تنظیم کنند، اما زمزمه کردن باعث می شود که گوش ها جذاب شود.

از آنجایی که هنگام زمزمه کردن او در شنیدن او مشکل دارید، می توانید با آن بدوید. دفعه بعد که او شروع به زمزمه کرد، بگویید: “ببخشید، من هنگام زمزمه کردن شما در شنیدن شما مشکل داشتم. آیا می خواهید به اتاق جلسه بروید؟” سپس به آن پایبند باشید. از این پس، وقتی زمزمه می‌کند، نمی‌توانید به اندازه کافی واضح او را بشنوید.

گزینه دیگر این است که رک باشید: “احساس می‌کنم. در مورد زمزمه کردن عجیب است — در واقع می تواند حواس مردم را پرت کند تا زمانی که به طور معمول صحبت کنیم، و من نگرانم که مردم فکر کنند ما می خواهیم چیزی را پنهان کنیم. آیا می توانیم فقط با لحن عادی صحبت کنیم یا وارد اتاق جلسه شویم؟ (می توانید دفعه بعد که با هم در یک اتاق جلسه هستید این را بگویید تا در حین گفتن آن حریم خصوصی داشته باشید.) اما این رویکرد مستلزم آن است که او با شما موافق باشد، در حالی که اولین رویکرد او را مجبور می کند بدون توجه به کاری که انجام می دهد تغییر دهد. و بنابراین دارای یک مزیت است.

۳٫ آیا می توانم از آزمون ها برای آموزش افراد استفاده کنم؟

من یک کارمند کوچک پاره وقت را مدیریت می کنم. ما دائماً خدماتی را که برای عموم ارائه می‌دهیم به‌روزرسانی می‌کنیم و منابع جدیدی را اضافه می‌کنیم که کارکنان من به آن‌ها نیاز دارند تا بتوانند حداقل با سطح مهارت مبتدی در مورد آنها صحبت کنند. من به اطلاعاتم در مورد آنچه که باید ارائه دهیم اطمینان دارم، اما همچنین می‌دانم که خیلی بیشتر از کارمندانم در ساعت هستم. من سعی می‌کنم راه‌هایی بیابم تا آنها را تشویق کنم تا در مورد خط‌مشی‌ها و خدمات ما به‌روز بمانند.

آیا این توهین آمیز است. برای استفاده از آزمون ها؟ هدف من استفاده از اینها به عنوان ارزیابی رسمی نیست. در عوض، به آنها نیاز دارم که در دانش خود از خط‌مشی‌ها و خدمات مطمئن‌تر باشند، یا حداقل عادت داشته باشند که خط‌مشی را در کتابچه راهنمای جستجو جستجو کنند. من هرگز قبلاً یک کارمند را مدیریت نکرده‌ام، و نمی‌خواهم با کارکنانم طوری رفتار کنم که انگار بچه‌اند، اما می‌بینم که به بسیاری از سؤالات ساده برای آنها پاسخ می‌دهم.

فکر نمی‌کنم آزمون‌ها ذاتاً تحقیرآمیز باشند، اگرچه قطعاً می‌توان آن‌ها را به روشی تحسین‌آمیز انجام داد، بنابراین باید مراقب اجرای آن باشید. اما اگر آنها را سرگرم کنید – و احتمالاً آنها را با صدای بلند به عنوان یک گروه انجام دهید – ممکن است خوب باشد. به‌علاوه، اگر آنها را به‌صورت گروهی انجام دهید، می‌تواند تعاملی باشد و می‌توانید به‌عنوان یک گروه درباره پاسخ‌ها صحبت کنید و افراد می‌توانند از یکدیگر بیاموزند. اما آن را به‌عنوان «این یک آزمایش است و می‌خواهم ببینم چگونه پیش می‌رود» قاب کنید و پس از آن از افراد بازخورد دریافت کنید (و از شنیدن این موضوع که برای آنها کار نمی کند، آماده باشید).

۴٫ صحبت با نامزدها در نمایشگاه های شغلی

من اخیراً در یک نمایشگاه شغلی در دانشگاهی شرکت کردم که نماینده شرکتم بود. این یک تجربه بیشتر سرگرم کننده بود، اما متوجه شدم دو گروه متمایز از افراد در نمایشگاه شغلی حضور داشتند.

گروه اول. عالی بود. آن‌ها می‌دانستند شرکت ما در چه زمینه‌ای است و خودشان را معرفی کردند و در مورد تجربیات و تحصیلات خود به ما گفتند. گروه دیگر… چندان خوب نبودند. آن‌ها به غرفه ما می‌آمدند و چیزی شبیه این می‌گفتند: «پس… چه کاری می‌توانی برای من انجام دهی؟» درباره شرکتمان و بخش‌ها و نقش‌های مختلفی که داریم به آن‌ها می‌گفتیم، و بعد معلوم می‌شود که آنها در یک زمینه کاملاً نامرتبط هستند! بعد از چند بار، ما با سوال از آنها شروع می‌کردیم و سعی می‌کردیم آنچه را که به آنها گفته‌ایم بر اساس آن تنظیم کنیم. با گروه دوم افراد چگونه برخورد می‌کنید؟

داشتن یک داستان کوتاه (مثل دو تا چهار جمله) مفید است. می‌توانید درباره شرکت‌تان و نوع مشاغلی که برای آنها استخدام می‌کنید، توضیح دهید. به نظر می رسد که نسخه بسیار طولانی تری از آن را انجام می دادید، اما اشکالی ندارد که آن را کوتاه کنید. پس از توضیح کوتاهتان، می‌توانید بگویید: «در چه زمینه‌ای هستید و به دنبال چه نوع کاری هستید؟» و سپس نوبت آنهاست. به این ترتیب، اگر هرکدام به دنبال چیزی کاملاً متفاوت هستید، هیچ یک از شما زمان زیادی را صرف نمی‌کنید.

و اگر کسی به دنبال چیزی کاملاً متفاوت است. “چه کاری می توانید برای من انجام دهید؟” با رویکرد، احساس نکنید که باید بپرید تا بفهمید که چه پاسخی می‌تواند داشته باشد. آنها دقیقاً بهترین قدم خود را در آنجا نشان نمی دهند، و شما موظف نیستید که به آن رسیدگی کنید.

آیا می خواهید یک سوال از خودتان ارسال کنید؟ آن را به alison@askamanager.org ارسال کنید.

نظرات بیان شده در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com متعلق به خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا