ارزهای دیجیتال

یادآوری فاست مشهور بیت کوین؛ سایتی که در سال ۲۰۱۰ به هر نفر ۵ بیت کوین رایگان می‌داد

یادآوری فاست مشهور بیت کوین؛ سایتی که در سال ۲۰۱۰ به هر نفر
۵ بیت کوین رایگان می‌داد

گوین اندرسن، توسعه‌دهنده مشهور بیت کوین، سال ۲۰۱۰ با راه‌اندازی یک فاست بیت کوین، هر روز به هر نفر ۵ واحد بیت کوین رایگان می‌داد. برآوردها نشان می‌دهد که این فاست بیش از ۱۹,۷۰۰ واحد بیت کوین به کاربران اهدا کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، انجمن ارز دیجیتال در ردیت روز یکشنبه بخش جالبی از تاریخچه بیت کوین را یادآوری کرد. این مطلب جدید زمانی را یادآوری می‌کند که یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار آمریکایی به نام گوین اندرسن ۱۹,۷۰۰ بیت کوین را به افراد مختلف اهدا کرد.

مطلبی که کاربری با نام «uGroundbreakingLack78» منتشر کرد، اعضای این انجمن ردیت را به ژوئن ۲۰۱۰ برد؛ یعنی زمانی که اندرسن برای اولین بار وب‌سایت فاست بیت کوین را با استفاده از دامنه «freebitcoins.appspot.com» راه‌اندازی کرد. اندرسن این فرصت را به بازدیدکنندگان داد که تنها با حل یک کپچا، روزانه ۵ بیت کوین به‌دست آورند. کپچا برنامه‌ای است که هدف آن تشخیص انسان از ربات است.

این کاربر در ادامه توضیح داد:

برای تقویت اولین فاست، اندرسن آنرا با ۱,۱۰۰ بیت کوین شخصی خود بارگذاری کرد. پس از اهدای این بیت کوین‌ها، فاست دوباره با استخراج‌کنندگان اولیه بیت کوین و نهنگ‌هایی که ارز اهدا می‌کردند، کار خود را از سر گرفت.

خالق این فاست، در پستی که روز ۱۱ ژوئن ۲۰۱۰ منتشر شد، ایده واقعاً احمقانه اهدای بیت کوین رایگان خود را در انجمن Bitcointalk اعلام کرد. در آن زمان او انگیزه خود را از این اقدام چنین بیان کرد:

من می‌خواهم پروژه بیت کوین موفق شود و فکر می‌کنم اگر افراد بتوانند تعدادی کوین برای امتحان کردن آن به‌دست آورند احتمال موفقیت این پروژه بیشتر است.

اندرسن در روزهای ابتدایی شکل‌گیری بیت کوین نقش مهمی در توسعه آن ایفا کرد. او توسعه‌دهنده اصلی نرم‌افزار برای پیاده‌سازی مرجع بیت کوین بود. اندرسن در سال ۲۰۱۲ و پس از آنکه ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) بنیان‌گذار بیت کوین اعلام کرد این پروژه را ترک می‌کند به تیم توسعه بیت کوین پیوست.

اگرچه این وب سایت فاست دیگر به کار خود ادامه نمی‌دهد، اما اسکرین شات گرفته‌شده از صفحه اصلی این دامنه، تنظیمات بسیار ابتدایی را نشان می‌دهد که در آن کاربران می‌توانند بیت کوین به‌دست آورند و کیف پول دیجیتال خود را راه‌اندازی کنند. گفته می‌شود این فاست بیت کوین ۱۹,۷۰۰ بیت کوین فقط برای حل کپچا به کاربران اهدا کرده است. ارزش این بیت کوین‌ها با قیمت فعلی حدود ۱.۲ میلیارد دلار است.

c1ec1122 53bc 47c2 9b59 0f77d3e0e58c - یادآوری فاست مشهور بیت کوین؛ سایتی که در سال ۲۰۱۰ به هر نفر
۵ بیت کوین رایگان می‌داد
وب سایت فاست بیت کوین که در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد

در حالی که بیت کوین در میانه یک بازار صعودی دیگر قرار دارد، بسیاری از سرمایه‌گذاران دوست دارند ۵ بیت کوین را به‌دست آورند. البته با قیمت فعلی بیت کوین صحبت درباره این کار راحت‌تر از انجام آن است.

با توجه به کمبود آشکار بیت کوین در صرافی‌های بزرگ، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند در کوتاه‌مدت باز هم بالاتر برود. داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که بیت کوین با افزایش شدید قیمت چند ماه فاصله دارد، این یعنی سرمایه‌گذاران هم‌چنان امیدوار به روند صعودی باقی می‌مانند.

قیمت بیت کوین در اواسط ماه مارس (اسفند)، پیش از توقف افزایش قیمت و تلاش آلت کوین‌ها برای به‌دست آوردن جایگاه خود به زیر ۶۲,۰۰۰ دلار رسید. با قیمت فعلی بیت کوین ارزش بازار آن از یک تریلیون دلار فراتر رفته است. مؤسسات و شرکت‌های بزرگ در کنار سایر انگیزه‌ها، در این دارایی دیجیتال به عنوان پوشش ریسکی در برابر کاهش ارزش پول سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا