خبر

کرونا 6 میلیون شغل را در اتحادیه اروپا از بین برد

کرونا ۶ میلیون شغل را در اتحادیه اروپا از بین برد

 به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، کمیسیون اروپا اعلام کرد پاسخ اتحادیه اروپا به همه‌گیری ویروس کرونا حدود ۶ میلیون شغل را در این بلوک از بین برده که نیمی از آنها در اختیار جوانان بوده است.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 نیکولاس اشمیت، کمیسیر امور اجتماعی و اشتغال اتحادیه اروپا گفت:«همه‌گیری ویروس کرونا باعث از دست رفتن ۶ میلیون شغل شده است و بیشترین ضربه را جوانان خورده اند. حدود سه میلیون جوان در حال حاضر در اتحادیه اروپا بیکار هستند».

 به گفته این مقام ارشد اتحادیه اروپا، نرخ بیکاری در ماه ژانویه تا ۷٫۳ درصد بالا رفته یعنی ۰٫۷ درصد افزایش نسبت به همین دوره در سال گذشته میلادی.

بروکسل یک برنامه حمایت از اشتغال جوانان برای مقابله با این بحران آغاز کرده است. این پروژه به اعضای اتحادیه اروپا کمک می‌کند یک سری برنامه‌های کوتاه مدت ملی را برای حفظ اشتغال آغاز کنند.

 حدود ۲٫۵ میلیون شرکت که تحت تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، طبق این برنامه، کمک‌های مالی دریافت می‌کنند تا کارگران خود را حفظ کنند.

 اقتصاد اتحادیه اروپا در سال گذشته به خاطر محدودیت ها و قرنطینه‌های شدید اعمال شده جهت مهار ویروس کرونا، با بدترین بحران طی چندین دهه مواجه شد. در بیشتر روزهای سال گذشته میلادی، مرزهای کشورهای این اتحادیه بسته بودند، گردشگری متوقف شده بود، مغازه‌ها و سالن‌های زیبایی و باشگاههای ورزشی تعطیل بودند و رویدادهای اجتماعی ممنوع بود.

 منبع: خبرگزاری تسنیم۷۰

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا