عمومی

کتابی جدید به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه پذیرش عدم قطعیت به شما کمک می‌کند یک ذهنیت رشد را توسعه دهید

کتابی جدید به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه پذیرش عدم قطعیت به شما کمک می‌کند
یک ذهنیت رشد را توسعه دهید

در رساله فلسفی عجیب خود، Finite and Infinite Games: A چشم انداز زندگی به عنوان بازی و امکان، استاد دانشگاه نیویورک، جیمز کارس، زندگی را به عنوان یک بازی با دو نوع آدم توصیف می کند: بازیکنان متناهی و نامحدود. بازیکنان محدود نقش هایی را که زندگی به آنها می دهد (مانند دانش آموز، مدیر، وکیل، والدین، همسر) را می پذیرند و در تلاش برای برنده شدن، طبق قوانین دریافت شده بازی می کنند. بازیکنان بی نهایت با نقش ها بازی می کنند و قوانین را تغییر می دهند، نه برای بردن بازی بلکه برای لذت بازی.

برای بازیکنان محدود، عدم قطعیت دشمن است زیرا ناشناخته‌هایی در مورد توانایی برنده شدن ایجاد می‌کند. برای بازیکنان بی نهایت، عدم اطمینان قلمرو فرصت است، و آنها با ” انتظار غافلگیر شدن!» همانطور که کارس استدلال می کند، «آماده شدن در برابر غافلگیری یعنی آموزش دیده شدن. آماده شدن برای غافلگیری، آموزش است.» راه های زیادی برای زندگی به عنوان یک بازیکن بی نهایت وجود دارد.

بازیکنان بی نهایت نقش خود را به چالش می کشند. کارس می نویسد که ما تمایل داریم خود را با نقش هایی که در زندگی ایفا می کنیم، مانند شغل، روابط، یا وضعیت خود (دانشجو، مشاور، والدین و غیره) شناسایی کنیم. اما وقتی نقشی را شناسایی می‌کنیم، کمتر آن را تجربه می‌کنیم، زیرا شکست در «انجام درست آن» به معنای شکست به‌عنوان یک شخص است. در مقابل، اگر نقش‌ها را موقتی، در حال تغییر و از آن چیزی که واقعاً هستیم جدا شوید، سپس آزادتر هستیم تا آنها را آزمایش کنیم، دوباره اختراع کنیم و تغییر دهیم.

Screen Shot 2022 07 25 at 7.12.11 PM - کتابی جدید به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه پذیرش عدم قطعیت به شما کمک می‌کند
یک ذهنیت رشد را توسعه دهید

بازیکنان بی نهایت نیز قوانین را به چالش می کشند. خیلی از ما قوانین را بدیهی می دانیم بدون اینکه متوجه شویم آنها ساخته شده اند. همانطور که فیلمساز دیوید لینچ توضیح می دهد، “ما فکر می کنیم قوانین را درک می کنیم وقتی بالغ می شویم، اما آنچه واقعاً تجربه می کنیم محدود کردن تصورات است.”

متمایزترین ویژگی مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، تمایل او به قوانین را به چالش بکشید. استرلینگ اندرسون، رئیس سابق مدل X، گفت: «تنها کاری که هرگز نمی‌توانید انجام دهید این است که به ایلان بگویید: «کارها به همین ترتیب انجام می‌شوند».  رویکرد ماسک این است که «چیزها را به اساسی ترین حقایق در یک حوزه خاص، چیزهایی که واقعاً از آنها مطمئن هستید، حقایق پایه هستند، یا کاملاً مطمئن هستند، و سپس از آنجا استدلال می کنید. به خودروهای برقی مقرون به صرفه ماسک استاندارد صنعتی ۶۰۰ دلار در هر کیلووات ساعت را با شکستن باتری ها به اجزای خام و نشان دادن اینکه مواد را می توان در بورس فلزات لندن به قیمت ۸۰ دلار در هر کیلووات ساعت خریداری کرد، به چالش کشید.

یک راه دیگر برای به چالش کشیدن قوانین این است که در نحوه تعامل خود با سایر بازیکنان، حتی رقابت، تجدید نظر کنید. زمانی که کیت اوکیف در سیسکو بود، مشاهده کرد که برخی از جالب‌ترین و ارزشمندترین فرصت‌ها در مرزهای بین صنایع اتفاق می‌افتد. او Cisco Hyperinnovation Living Lab را ایجاد کرد، یک انجمن خارج از جعبه برای گرد هم آوردن شرکای غیرمعمول مانند Visa، Nike، Costco و Lowe تا فرصت‌هایی را در تقاطع‌هایشان پیدا کنند، از جمله تصور مجدد از خرده‌فروشی و زنجیره تامین. O’Keeffe مرزهای بازی را تجدید نظر کرد و رقبا را درک کرد. می تواند با هم کار کند برای ایجاد فرصت های جدید فراتر از درک هر شرکتی: “همه ما مشتریان یکدیگر هستیم و با مشکلات مشترکی روبرو هستیم، پس چرا برای ایجاد چیزی بیشتر با هم کار نکنیم؟”

بازیکنان بی نهایت نیز خود بازی را به چالش می کشند. زک کلاین، یکی از بنیانگذاران Vimeo، به یاد می آورد که این درس را به روش سخت آموخته است. او گفت: «در فرقه کنونی استارت‌آپ، راه‌اندازی یک شرکت فقط برای فروختن آن در ازای انبوهی پول، ایده‌ای کاملاً منطقی برای موفقیت است.  بعد از اینکه Vimeo شروع به کار کرد، کلاین و هم بنیانگذارانش دقیقاً همین کار را کردند و به ثروت رسیدند. اما امروز کلاین می‌گوید: «به محض اینکه شرکتم را فروختم و با خیال راحت روی زمین ایستادم، چیزی جز این نمی‌خواستم که دوباره آن بال‌ها را داشته باشم. من فقط می خواستم به پرواز ادامه دهم.»

کلین شروع به جستجوی دیگران کرد که بازی را متفاوت انجام می‌دهند و به سراغ Yvon Chouinard، بنیانگذار برند خرده‌فروشی میلیارد دلاری پاتاگونیا رفت. Chouinard، کوهنوردی که خود را «کیسه‌ی خاکی» توصیف می‌کند و شروع به فروش تجهیزات صخره‌نوردی از پشت ماشینش کرد، با برخورد خوب با کارمندانش، قوانین تجارت را به چالش کشید و به مشتریان گفت به جای خرید بیشتر، محصولات خود را تعمیر کنند. اهدای ۱۰ درصد سود یا ۱ درصد از فروش، هرکدام که بیشتر باشد، به تغییرات مردمی و تلاش‌های پایدار. Chouinard رویکرد خود را در مانیفست الهام بخش خود، اجازه دهید مردم من به موج سواری بروند خلاصه کرد: “من در سنین جوانی آموختم که بهتر است بازی خود را اختراع کنید، سپس شما همیشه می توانید برنده باشید.” >

بازیکنان بی نهایت به خاطر ادامه بازیو برای کشف شگفتی های جدید بازی می کنند. مهمتر از همه، بازیکنان بی نهایت آماده عدم قطعیت هستند. دیوید هورنیک، سرمایه‌گذار پیشرو در دره سیلیکون که در فهرست سرمایه‌گذاران برتر جهان قرار دارد، با نارساخوانی دست و پنجه نرم می‌کند. او می گوید: «از آنجایی که من نارساخوان هستم، همیشه بلاتکلیفی دارم. «دنیا آنطور که برای دیگران معنا دارد، معنا ندارد.» هورنیک در حین تحصیل در دانشکده حقوق هاروارد یاد گرفت که این بازی را متفاوت بازی کند. او با خنده به ما گفت: «رفتن به دانشکده حقوق به عنوان یک نارساخوان کار بسیار احمقانه ای بود. “اگر مجبور بودم همه چیز را بخوانم، مرده بودم.”

در عوض، او می‌گوید، “هدف من در سال اول این بود که بازی را درک کنم تا بتوانم آن را به روش خودم بازی کنم.” به عنوان مثال، او به جای اینکه با مجبور کردن خود به خواندن امتحان کند، مقاله ای را بر اساس علاقه استاد به فیلسوف جان رالز نوشت. وقتی استاد امتحان را داد – مقاله ای در مورد رالز – هورنیک به سادگی مقاله از پیش نوشته شده خود را تحویل داد. “من باید سیستم را درک کنم، زیرا اگر مجبور باشم طبق قوانین شما بازی کنم، بازنده می شوم، اما اگر بتوانم طبق قوانینم بازی کنم، می توانم هر کاری انجام دهم.” هورنیک نمرات بالایی کسب کرد و سردبیر Harvard Law Review شد.

بازی‌های بی‌نهایت ممکن است برای بسیاری خطرناک یا غیرقابل تصور به نظر برسد، اما مطالعه ۱۴ ساله کارن آرنولد بر روی مداحان به ما یادآوری می‌کند که «نمرات دانشگاهی بیشتر از تاس انداختن، موفقیت‌های بعدی زندگی را پیش‌بینی نمی‌کنند». چرا؟ «مدرسه قوانین بسیار روشنی دارد… اما زندگی اینطور نیست. زندگی آشفته است،» او می گوید.  بنابراین نقش‌ها، قوانین، حتی بازی‌هایی را که بازی می‌کنید به چالش بکشید و یک زندگی پر از بازی را ایجاد کنید و امکانات جدید.

بازچاپ شده با مجوز انتشارات بازرگانی هاروارد. برگرفته از The Upside of Uncertainty: A Guide to Finding Possibility in the ناشناس توسط ناتان فور و سوزانا فور. حق چاپ ۲۰۲۲ شرکت انتشارات تجاری هاروارد. تمامی حقوق محفوظ است. عکس توسط @Anna_Ostanina/Twenty20

0d6b7d421e5c4927d5b00db73a02e266?s=100&d=mp&r=g - کتابی جدید به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه پذیرش عدم قطعیت به شما کمک می‌کند
یک ذهنیت رشد را توسعه دهید

f494110ce20be239a79de4b34fb0cfc3?s=100&d=mp&r=g - کتابی جدید به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه پذیرش عدم قطعیت به شما کمک می‌کند
یک ذهنیت رشد را توسعه دهید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی