خبر

کاهش 89 درصدی ترافیک هوایی جهان به دلیل شیوع کرونا

کاهش ۸۹ درصدی ترافیک هوایی جهان به دلیل شیوع کرونا

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، یاتا (IATA) اعلام کرد که تقاضا برای سفرهای هوایی بین المللی در ماه فوریه ۸۸٫۷ درصد در مقایسه با فوریه ۲۰۱۹ یعنی قبل از شیوع کرونا کاهش یافته است که با توجه به افت سالانه ۸۵٫۷ درصدی در ماه ژانویه نشان می دهد تقاضا همچنان رو به کاهش است.

طبق گزارش روز چهارشنبه یاتا، این “بدترین نتیجه برای رشد (تقاضا)” از ژوئیه ۲۰۲۰ است. عملکرد بخش هوایی در همه مناطق نسبت به ژانویه ۲۰۲۱ بدتر شده است.

تقاضای کل برای سفرهای هوایی در فوریه ۲۰۲۱ که بر اساس درآمد از هر مسافر به ازای هر کیلومتر مسافت اندازه گیری شده است، ۷۴٫۷ درصد نسبت به فوریه ۲۰۱۹ کاهش داشت. این رقم نسبت به کاهش ۷۲٫۲ درصدی در ژانویه ۲۰۲۱ نسبت به دو سال پیش بدتر بود.

ویلی والش، مدیر کل یاتا گفت: ماه فوریه هیچ نشانه ای را از بهبود تقاضا برای سفرهای هوایی بین المللی نشان نداد. در حقیقت با تشدید محدودیت های سفر در پی نگرانی‌های مداوم در مورد انواع ویروس کرونا، بیشتر شاخص ها در جهت اشتباه قرار گرفتند.

داده ها نشان می دهد که میزان ترافیک خطوط هوایی آسیا و اقیانوسیه در فوریه ۹۵٫۲ درصد در مقایسه با فوریه ۲۰۱۹ کاهش یافته است. یاتا گفت که این منطقه برای هشتمین ماه متوالی از شیب شدید افت ترافیک رنج می برد.

شرکت های حمل و نقل اروپایی ۸۹ درصد کاهش ترافیک در فوریه در مقابل فوریه ۲۰۱۹ را ثبت کردند، که به طور قابل توجهی از ۸۳٫۴ درصد کاهش در ژانویه نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۱۹ بدتر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا