خبر

کاهش 18 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر طی سال 99

کاهش ۱۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر طی سال
۹۹

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، آمار سازمان بنادر و دریانوردی نشان می‌دهد تخلیه و بارگیری کالا از اول فروردین ۹۹ تا ۳۰ اسفند ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ بالغ بر ۱۸٫۱ درصد کاهش یافته است.

بر این اساس طی سال گذشته ۱۲۳ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۶۲۱ تن انواع کالا در بنادر شمالی و جنوبی کشور تخلیه و بارگیری شد. در سال ۹۸ بالغ بر ۱۵۰ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۶۹۵ تن کالا در بنادر تخلیه و بارگیری شده بود.

طی سال گذشته ۲۲ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۱۴۳ تن کالای اساسی در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ بالغ بر ۷٫۱ درصد رشد منفی را ثبت کرده است.

در بخش کالای فلزی عملکرد تخلیه و بارگیری ۸ صدم درصد رشد مثبت و در کالای ساختمانی و مواد معدنی ۳۳٫۲ درصد رشد منفی داشته‌ایم. تخلیه و بارگیری ماشین‌آلات، کود و مواد شیمیایی، خرده بار و متفرقه به ترتیب ۱۲٫۶ درصد، ۴ و ۱۸٫۴ درصد کاهش یافته است.

در منسوجات چرم، پوشاک، الیاف، کاغذ و چوب تخلیه و بارگیری ۱۲٫۵ درصد در مقایسه با سال ۹۸ افزایش یافته است.

در تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی ۴٫۳ درصد رشد منفی ثبت شده و بیشترین کاهش نیز با ۴۶٫۶ درصد مربوط به تخلیه و بارگیری کالای کانتینری است. در این بخش سال ۹۸ بالغ بر ۲۳ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۵۶۲ تن کالای کانتینری در بنادر شمالی و جنوبی کشور تخلیه و بارگیری شد که سال گذشته به ۱۲ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۱۵۸ تن کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا