خبر

کاهش 13 درصدی حوادث شبکه توزیع آب در منطقه 4 تهران

کاهش ۱۳ درصدی حوادث شبکه توزیع آب در منطقه ۴ تهران

به گزارش گروه اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، میثم نجفی، معاون بهره‌برداری آبفای منطقه ۴ شهر تهران اظهار داشت: مدیریت مستمر فشار شبکه، نوسازی و توسعه شبکه فرسوده، آموزش گروه‌های امدادی و کنترل مستمر لوازم مصرفی از جمله عوامل موثر در کاهش شاخص حوادث در این شرکت بوده است.

نجفی با اشاره به بازسازی و توسعه ۲۱ کیلومتر شبکه توزیع آب در سال گذشته افزود: این عملیات با هدف کاهش حوادث، کاهش هدررفت واقعی آب، پیش‌گیری از فرونشست‌ها و جلوگیری از واردشدن خسارت به مشترکان انجام شده است.

معاون بهره‌برداری آبفای منطقه ۴ شهر تهران اجرای ۱۱۶۱ کیلومتر عملیات نشت‌یابی، کشف و تعمیر ۲۸۶ مورد نشت در شبکه توزیع و انشعابات آب، تبدیل ۷۹ رشته انشعاب غیرمجاز به مجاز و تعویض ۱۰هزار و ۹۱۳ کنتور خراب را از جمله اقدامات مهم این شرکت در سال گذشته برشمرد.

نجفی به اجرای یک کیلومتر نوسازی خطوط فرعی و اصلی شبکه فاضلاب در سال گذشته اشاره کرد و افزود: علی‌رغم مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا ۷۲۵ کیلومتر از خطوط جمع آوری فاضلاب شست‌وشو و لایروبی و ۹۹۳ دریچه منهول هم‌سطح سازی شد.

وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی مرکز کنترل اسکادا و مدیریت برخط فشار شبکه و تداوم بازسازی شبکه توزیع آب در نقاط دارای اولویت و ریسک بالا، شاهد کاهش چشم‌گیر حوادث خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا