خبر

کاهش رشد جمعیت انگلیس به دنبال بحران کرونا

کاهش رشد جمعیت انگلیس به دنبال بحران کرونا

 به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اطلاعات اداره آمار انگلیس نشان می‌دهد جمعیت این کشور با پایین‌ترین سرعت طی دو دهه گذشته در یک سال منتهی به نیمه ۲۰۲۰ رشد کرده است. بحران کرونا باعث اولین خروج خالص سالانه مهاجران از انگلیس از ۱۹۹۳ شده است.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 جمعیت انگلیس  از ۶۶٫۸ میلیون نفر در اواسط ۲۰۱۹ به ۶۷٫۱ میلیون نفر تا اواسط ۲۰۲۰ رسید که ضعیف‌ترین رشد سالیانه جمعیت از ۲۰۰۳ را نشان می‌دهد.

 همه‌گیری ویروس کرونا جان بیش از ۱۲۷ هزار نفر را در انگلیس گرفته است که بالاترین رقم در اروپا را نشان می‌دهد. البته این آمار بیشتر مربوط به نیمه دوم ۲۰۲۰ می‌شود. همچنین بحران کرونا باعث شده میزان مهاجرت به انگلیس حداقل به طور موقت کاهش شدیدی داشته باشد.

 طبق گزارش اداره ملی آمار انگلیس، نرخ رشد جمعیت انگلیس در یک سال منتهی به نیمه ۲۰۲۰ تا ۰٫۴۷ درصد پایین آمده در حالیکه این رقم در یک سال قبل از آن برابر با ۰٫۵۴ درصد بود.

 نرخ رشد جمعیت در انگلیس در ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ از ۰٫۸ درصد گذشت که نشان از میزان بالای مهاجرت خالص به این کشور مخصوصاً از اروپای شرقی و جنوبی بود.

 انگلیس در ابتدای سال جاری میلادی به دنبال خروج از اتحادیه اروپا قوانین سختگیرانه‌تری برای مهاجرت وضع کرد تا تعداد مهاجران دارای مهارت پایین را کاهش دهد.

 اداره آمار انگلیس نتوانست پس از آغاز همه‌گیری کرونا اطلاعات معمول خود را از میزان مهاجرت ارائه دهد چون این اطلاعات مبتنی بر تحقیقات رو در رو در فرودگاه بود.

 آمار به دست آمده نشان می‌دهد طی چهار ماه منتهی به اوت ۲۰۲۰، تعداد افرادی که انگلیس را ترک کرده‌اند ۶۷ هزار نفر بیشتر از مهاجران ورودی به این کشور بوده است. این در حالی است که انگلیس در همین دوره در ۲۰۱۹ ، ۲۱۰۰۰ مهاجر ورودی خالص ثبت کرده بود.

 اگر همین روند ادامه یافته باشد، ۲۰۲۰ اولین سال پس از ۱۹۹۳ خواهد بود که مهاجرت خالص از انگلیس ثبت می‌شود.

 تخمین‌های اولیه اداره ملی آمار انگلیس نشان می‌دهد جمعیت این کشور در پایان ۲۰۲۰ بین ۶۷ تا ۶۷٫۲ میلیون نفر خواهد بود.

 منبع: خبرگزاری تسنیم۴۴

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا