اقتصاد

کارگران سرانجام صاحبخانه می‌شوند؟

کارگران سرانجام صاحبخانه می‌شوند؟

بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران گفت: درباره موضوع مسکن کارگری، بیش از یک سال است که اتاق تعاون مسئولیت اجرای مسکن کارگری را در سطح کشور در ۱۵ استان کشور به عهده گرفته است.

وی ادامه داد: این طرح با این توجیه انجام شد که در ابتدا مشکل مسکن کارگران تا حد ممکن رفع شود، در مرحله دوم کارگرانی که در عرصه تولید خدمت می کنند و محل کار آن‌ها شرکت‌های صنعتی است، حتی الامکان مسکن‌هایی در نزدیکی شهرک‌های صنعتی احداث شود که رفت و آمد این عزیزان راحتتر صورت گیرد.

کارگران سرانجام صاحبخانه می‌شوند؟

عبداللهی گفت: با همین توجیه این پروژه آغاز شد و الان قریب به ۱۵ استان به صورت قطعی اراضی مربوط به این پروژه‌ها شناسایی شده و وزارت راه و شهر سازی به ویژه معاونت مسکن کمک‌های خوبی را صورت داده است.

رئیس اتاق تعاون ایران در پایان خبر داد:در استان قزوین بیش از دو ماه است که پروژه به مرحله اجرایی رسیده است. در استان تهران و سایر استان‌ها نیز به تدریج کار شروع خواهد شد. آن چیزی که مقداری کار را با تاخیر روبه رو کرد، تغییر و جابجایی دولت بود که طبیعی بود در این فرصت مقداری کارها کند شد، ولی با استقرار دولت جدید و وزیر راه و شهر سازی جدید امیدواریم که این پروژه سرعت لازم را بگیرد و حداکثر تا ماه آینده در بسیاری از استان‌ها کار اجرایی پروژه‌ها را بتوانیم آغاز کنیم.

۲۲۳۲۲۵

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا