عمومی

کارمندان می خواهند کار انعطاف پذیری داشته باشند – اما می تواند کار آنها را کاهش دهد انگیزه

کارمندان می خواهند کار انعطاف پذیری داشته باشند – اما می تواند کار آنها را کاهش دهد
انگیزه

ظهور ترتیبات کاری منعطف با یک اشکال خطرناک همراه است.

طبق یک مطالعه جدید، هنگام کار در ساعات غیر سنتی (مثلاً عصرها یا تعطیلات آخر هفته)، کارمندان احساس انگیزه درونی خود را کاهش می دهند که به نوبه خود بهره وری و شادی آنها را کاهش می دهد. از بررسی کسب و کار هاروارد. اگرچه تحقیق قبلی از گروه بین المللی محل کار نشان می دهد که ۸۰ درصد کارگران کارفرمایان را ترجیح می دهند جدیدترین یافته‌های HBR – که از نظرسنجی از ۲۰۰۰ کارمند و دانش‌آموز جمع‌آوری شده است – نشان می‌دهد که کار انعطاف‌پذیر، در عمل، چالش‌های شگفت‌انگیزی دارد.

<. div class="standardText" readability="20.561056105611">

مطمئناً مزایای ترتیبات کاری انعطاف پذیر. دادن کنترل بیشتر به کارمندان بر برنامه‌هایشان می‌تواند به آنها کمک کند زمانی که حواس‌پرتی کمتری دارند، بهره‌ورتر باشند. مانند جلسات و اعلان‌ها. ساعات کاری انعطاف‌پذیر همچنین می‌تواند والدین شاغل را آسان‌تر کند برای یافتن تعادل کار و زندگی

عیب؟ نویسندگان مطالعه HBR، لورا ام. جورج و کیتلین وولی، خاطرنشان می‌کنند که در نهایت می‌تواند منجر به احساس فرسودگی شغلی شود، زیرا کارمندان در زمان‌هایی که ممکن است به طور سنتی برای اوقات فراغت استفاده شود، احساس منفی نسبت به زحمت کشیدن می‌کنند. .

راه حل این است که یک تغییر ذهنیت را تشویق کنید. وقتی رهبران مزایای ساعات کاری انعطاف‌پذیر را به اعضای تیم یادآوری می‌کنند، نسبت به ساعات غیرسنتی کمتر احساس منفی می‌کنند. درخواست‌هایی مانند یادآوری‌های تقویم یا برنامه‌های تایمر، که بهتر می‌توانند زمان کار را تشخیص دهند، همچنین می‌توانند به کارمندان کمک کنند تا تغییر را به سمت کار انعطاف‌پذیر بدون اینکه احساس کنند چیزی را قربانی می‌کنند، انجام دهند. هدف از ساعات کاری انعطاف‌پذیر این است که به کارگران این امکان را می‌دهد که برنامه‌ریزی‌های خود را تنظیم کنند – نه طولانی‌تر کردن روز کاری یا در اختیار گرفتن زمان استراحت. کمک به کارکنان برای تفکیک بهتر کارشان از اوقات فراغت، به ویژه در ساعات غیر سنتی، می تواند به آنها کمک کند تا با انگیزه و شاد بمانند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی