مقالات

کارخانه نوآوری هنر راه اندازی می شود

کارخانه نوآوری هنر راه اندازی می شود

در راستای اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب (دانشگاه های جامعه محور و کارآفرین) و در جریان بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پردیس باغ ملی دانشگاه هنر، مقرر شد نخستین کارخانه نوآوری هنر به عنوان مرکز ملی فناوری های نرم و خلاق ایران در این پردیس راه اندازی و تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

همچنین در جریان این بازدید مقرر شد وزارت ارتباطات در بخش IT و زیرساخت های نرم افزاری با کارخانه مد نظر همکاری های لازم را انجام دهد. دکتر اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی و دکتر پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و همچنین دکتر محمد صدیق دامغانی زاده رئیس پارک علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات در نیمه دوم اسفند ماه ۱۳۹۹ به همین منظور در دانشگاه هنر حضور یافتند و در خصوص کلیات موضوع و مرمت فضاهای باغ ملی به بررسی موضوع و تبادل نظر پرداختند.

در فضای کار اشتراکی نخستین کارخانه نوآوری هنر با حضور و حمایت سرمایه گذاران بخش خصوصی و شتاب دهنده ها و تبدیل ایده های نوآورانه دانشجویان و دانش آموختگان هنری به کسب و کارهای نوآورانه، دانشگاه هنر به یکی از قطب های تولیدات محصولات فرهنگی هنری و خلاق تبدل و همچنین بستری برای جذب و ماندگاری نخبگان جوان و دانش‌آموختگان برتر حوزه فناوری‌های هنری و فرهنگی می شود.

تأسیس کارخانه نوآوری تخصصی هنر با تسهیل‌گری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تبدیل ایده های خلاقانه به نوآوری و محصول فرهنگی و هنری به منظور بستری برای بروز خلاقیت‌های هنری و رونق زیست‌ بوم، رشد و کارآفرینی در کشور در برنامه های دانشگاه هنر قرار گرفت.

شایان ذکر است معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در راستای وظایف و مأموریت های خود ضمن حمایت از شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق در سطح کشور به ویژه دانشگاه ها، توسعه صنعت و تولید محصول را بر پایه علم و دانش راهبری می کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟

[Total: 0 Average: 0]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا