عمومیمقالات

چگونه یک سخنران عمومی بهتر باشیم، از یک سخنرانی عمومی طرفدار شما

چگونه یک سخنران عمومی بهتر باشیم، از یک سخنرانی عمومی
طرفدار شما

سخنرانی عمومی می تواند تجربه وحشتناکی باشد—مطمئناً این چیزی است که بسیاری از مردم در مقطعی از زندگی خود نسبت به آن عصبی بوده اند. با برخاستن از آن صحنه، ناگهان به گزارش کتاب کلاس پنجمی که برای آن آماده نبوده‌اید، فلاش بک می‌بینید. می‌توانید یاد بگیرید که چگونه در جمع صحبت کنید و بدون ترس ارائه دهید—فقط به زمان و این نکات تخصصی نیاز دارد.

۶ نکته برای سخنرانی در جمع

در اینجا نکات من برای تبدیل شدن به یک سخنران عمومی بهتر برای شروع شما آمده است:

۱٫ اولین گیگ(های) را دریافت کنید.

اجرای اولین کنسرت شما می‌تواند مشکل باشد، اما یک نکته وجود دارد که می‌خواهم وقتی می‌خواهید چیزهایی را رزرو کنید به خاطر بسپارید: ممکن است مجبور شوید برای آن چک حقوق خوب صبر کنید.

چرا؟ زیرا باید نشان دهید که می توانید مخاطب جذب کنید. برگزارکنندگان می‌خواهند مطمئن شوند که در ازای پول خود سود زیادی می‌برند. منطقی است، درست است؟ شاید کمی بد باشد، و این ممکن است به معنای خوردن کلاغ باشد (کمتر از آنچه می خواهید حقوق بگیرید) تا زمانی که یکسری صحبت ها را انجام دهید. اگر هنوز چندان شناخته شده نیستید، ممکن است مجبور شوید رایگان صحبت کنید.

اولین کنسرت بزرگ سخنرانی من در نهایت همان چیزی است که به اولین کتاب من منجر شد، Crush It! ، تبدیل شدن به واقعیت. من یک سخنرانی در Web 2.0 در نیویورک درباره ساختن برند شخصی از طریق رسانه های اجتماعی، و مبنایی برای کتاب شد. صحبت کردن می‌تواند به فرصت‌های بزرگی منجر شود، اما ابتدا باید مایل به خوردن کلاغ باشید تا شاهد وقوع آن چیزها باشید.

۲٫ وارد منطقه شوید.

آمادگی می تواند چیزهای مختلفی باشد. شاید برای جمع کردن همه چیز به زمان کمتری نیاز داشته باشید. یا شاید لازم باشد سخنرانی خود را تمرین کنید چند بار با کسی دریابید که چه چیزی باعث می شود در آنچه می خواهید بگویید بیشترین احساس امنیت را داشته باشید. اگر به یادداشت نیاز ندارید، از آنها استفاده نکنید. فقط صحبت. شما این را دارید.

و در مورد آن چند دقیقه درست قبل از اینکه به آنجا بیایید چطور؟ روی چیزهای عادی و روزمره تمرکز کنید. ایمیلتان را چک کنید. شوخی با دوست طوری رفتار کنید که انگار قرار نیست صحبتی انجام شود. ممکن است در انجام فعالیت های معمولی آرامش پیدا کنید.

این برای من فوق العاده کار می کند. من در منطقه هستم و آماده هستم، اما از یادداشت ها نمی گذرم. من به خودم چیزی نمی گویم آن تمایلات لحظه آخری که مردم باید بخواهند چیزی را اصلاح یا تغییر دهند، مخرب هستند. آنها را کنار بزن با نقشه برو خودتان را روانی نکنید – هیچ کس نمی خواهد عامل نابودی خودش باشد. همه را پشت سر بگذار شما آماده هستید.

۳٫ کاری را انجام دهید که به نظر شما درست است.

نکته نهایی در تهیه این است: شما انجام می دهید. خودآگاهی بسیار مهم است. مطمئناً، قبل از صحبت کردن، باید فقط تمرکز کنم و مدتی به چیز دیگری فکر نکنم. اما اگر به یادداشت نیاز دارید؟ اگر برای احساس خوب نیاز به انجام حرکات کششی یا مراسم خوش شانسی دارید؟ انجام دهید. هر کاری که قرار است به شما انگیزه بدهد انجام دهید و از این واقعیت راحت باشید که قرار است روی صحنه بروی خوشحالم که توصیه‌ام را می‌کنم و به شما می‌گویم که چه کار می‌کنم، اما در نهایت، شما باید هر چیزی را که دارید هک کنید تا زمانی که خودتان آن را بفهمید.

من به این واقعیت اعتقاد زیادی دارم که گوروها در واقع زندگی خود را تغییر دهید. من انتظار ندارم همه مثل من باشند. اصلا. شما باید روی آنچه برای شما مفید است تمرکز کنید. فکر می‌کنم مردم از کارآفرینان موفق سؤالاتی می‌پرسند: «یک روز عادی برای شما چگونه است؟» زیرا آنها فکر می کنند ممکن است رازی برای موفقیت داشته باشند. خردی فراگیر که همه چیز را تغییر خواهد داد.

ما نداریم.

تنها نکته ای که می توانم در مورد این جنبه به شما بدهم این است که خودتان را ممیزی کنید و بفهمید چه چیزی باعث می شود بیشترین تلاش را انجام دهید.

۴٫ هیجان زده شوید، نه بترسید.

پس وقتی روی صحنه می روید چه اتفاقی می افتد؟ چیز های عجیب. ممکن است این ترکیب عجیب و غریب را تجربه کنید که مخاطب را دوست و همچنین دشمن ببینید. ترکیب عجیبی بین این دو احساس وجود دارد که وقتی واقعاً وارد یک بحث می شوید اتفاق می افتد.

برای من، آنها را دوست دارم که آنجا هستند و از من حمایت می کنند و به آنچه که من می گویم علاقه مند هستند، اما همچنین واقعاً می خواهم که آنها پیام را دریافت کنند و با درک جدیدی آنجا را ترک کنند. و این یک احساس قدرتمند است، کشش بین این دو چیز.

سخنان عمومی واقعاً به این معناست. شما می خواهید چیزی را با چیزی به جز صدای خودتان منتقل کنید. شما نمی خواهید دیوانه به نظر بیایید، اما احساسات چیز خوبی است. قوی است قانع کننده است شما اجازه دارید درباره ایده خود هیجان زده شوید.

۵٫ خودآگاه باشید.

من یک سخنران عمومی حرفه ای هستم که از خواندن با صدای بلند می ترسم. جدی.

من در پاسخی در YouTube من در مورد آن صحبت کردم نمایش. اصل ماجرا این است: اگر یک تکه کاغذ به من بدهید تا از آن بخوانم، یا هر نوع یادداشتی، یخ می زنم. من نمی توانم آن را انجام دهم. اجرای آن برای من غیرممکن می شود. چند وقت پیش، قبل از مهمان شدن، مجبور شدم یک آگهی تبلیغاتی را در یک برنامه رادیویی بخوانم و آنها یک تکه کاغذ به من دادند که در آن همه چیزهایی که باید می گفتم، به من دادند. من کاملا آن را خراب کردم. مدام گند زدم در نهایت، یکی از بچه های برنامه رادیویی به من پیشنهاد داد که کاغذ را گم کنم و فقط صحبت کنم.

این کار را انجام داد.

برای من، این دلیل دیگری بود که شما نیاز دارید برای شناختن خود. من آنقدر خودآگاه هستم که بدانم در آن شرایط نمی توانم صحبت کنم. من نمی توانم روی صحنه نت بیاورم. بنابراین، همانطور که در بالا گفتم، خودتان را بشناسید. هر گزینه یا ایده ای را امتحان کنید تا زمانی که آنها را کامل نکنید و گزینه ای را پیدا کنید که برای شما مناسب است.

خوب این است که می توانید کمی به هم ریخته باشید. اما فقط کمی. چرا؟ چون…

۶٫ شما فقط به اندازه آخرین صحبتتان خوب هستید.

پس شما این کار را کردید. شما اولین کنسرت را انجام دادید و تمام شد… خوب؟ شگفت انگیز؟ عالی نیست؟

خب، من یک خبر خوب و بد دارم. خبر خوب این است: شما فقط به اندازه آخرین صحبت خود خوب هستید. خبر بد این است: شما فقط به اندازه آخرین صحبت خود خوب هستید.

حتی اگر سابقه طولانی سخنرانی در جمع داشته باشید، هیچ یک از اینها مهم نیست. دومی که آن مرحله را طی می کنید، اساساً تخته سنگ را پاک می کنید. مردم فقط آخرین خفاش شما را به یاد می آورند—پس آن را شگفت انگیز کنید.

این پست در ابتدا در GaryVaynerchuk.com ظاهر شد.

این مقاله در اکتبر ۲۰۱۵ منتشر شده و به روز شده است. عکس از Jacob Lund/Shutterstock

68b1d8dae130fbacddfc8e77f7a7a076?s=100&d=mp&r=g - چگونه یک سخنران عمومی بهتر باشیم، از یک سخنرانی عمومی
طرفدار شما

گری واینرچوک کسب و کار ایجاد می کند. او که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود، کسب و کار شراب خانوادگی خود را شروع کرد و آن را تنها در پنج سال از ۳ میلیون دلار به ۶۰ میلیون دلار افزایش داد. اکنون او VaynerMedia را اداره می کند، یکی از داغ ترین آژانس های دیجیتالی جهان. در طول مسیر، او به یک فرشته سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز تبدیل شد و در شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک، توییتر، تامبلر، اوبر و برچ‌باکس سرمایه‌گذاری کرد، قبل از اینکه در نهایت VaynerRSE را تأسیس کرد.، یک صندوق فرشته ۲۵ میلیون دلاری.

گری همچنین در حال حاضر میزبان نمایش #AskGaryVee است، راهی برای ارائه بیشترین ارزش ممکن توسط پرسش‌هایی درباره رسانه‌های اجتماعی، کارآفرینی و کسب‌وکارهای خانوادگی، و دادن پاسخ‌های خود بر اساس یک عمر ساختن شرکت‌های موفق و چند میلیون دلاری.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی