عمومی

چگونه رهبران باهوش عاطفی از مک دونالد استفاده می کنند قانون چک دستمزد برای آرام کردن اضطراب و القای وفاداری واقعی

چگونه رهبران باهوش عاطفی از مک دونالد استفاده می کنند
قانون چک دستمزد برای آرام کردن اضطراب و القای وفاداری واقعی

در حال حاضر نگرانی‌های زیادی در جهان وجود دارد. اضطراب زیاد. شاید خودتان مقداری از آن را حمل می کنید.

اگر چنین است، در اینجا چیزی است که ارزش دانستن دارد. زیرا افراد با هوش هیجانی بسیار بالا سه نکته کلیدی در مورد اضطراب را درک کنید:

  • اول، ریشه در احساسات دارد. این در مورد پیوند ترس و تخیل است.
  • دوم، مسری است. هیچ چیز مانند سایر افراد نگرانی را گسترش نمی‌دهد.
  • و سوم، گاهی اوقات بهترین راه برای حل ترس‌های خود این است که راه‌هایی برای کمک به دیگران برای غلبه بر ترس‌های خود پیدا کنید.

<. div class="standardText" readability="38">

با آن، بیایید در مورد تام فیلیو، که صاحب یک رستوران مک‌دونالد در می‌فیلد هایتس، اوهایو است، صحبت کنیم. ممکن است نام او، یا نام شهر، و مطمئناً نام مک‌دونالد را بشناسید.

فیلیو اوایل این ماه پس از آن خبر داد. معلوم شد که او به مدت سه ماه به کارکنانش حقوق کامل آنها را پرداخت کرده است، حتی در حالی که رستورانش را به دلیل بازسازی تعطیل کرده است.

اما، همانطور که من شگفت زده شدم. برای پیدا کردن یک نمونه شگفت انگیز از هوش عاطفی در مک دونالد، چندین چیز در مورد داستان فیلیو مرا شگفت زده کرد.

بر اساس واشنگتن پست: این افراد چگونه می‌خواهند بدون چک دستمزد به دست بیاورند؟

این پاسخی است که او گفت بلافاصله دریافت کرده است: “ما” قرار است تمام مبلغ را به همه بپردازم.”

و، جزئیاتی وجود دارد که در بسیاری از گزارش‌ها درباره تصمیم فیلیو یافتم، که مربوط به مدت زمانی بود که برخی از کارمندانش برای او کار می کردند:

  • اد کوسیس، ۵۵ ساله، مدیر کل رستوران، که در سال ۱۹۸۲ در آنجا شروع به کار کرد؛
  • مری کونتی، ۷۸ ساله، یک مدیر، که در سال ۱۹۷۷ در آنجا شروع به کار کرد. 
  • “ده ها” از دیگران طبق گفته پست، کارکنان او برای چندین دهه یا بیشتر برای فیلیو کار کرده‌اند، “بسیاری از آنها از تعمیر و نگهداری به سمت‌های مدیریتی ارتقا یافته‌اند.”

“تجارت ما بسیار کم است”، کوچیس افزود: “من فکر می کنم به این دلیل است که آنها از کار کردن در اینجا لذت می برند و با آنها با احترام رفتار می شود. آنها از کار کردن در اینجا احساس خوبی دارند، بنابراین می خواهند بمانند.”

چرا مردم به طور کلی کار می کنند؟ آنها این کار را برای پول انجام می دهند، البته، بسیاری از ما برای زندگی باید کار کنیم. اما آنها همچنین برای برآوردن نیازهای عاطفی این کار را انجام می دهند: هدف، اجتماع، اعتماد به نفس.

با این حال، واکنش او فقط یک تجارت هوشمندانه نبود، از لحاظ احساسی هوشمند بود.

مردم متوجه شدند. کارگران سپاسگزار بودند. (کوسیس به پست گفت: “طبقه و … بسیار سپاسگزارم” >. “فکر می‌کردم فوق‌العاده بود.”)

از همه چیز، یک رشته Reddit مملو از ستایش:

  • “من اینجا بزرگ شدم و همیشه می شنیدم که صاحب این مک دونالد مرد فوق العاده ای است!”
  • “من قبلاً اینجا زندگی می کردم و همسرم و همیشه می گفتیم این بهترین مک دونالدی است که تا به حال به آن رفته ایم. حالا میفهمم چرا داشتن یک مالک خوب که برای کارمندانش ارزش قائل است، راه درازی دارد.”
  • “تونی… قانون می کند و این مک دونالد، بدون شوخی، بهترین چیزی است که من تا به حال در آن بوده ام.” 
  • <.>

ما گاهی اوقات روی این رفتارها نام می‌گذاریم تا راحت‌تر به خاطر بسپاریم.

اما این مثال از هوش هیجانی عملی در تجارت آنقدر خوب است که فکر می‌کنم باید با دوبله کردن این یکی، قانون چک دستمزد مک‌دونالد، جایگاه فیلیو را در تاریخ بدهیم.

من می‌دانم که شرکت‌های دیگری هستند که حتی در مواقع سخت به کارکنان خود حقوق می‌دهند. /p>

اما مثال فیلیو برجسته است.

شاید به خردی ربط داشته باشد که با افزایش سن به وجود می آید؛ فیلیو ۹۰ ساله است و به عنوان یک کارآفرین غیر سنی دیگر، وارن بافت می گوید:

وقتی به سن من رسیدی، واقعاً اندازه گیری می کنی موفقیت شما در زندگی با توجه به اینکه چند نفر از افرادی که می خواهید عشق داشته باشند واقعاً شما را دوست دارند.

شاید این مربوط به تجربه ای است که با بسیاری از کارمندانش تفاوت چندانی ندارد. فیلیو از سال ۱۹۶۲ خود در مک‌دونالد کار می‌کند.

و شاید این به این موضوع مربوط می‌شود که، همانطور که در من می‌نویسم. کتاب الکترونیکی رایگان، ۹ عادت ساده افراد با هوش هیجانی بسیار بالا، هوش هیجانی در مورد استفاده از احساسات برای افزایش احتمال دستیابی به اهدافتان است.

اگر انجام این کار به آرام کردن اضطراب کمک می‌کند و به تقویت شما کمک می‌کند. کسب و کار در طول مسیر، من فکر می کنم این قانون بسیار خوبی است که باید رعایت شود.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده است، نظرات آنهاست. متعلق به شرکت Inc.com نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا