عمومیمقالات

چگونه استخدام دستیاران مجازی می تواند عملکرد کارمندان را افزایش دهد و تعادل کار و زندگی

چگونه استخدام دستیاران مجازی می تواند عملکرد کارمندان را افزایش دهد
و تعادل کار و زندگی

رهبران تجاری راه حل جدیدی برای کاهش دارند فرسودگی کارمندان و کمک به آنها ایجاد تعادل بیشتر—استخدام مجازی دستیاران (VAs) برای آزاد کردن زمان و انرژی خلاقانه کارکنان.

کار از راه دور به طور گسترده و سریع برای برخی از کارگران در طول همه گیری همه گیر، عادی شد. در طول مسیر، این دگرگونی فضای زیادی برای آینده کار فراهم کرد که باید دوباره تصور شود. ، از جمله نحوه (و از کجا) عملکرد تیم ها.

لیث ماساروه، بنیانگذار و مدیر عامل Assistantly، آژانسی که کسب و کارها را با دستیاران مجازی در سراسر جهان متصل می کند، می گوید که در سه ماهه سوم سال در سال ۲۰۲۲، روسایی که VAs را برای کارمندان خود استخدام کردند، به میزان قابل توجهی افزایش یافت، ۱۰% تا ۱۵% از کسب و کار Assistantly.

Masarweh می‌گوید که این راهی برای تخصیص بهتر زمان کارمندان است، به‌ویژه زمانی که آنها مهارت‌های خاصی دارند، بنابراین شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید. پرداخت حقوق بالا برای وظایف اداری اساسی او به حدود یک سال پیش اشاره می کند که اخراج‌های گسترده‌ای اتفاق می‌افتاد، “فقط شرکت‌ها را کاملاً از بین می‌برد.” بسیاری از شرکت ها برای کمک به Assistant مراجعه کردند. AppSumo 11 VA را استخدام کرد تا پشتیبانی مشتری و مدیریت محصول را از “بازیکنان سطح A” حذف کند.

Masarweh همچنین VA را راهی برای جذب و حفظ کارمندان می‌داند. او دیده است که شرکت های دلالی املاک از این رویکرد استفاده می کنند و پیش بینی می کند که گسترش یابد. او می‌گوید: «یکی از مکانیسم‌های جذب نیرو برای کارگزاری‌های املاک این است که «اگر بیایید به شما دستیار مجازی می‌دهیم». «قبل از شروع، تقریباً به شما یک دستیار پیشنهاد می‌شود—اگر هرگز دستیار نداشته‌اید، و می‌توانید به اینجا بیایید و یک تقسیم بزرگ‌تر بگیرید، و علاوه بر آن یک دستیار بگیرید، برای بسیاری از افراد این یک مشکل است. بدون فکر.”

این چیزی است که رهبران باید در مورد این راه حل بالقوه بدانند.

چرا ممکن است تیم شما نیاز به استخدام دستیاران مجازی داشته باشد؟

طبق گزارش نیروی کار افلاک، ۵۹٪ از کارگران آمریکایی سطوح متوسط ​​یا بالاتر فرسودگی شغلی را گزارش می کنند. بنابراین، رهبران کسب و کار باید به این فکر کنند که آیا محل کار آنها مفید است برای شادی کارکنان و سلامتی در حالی که دستیاران مجازی مفید هستند، نمی توانند بی اعتمادی یا فشار بیش از حد کارمندان را به طور کامل خنثی کنند. در عوض، آن‌ها می‌توانند ابزار مفیدی برای دستیابی به تعادل بیشتر باشند، اما نه به تنهایی.

مصاروه می‌گوید که مدیر عاملی که حدود ۶۰۰ نفر را در پورتفولیوهای مدیریت دارایی مدیریت می‌کند، به او گفت: «به نظر می‌رسد افرادی که من این کار را انجام می‌دهم. اگر من به سرعت از آنها حمایت نکنم، آنها را ترک خواهند کرد.” آن رهبر دستیارانی را برای کمک استخدام کرد.

نداشتن وقت از محل کار نیز برای سلامت روان و تندرستی ضروری است، چیزی که VA در East End Taste، مستقر در همپتون، به آن کمک کرده است. انتشار آنلاین که غذا و سفرهای پایدار را پوشش می دهد. ونسا گوردون، بنیانگذار و ناشر آن، اخیراً VAs را برای او استخدام کرده است. تیمی متشکل از هشت کارمند، که شامل توسعه دهندگان وب، طراحان، نویسندگان و رسانه های اجتماعی و مدیران تولید است. او می‌گوید که VA کارمندانش در تعطیلات تعطیلات ضروری بود تا «در سال ۲۰۲۳ به کار خود ادامه دهد».

C. Marcela Guzmán-Lopez، یک کارگزار در Cagan Management، می‌گوید که ۹ دستیار مجازی که او برای کارکنانش از Assistantly استخدام کرده، تأثیر بسیار مثبتی داشته‌اند. کارمندان «با دانستن اینکه شخصی به طور کامل [وظایف] آنها را پوشش می‌دهد و نمی‌خواهند به ایمیل‌ها و گزارش‌های خود برگردند، می‌توانستند PTO خود را بگیرند. آنها یک هم تیمی دارند که می توانند به آنها اعتماد کنند، زیرا آنها به همان آموزش دستیاران داخل دفتر رفته اند.” با؟

Masarweh امیدوار است که رهبران بیشتری تعیین کنند که چه وظایفی در “منطقه نبوغ” تیم آنها وجود دارد و وظایف خارج از آن را به VA اختصاص دهند. اولین گام ممکن است این باشد که از تیم خود بپرسید چه وظایفی برای آنها وقت گیر در نظر گرفته می شود. یعنی وظایفی که توانایی تیم شما برای تمرکز روی پروژه‌های بزرگتر و تخصصی‌تر را از بین می‌برد. پاسخ‌های آنها می‌تواند آشکار باشد.

کارهای معمولی که یک VA می‌تواند به آنها کمک کند عبارتند از:

  • ارتباطات، مانند مدیریت تلفن و ایمیل
  • سازماندهی
  • ورود داده ها
  • مدیریت صورتحساب و حقوق و دستمزد
  • مدیریت رسانه های اجتماعی
  • تحقیق

بازده سرمایه‌گذاری چقدر می‌تواند باشد؟

گوردون می‌گوید که بازده آن ارزش سرمایه‌گذاری را داشته است. “به طور خاص به عنوان یک شرکت کوچک و جاه طلب، می خواستم تا آنجا که ممکن است کارهای تکراری را برای تیمم کاهش دهم. برای مثال، ساختن صفحات گسترده مخاطبین، نوشتن گزارش، پاسخ دادن به ایمیل ها، شرکت در وبینارها و انجام تحقیقات، فقط برای نام بردن از چند مورد، ممکن است ساعت ها طول بکشد. اما VA ها بیش از این نیز انجام داده اند. گوردون می افزاید: «وابسته ها اغلب رویکردی جدید و تازه به تیم ارائه می دهند، زیرا بسیاری از آنها ایده های جدیدی را ارائه کرده اند، ما را با ویژگی های فنی جدید، پلاگین ها برای وب سایت، منابع وب سایت و برنامه ها و موارد دیگر آشنا کرده اند. >

این به طور مستقیم بر رشد شرکت او تأثیر گذاشته است. East End Taste درآمد خود را در سال گذشته دوبرابر کرد، که گوردون آن را به کارمندان نسبت می‌دهد که «زمان کمتری را صرف کارهایی می‌کنند که به نظر می‌رسد گاهی اوقات باعث می‌شوند … و با تکالیف و وظایفی که به ساختن شرکت ادامه می‌دهند، پیش می‌روند. مخالف [با] غرق شدن.»

اغلب دستیاران مجازی به صورت آزاد یا قراردادی کمک می کنند، اگرچه برخی به عنوان کارمند دائمی استخدام می شوند. یک سرویس دستیار مجازی، Virtudesk، گزارش می دهد که VAs< /a> سالانه ۷۸٪ در هزینه های عملیاتی صرفه جویی می شود و ۵۹٪ از دستیاران کارمندان تمام وقت در نظر گرفته می شوند.

مدیران در مورد استخدام دستیاران مجازی چه چیزی باید بدانند؟< /h2>

ادغام VAs در یک تیم ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد. گوزمان لوپز توصیه می‌کند در مورد نوع نرم‌افزار و سخت‌افزار VA اطلاعاتی کسب کنید تا مطمئن شوید که برای نیازهای شما مناسب است. او می‌گوید: «به‌عنوان یک شرکت، تصمیم گرفتیم که سخت‌افزار و اتصال اینترنتی آن‌ها را با هزینه‌ی خود ارتقا دهیم، زیرا انتظار داشتیم که آن‌ها نیز مانند سایر کارمندان Cagan کار کنند.

گوردون می‌گوید برخی از موانع اولیه اعتماد بود توانایی VAs برای درک وظیفه در دست و اطمینان از اینکه جریان ارتباط بین کارمندان و دستیاران آنها “یکپارچه” خواهد بود. به عنوان مثال، VA اغلب در منطقه زمانی متفاوت از کارمند من است و انتظار می رود کارمند من فقط در طول روز کار کند. با این حال، من شخصاً از این که چگونه VA بدشان نمی‌آید برنامه‌های خود را تغییر دهند یا مطابق با منطقه زمانی ما کار کنند، شگفت‌زده شده‌ام.

گوردون همچنین پلتفرم‌هایی مانند Fiverr یا برقراری ارتباط با افرادی را که در حین شبکه با او ملاقات کرده است توصیه می‌کند. برای پیدا کردن VAهای متناسب با نیازهای شما. در پایان، موانع ارزشش را دارند، او می‌گوید: «ما قبلاً می‌دانیم چگونه صفحه‌گسترده‌ها و سایر کارهای روتین بسازیم. چرا روز به روز زمان زیادی را صرف این کار می‌کنید؟»

این مقاله در ابتدا در جولای/آگوست ۲۰۲۳ ظاهر شد مجله SUCCESS. عکس از Kateryna Onyshchuk/Shutterstock

منبع : www.success.com
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی