خبر

چه مزیتی در بورسی شدن وجود دارد؟

549358 836 - چه مزیتی در بورسی شدن وجود دارد؟
به گزارش آبرند به نقل از پول نیوز، مهدی میرزایی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: یکسری شرایط هستند که سازمان بورس آن‌ها را مشخص کرده است از جمله این که شرکت‌هایی در بورس پذیرش می‌شوند که سود آور باشند و شرکت‌های زیان ده نمی‌توانند وارد بازار سرمایه شوند.

او ادامه داد: اساس نامه شرکت‌ها باید متناسب با بحث قوانین مرجع کشور در حوزه قانون تجارت باشد. شرکت‌های پذیرفته شده در بورس باید سهامی شوند و در صد شناوری را باید اعلام و آن را رعایت کنند.

میرزایی در پاسخ به این سوال که شرایط پذیرش شرکت‌ها در بازار‌های بورس چه اندازه باهم متفاوت هستند؟ اظهار کرد: بازار بورس سه تابلو دارد بازار اول، بازار دوم و بازار پایه که هر کدام از این بازار‌ها مولفه‌های ویژه خودشان را دارند مثلا میزان سرمایه شرکت‌ها در هر کدام از این بازار‌ها کف مورد نظر خود را دارد.

وی در ادامه افزود: درصد شناوری، تعداد سهام هرکدام از این شرکت‌ها بسته به بازاری که در آن پذیرش می‌شوند متفاوت است.

این کارشناس بازار سرمایه درباره مزیت‌های که پذیرش در بورس برای شرکت‌ها به همراه دارد گفت: شرکت‌هایی که در بورس پذیرش می‌شوند از این طریق می‌توانند تامین مالی کنند. سهام بفروشند، اوراق بدهی و حق تقدم منتشر کنند. شرکت‌ها می‌توانند افزایش سرمایه بدهند.

وی در ادامه تاکید کرد:یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها برای شرکت‌هایی که در بورس پذیرش می‌شوند این است که شرکت‌ها در معرض شفافیت قرار می‌گیرد و صورت‌های مالی شرکت‌ها به طور منظم منتشر می‌شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا