خبر

چرا دبالک در مسیر سودسازی باقی ماند؟

چرا دبالک در مسیر سودسازی باقی ماند؟

بازار؛ گروه بورس: مجوز افزایش نرخ محصول دیکلوفناک سدیم برای شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک با نماد دبالک صادر شد. پیش از این سقف فروش هر کیلو از محصول دیکلوفناک سدیم به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان بوده که طبق ابلاغیه جدید سازمان غذا و دارو به مبلغ ۶۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

همچنین طبق تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۲ شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک افزایش سرمایه ۱۹ درصدی به ارزش ۱۵ میلیارد خواهد داشت و سرمایه شرکت از ۷۷ میلیارد تومان به ۹۲ میلیارد تومان خواهد رسید.
شرکت بالک در ۹ ماهه به ازای هر سهم ۷۴ تومان سود ساخته در حالی که در دوره ۱۲ ماهه سال گذشته این سهم به ازای هر سهم حدود ۸۷ تومان سود ساخته بود و این موضوع حکایت از رشد سودآوری شرکت است و همین موضوع منجر شده که پی بر ایی سهم از ده به ۸ برسد و با توجه به اینکه هنوز گزارش ۱۲ ماهه این شرکت نیامده و از طرف دیگر مجوز افزایش قیمت هم گرفته است پیش بینی می شود که سودآوری شرکت همچنان ادامه داشته باشد.
وضعیت تکنیکال سهم نشان می دهد که در حال حاضر در محدوده ۹۳۰ تومان کف سازی کرده و دوباره با آغاز روند صعودی شاخص کل بورس دور جدیدی از روند صعودی را آغاز خواهد کردد.
دبالک در سه ماهه بازدهی منفی ۲ درصد داشته اما در یکساله این نماد بازدهی مثبت ۹۵ درصد داشته که به نسبت تورم عملکرد خوبی را ثبت کرده است.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی