خبر

چراغ سبز دولت آمریکا به مدرنا برای افزایش حجم واکسن های کرونا

چراغ سبز دولت آمریکا به مدرنا برای افزایش حجم واکسن های
کرونا

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ایالات متحده در حال واکسیناسیون سریع برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کشنده کروناست، سازمان تنظیم کننده مقررات دارویی این کشور به مدرنا اجازه داد تا حجم شیشه یک واکسن خود را با حداکثر ۱۵ دوز پر کند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) همچنین به کسانی که واکسن را به افراد تزریق می کنند اجازه داد به جای ۱۰ دوز، حداکثر ۱۱ دوز از هر شیشه واکسن تزریق کنند.

شرکت مدرنا در بیانیه ای گفت که واکسن تولید شده توسط این شرکت اکنون می تواند در شیشه های آمپول حاوی ۱۱ تا ۱۵ دوز تهیه شود و انتظار می رود که تحویل آمپول های ۱۵ دوزه طی هفته های آینده آغاز شود.

پیتر مارکس، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات بیولوژیک سازمان غذا و داروی ایالات متحده، گفت: هر دوی این بازنگری ها بر تأمین واکسن کووید_۱۹ مدرنا تأثیر مثبت می گذارد و کمک می کند تا دوزهای بیشتری از این واکسن توزیع شده وسرعت تزریق افزایش یابد.

با این حال، این سازمان هشدار داد که بدون سرنگ و سوزن مناسب ممکن نیست بیش از ۱۳ دوز از شیشه های آمپول حاوی ۱۵ دوز واکسن مدرنا و بیش از ۱۰ دوز از شیشه های فعلی خارج شود.

مدرنا از ۲۹ مارس ۱۰۰ میلیون دوز واکسن خود را در ایالات متحده عرضه کرده است. واکسن های فایز-بایونتک و جانسون و جانسون دو واکسن دیگر تأیید شده در این کشور هستند.

آنتونی فاوچی، پزشک ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده روز پنجشنبه (۱ آوریل) به رویترز گفت که این کشور حتی در صورت تأیید مقررات قانونی ایالات متحده، ممکن است به واکسن آسترازنکا نیازی نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا