خبر

پیش بینی قیمت دلار اول تیر

پیش بینی قیمت دلار اول تیر

361706 511 - پیش بینی قیمت دلار اول تیر

اقتصاد۲۴- قیمت دلار در ۷ روز اخیر در یک محدوده خاص در حال نوسان بوده است. اسکناس آمریکایی روز سه شنبه در تهران رنج شد و در هرات و سلیمانیه ارایش صعودی به خود گرفت. به عقیده فعالان بازار احتمال تشدید تحریم‌ها توسط آمریکا یکی از موضوعاتی است که اجازه افت قیمت بیشتر به دلار را نداده است.

ردپای بایدن در بازار ارز

عده‌ای از معامله گران معتقدند توافق برجام همچنان در هاله‌ای از ابهام است و مسافرت جو بایدن به خاورمیانه می‌تواند فشار سیاسی به ایران را افزایش دهد و نرخ دلار در تهران صعودی شود.

با این حال، این گمانه زنی‌های سیاسی در حالی مطرح می‌شود که برخی فعالان باور دارند، دلار در سال‌های اخیر رشد سنگینی را تجربه کرده است و بیش از ۸ برابر شده است، در این شرایط آن‌ها انتظار دارند که سطح تقاضا با توجه به چنین تاریخچه قیمتی، دچار محدودیت‌های بیشتری شود.


بیشتر بخوانید: سکه ۶ نرخی شد/ اقدام عجیب یک بانک درباره دلار سهمیه‌ای


کاهش حجم معاملات بازار ارز

از نظر تحلیلگران پرده برداری از قیمت‌های جدید توسط نهاد بازارساز باعنوان ارز‌های صادراتی حجم معاملات بازار ارز تهران را کاهش داده است.

بازدهی قیمت دلار در خرداد ماه

طبق محاسبات به عمل آمده توسط تحلیلگران با وجود افزایش تاریخی نرخ دلار در خرداد ۱۴۰۱ شاخص بازدهی قیمت دلار در خرداد ماه تنها ۲۷/ ۴ درصد ثبت شده است، درصورتی که نرخ رشد این ارز در طول ۳ ماه فصل بهار مجموعا حدود ۲۱ درصد محاسبه شده است.

نرخ رشد دلار در خرداد ماه

طبق محاسبات به عمل آمده نرخ رشد دلار در خرداد ماه در رقمی معادل ۲۴/ ۸ درصد ثبت شد. برخی از کارشناسان با اشاره به کند‌تر شدن روند رشد نرخ دلار در خرداد ماه نسبت به فروردین و اردیبهشت، بر این باورند که سیاست‌های جدید بانک مرکزی نقش چشمگیری در ترمز دلار خردادی داشته است.

منبع: اقتصاد نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی