خبر

پیش بینی جدید رئیس اتحادیه طلا از قیمت‌ها

پیش بینی جدید رئیس اتحادیه طلا از قیمت‌ها

416194 128 - پیش بینی جدید رئیس اتحادیه طلا از قیمت‌ها

اقتصاد۲۴- رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران درخصوص علت افزایش قیمت طلا، بیان می‌کند که با توجه به اینکه افزایش انس جهانی و تقاضا نداشته‌ایم، علت اصلی افزایش قیمت طلا، افزایش نرخ و نوسانات بازار ارز و اوراق سکه در بورس است. در بازار‌های داخلی با توجه به نوسانات و افزایش قیمت ارز، خبر‌های سیاسی و اقتصادی در سطح دنیا و یک سری مسائلی که بیشترش به افزایش قیمت بازار‌های داخلی بر می‌گردد در ۷۲ ساعت گذشته، روند افزایشی داشته‌ایم.

نادر بذرافشان در تحلیل خود از افزایش قیمت در بازار فعلی طلا، عنوان کرد: «بخشی به افزایش قیمت انس جهانی طلا مربوط می‌شود که ما در ۷۲ ساعت گذشته به آن شکل افزایش انس جهانی نداشته‌ایم. در بازار‌های داخلی با توجه به نوسانات و افزایش قیمت ارز، خبر‌های سیاسی و اقتصادی در سطح دنیا و یک سری مسائلی که بیشترش به افزایش قیمت بازار‌های داخلی بر می‌گردد در ۷۲ ساعت گذشته، روند افزایشی داشته‌ایم.»

وی ضمن بیان اینکه در بازار‌های داخلی چندان افزایش تقاضا نداشته‌ایم و طی ۷۲ ساعت گذشته به صورت مقطعی یک تا سه درصد افزایش تقاضا بیشتر می‌شد، افزود: «در کل بازار روال عادی خود را دارد طی می‌کند و یک مقداری نوسانات بازار ارز، یک بازار افزایشی و هیجانی درست کرده است که فکر می‌کنم با توجه به اینکه در بازار‌های جهانی شاهد افزایش خاصی نبودیم، مقداری از این افزایش قیمت به صورت کاذب است.»


بیشتر بخوانید: طلا رکوردشکنی کرد


بذرافشان ادامه داد: «سیاست‌های بانک مرکزی در رابطه با اوراق سکه در بورس حرکت خوبی بود که حدود ۲۰ روز پیش این اتفاق افتاد و باعث شد قیمت‌ها به یک ثبات نسبی برسد و حتی کاهش هم داشته باشد؛ ولی روز‌های اول مقداری فاصله‌اش با بازار‌های داخلی خیلی زیاد بود و نسبت به بازار داخلی، قیمت‌های اوراق سکه در بورس خیلی پایین قیمت‌گذاری می‌شد. در روز‌های بعد از آن، مقداری روند قیمتی‌اش با بازار داخلی نزدیک و باعث شد افزایش بیشتری داشته باشیم.»

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر ضمن بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت بازار طلا به افزایش قیمت ارز هم برمی‌گردد، گفت: «این دو عامل تحت تاثیر هم قرار گرفتند و منجر به این شد که در بخشی روند افزایش قیمتی‌ها را داشته باشیم که در ۷۲ ساعت این افزایش خیلی زیاد است. با توجه به اینکه بازار خیلی تقاضا ندارد و روال عادی را دارد طی می‌کند، در صورتی که پیرو سیاست‌های بانک مرکزی، در مورد فروش سکه در اوراق بورس بتوان تغییری داد و مقداری فاصله با بازار داخلی را موقع اعلام، پایین‌تر کند، می‌تواند نقش مهمی داشته باشد. فکر می‌کنم شرایط اوراق سکه در بورس باعث افزایش شد.»

بذرافشان ادامه داد: «در صورتی که دو موضوع بازار ارز و شرایط اوراق سکه در بورس کنترل شود، با توجه به اینکه در بازار‌های جهانی تغییر خاصی نداشته‌ایم و از سوی دیگر در این سه روز گذشته چهار تا هفت دلار کاهش داشته‌ایم و همچنین بر عکس دفعات گذشته، بازار داخلی شاهد افزایش تقاضا نبود، می‌توانند نقش مهمی را داشته باشند. به اعتقاد من قیمت‌ها کاذب و بیش از اندازه بالا رفته است. توصیه ما به مردم هم این است که به این بازار‌ها ورود نکنند و سعی کنند موقعی که بازار به ثبات می‌رسد، اقدام به خرید کنند.»

بذرافشان در پایان تاکید کرد: «با این تفاصیل با توجه به اینکه افزایش انس جهانی و تقاضا نداشته‌ایم، علت اصلی افزایش قیمت طلا، افزایش نرخ و نوسانات بازار ارز و اوراق سکه در بورس است.»

منبع: انتخاب

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی