خبر

پیش بینی بورس فردا شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳

پیش بینی بورس فردا شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳

669511 327 - پیش بینی بورس فردا شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳

اقتصاد۲۴- در پایان معاملات روز چهارشنبه، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد ۰.۵ درصدی، معادل ۱۰ هزار و ۳۶۹ واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی قرار گرفت.

رشد ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن با رشد ۰.۲۸ درصدی (معادل هزار و ۹۰۲ واحد) تا پله ۶۷۵ هزار و ۴۲ واحدی رشد کرد.

معاملات بورس تهران در آینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی را در روز چهارشنبه، چهار هزار و ۹۶ میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات چهارشنبه را نیز هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون برگه سهم نشان می‌دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آن‌ها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه حقیقی در پایان معاملات روز سه شنبه بورس، خبر از خروج ۱۶۳ میلیارد تومانی پول حقیقی از سهام و حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

پیش بینی بورس شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳

رفتار اهالی بازار سرمایه طی معاملات دو هفته گذشته، گویای این تصور بوده است که در صورت پیروزی مسعود پزشکیان، بازار سهام رشد و بازار طلا با افت قیمت‌ها مواجه خواهد شد. جریان معاملات روز چهارشنبه نیز گویای این نکته بود که با زمزمه افزایش شانس پزشکیان در نظرسنجی‌ها، نماگر‌های سهامی قامت سبز به خود گرفتند.

توجه به این موضوع حائز اهمیت است که این، تنها تصور بازار نسبت به مشخص شدن رئیس دولت چهاردهم از میان آقایان جلیلی و پزشکیان است و نه تحلیلی از سوی کارشناسان. همچنین این تصور از سوی بازارها، بر بازه‌ای کوتاه‌مدتی دلالت خواهد داشت و ممکن است پس از چندی، با فروکش جو انتخابات، رفتار بازار به سرعت تغییر کند.

بر همین اساس می‌توان گفت که بر اساس احتمال بیشتر انتخاب شدن مسعود پزشکیان در روز شنبه، بازار سهام رفتاری مثبت و پر تقاضا در جریان معاملات شنبه از خود نشان خواهد داد. در سناریو دیگر، در صورتی که سعید جلیلی، رئیس‌جمهور منتخب لقب گیرد، بر اساس آنالیز رفتار بازار طی هفته گذشته، می‌توان انتظار داشت، بازار با عرضه مواجه شود.

منبع: تجارت نیوز

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی