خبر

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳

670650 624 - پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳

اقتصاد۲۴- دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای در پایان معاملات دومین روز هفته جاری، با رشد ۱.۷۲ درصدی معادل ۳۷ هزار و ۶۳۰ واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و ۲۲۶ هزار و ۴۴۳ واحد قرار گرفت.

رشد ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن، به عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن با رشد ۱.۶ درصدی (معادل ۱۱ هزار و ۱۷۳ واحد) در پله ۷۰۹ هزار واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز یکشنبه هشت هزار و ۱۱۳ میلیارد تومان نشان می‌داد. این تابلو همچنین حجم معاملات روز یکشنبه را ۱۵.۵ میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

جریان ورود پول حقیقی‌ها به بازار سرمایه، بیش از یک روز دوام نیافت. بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از خروج سرمایه آن‌ها از بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز یکشنبه بورس از خروج ۳۶۳.۳ میلیارد تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی خبر می‌دهد.

پیش بینی بورس دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳

دلار نیمایی در مرکز مبادله طلا و ارز باز هم رشد کرد و به سطح ۴۳ هزار و ۳۲۷ تومانی رسید. بازار سهام، اما مطابق با انتظارات بورسی‌ها پیش نرفت. در پایان جریان دادوستد‌های روز شنبه، تعداد بسیاری از نماد‌های بورسی، با صف خرید عرضه‌نشده به استقبال معاملات دومین روز هفته رفتند.

با وجود این، در پیش گشایش بازار یکشنبه خبری از این صف‌های خرید نبود و در بخشی از نماد‌ها از جمله اهرم، پس از گذشت تنها چند دقیقه از سوت آغاز معاملات، قامت سرخ به خود گرفتند. این در حالی بود که انتظار می‌رفت، جو مثبت پس از انتخاب پزشکیان، دست‌کم سه تا چهار روز، کام سهامداران را شیرین کند.

کارشناسان معتقدند پایان زودرس جو مثبت بازار به واسطه معطوف شدن توجه بازار به حباب بالای نماد «اهرم» نسبت به nav آن اتفاق افتاد. افزایش عرضه‌ها در صندوق‌های اهرمی، بازار را تحت تاثیر قرار داده و روی جو مثبت روز ابتدایی هفته سایه انداخت. با این حال، اتفاقی مثبت در بازار رخ داد؛ ارزش معاملات خرد، در ارتفاع هشت هزار و ۱۱۳ میلیارد تومانی قرار گرفت که برابر با شکست رکورد سال ۱۴۰۳ است.

در راستای پیش بینی بورس روز میانی هفته، با توجه به افزایش عرضه‌ها پس از دقایق ابتدایی بازار یکشنبه، می‌توان انتظار شروع متعادل بازار را داشت. با وجود این، به نظر می‌رسد سنتیمنت مثبت موجود در بازار، تداوم روز‌های مثبت نماگر‌های سهامی را به ارمغان آورد.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی