خبر

پیش بینی بورس امروز ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

پیش بینی بورس امروز ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

465298 837 - پیش بینی بورس امروز ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

اقتصاد ۲۴، دیروز شاخص کل بورس تهران رشد ۳.۴ درصدی داشت و جالب اینکه شاخص هم وزن رشد ۳.۸۷ درصدی را ثبت کرد. رشد بیشتر شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل نشان می‌دهد همچنان نماد‌های کوچک بازار بیشتر از نماد‌های بزرگ، مورد توجه قرار دارند.

آمار‌های بازار دیروز، بسیار عجیب بود. اتفاقاتی که در جریان معاملات روز گذشته رخ داد، هر سرمایه گذاری را مجبور می‌کند که برای فروش سهام خود، بیشتر تامل کند.

در بازار روز گذشته تنها ۷ نماد صف فروش داشتند که ارزش این صفوف فروش تنها ۵ میلیارد تومان بود. اما در مقابل، ۴۰۰ نماد صف خرید داشتند و حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان نقدینگی در صفوف خرید، در انتظار خرید سهام بود.

بزرگ‌ترین تزریق پول از ابتدای ۱۴۰۰ تا کنون

همچنین در دقایق پایانی بازار تنها ۲۳ نماد منفی بودند و ۶۵۲ نماد در محدوده مثبت معامله می‌شدند. این از آن بازار‌هایی است که هر سرمایه گذاری را برای خرید، وسوسه می‌کند. البته که قرار نیست این روند همیشگی باشد و به مرور، تقاضا در برخی نماد‌ها کمتر می‌شود و در برخی نماد‌هایی که همچنان جذابیت دارند، تقاضا همچنان ادامه خواهد داشت.

اما به طور کلی روند بورس صعودی است و این صعود احتمالا به این زودی‌ها تمام نمی‌شود. بورس پس از رشدی که اخیرا داشته، تنها دو روز اصلاح کرد و پس از آن، بازار مثبت روز گذشته را شاهد بودیم. این اصلاح کوتاه مدت و کم عمق نشان می‌دهد بازار هنوز عطش زیادی برای بالا رفتن دارد.

همچنین رصد تحرکات سرمایه گذاران حقیقی نشان می‌دهد آن‌ها حسابی به آینده بورس امیدوار هستند. دیروز حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها به بازار تزریق شد که این بزرگ‌ترین رقم تزریق پول از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون است.


بیشتر بخوانید: بازی تورم در زمین بورس تهران


فروشنده‌ها غیب شدند!

همچنین شاخص قدرت خریداران حقیقی به عدد ۱.۶۲ رسیده که برتری محسوس خریداران نسبت به فروشندگان را نشان می‌دهد. اما در کنار تمام این موارد، رقم معاملات خرد هم امیدوارکننده است.

روز گذشته ارزش معاملات خرد به ۱۴۰۰۰ میلیارد تومان رسید که عدد خوبی محسوب می‌شود و برای آینده بازار هم اتفاقی امیدوارکننده است.

با توجه به معاملات روز گذشته، برای امروز هم می‌توان بازاری مثبت را پیش بینی کرد که البته عرضه‌ها نسبت به روز گذشته بیشتر خواهند شد و شتاب رشد شاخص‌ها نیز کمتر خواهد بود.

منبع: اقتصاد نیوز

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی