خبر

پیش بینی بورس امروز ۱۸ تیر ۱۴۰۳

پیش بینی بورس امروز ۱۸ تیر ۱۴۰۳

670714 717 - پیش بینی بورس امروز ۱۸ تیر ۱۴۰۳
اقتصاد۲۴– بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که در دو روز گذشته شاخص کل رشد چشمگیری را پشت سر گذاشته است. دیروز شاخص کل ۳۷ هزار و ۶۳۰ واحد صعود کرد و شاخص کل هم‌وزن ۱۱ هزار و ۱۷۳ واحد رشد کرد. همچنین شاخص کل فرابورس ۲۸۸ واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش هزار و ۹۴۹ واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت داروسازی سینا (دسینا)، شرکت بیمه پارسیان (پارسیان) و بانک اقتصاد نوین (ونوین) نماد‌های سبزپوش بازار بودند که بیشترین رشد را داشتند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران (ثتران)، شرکت بیمه ایران-معین (معین) و شرکت فرابورس ایران (فرابورس) بیشترین رشد قیمت را ثبت کردند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نماد‌های ملت (شرکت بیمه ملت)، کسرام (شرکت پارس سرام) و آباد (شرکت توریستی و رفاهی آبادگران ایران) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت صنایع مادیران (مادیرا)، شرکت بیمه سامان (سامان) و شرکت پگاه فارس (غفارس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.


بیشتر بخوانید: پایان بلاتکلیفی بورس با انتخاب سکاندار پاستور


عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، ۱۱۲ نماد صف خرید داشتند و ۷۸ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۸۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۳۶۹ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۸ درصدی به ۱۸۶ میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

دیروز تمامی شاخص‌های بازار سهام صعود کردند. در ۵ دقیقه ابتدایی شاخص ۴۰ هزار واحد جهش کرد و پس از آن با شیب ملایمی سطح بدست آمده را حفظ کرد. نماد‌های فارس، فولاد، وغدیر، تاپیکو و شستا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل داشتند.

همچنین ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۳۱ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۷ هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در ۶ ماه اخیر است.

اما روز یکشنبه بار دیگر سرمایه حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن ۱۷۱ میلیارد تومان بود. دیروز نماد‌های شستا، ومعادن، فملی، حفارس و خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند. به نظر می‌رسد دیروز بخشی از بازار برای کنترل ریسک خود به ذخیره سود روی آورد، اما همچنان شاهد مازاد تقاضا در بازار بودیم. در نتیجه به نطر می‌رسد روند صعودی بازار ادامه یابد، اما رفته رفته تعدیل قیمتی به ثبات برسد و رشد شاخص کمتر از دو روز گذشته باشد.

فعلا بازار به دولت چهاردهم خوشبین است. اما برای تعبیر این خوشبینی باید تا تشکیل کابینه منتظر بمانیم. انتظار از رئیس جمهور جدید این است که به وعده به کارگیری نخبگان و اقتصاددانان پایبند بماند و تصمیمات و سیاست گذاری دولت چهاردهم مبتنی بر عقلانیت و علم باشد.

 

منبع: اکوایران

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی