خبر

پیش‌بینی قیمت مرغ در بهار ۱۴۰۰ / ۱۲۵ میلیون جوجه‌ریزی برای شش ماه نخست

پیش‌بینی قیمت مرغ در بهار ۱۴۰۰ / ۱۲۵ میلیون جوجه‌ریزی برای
شش ماه نخست

به گزارش آبرند به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت مرغ همچنان خبرساز است و حالا در شرایطی که دولت برای مرغ نرخ مصوب در نظر گرفته است، با نرخ ۳۸ هزار تومان تومان عرضه می‌شود. مرغداران با نرخ مصوب یعنی قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان موافق نیستند و بنابراین به گفته فروشندگان تولید مرغ را کاهش دادند.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی به تجارت‎نیوز گفت: برای کنترل بازار برنامه‌ای طراحی شده است. جوجه‌ریزی در سال ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد. قرار بر این است که در شش ماهه نخست امسال ۱۲۵ میلیون جوجه‌ریزی انجام شود.

واردات نهاده دامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی

به گفته محمدعلی کمالی سروستانی، مسئولان هم قول دادند که نهاده‌های دامی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای مرغداران تامین کنند. بنابراین با افزایش میزان تولید و واردات نهاده، قیمت مرغ از ۴۰ هزار تومان فراتر نمی‌رود.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی معتقد است که قیمت تمام شده مرغ ۲۴ هزار تومان  است؛ این در حالی است که ستاد تنظیم بازار قیمت فعلی مرغ را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرده است که این نرخ عادلانه نیست.

کمالی سروستانی اظهار کرد: چنانچه قیمت مرغ اصلاح شود وضعیت تولید هم بهتر می‌شود و مرغداران هم نسبت به جوجه‌ریزی بیشتر تمایل پیدا می‌کنند.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرامی آبرند به نقل از تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا