خبر

پیش‌بینی بورس یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰

پیش‌بینی بورس یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰

195665 190 - پیش‌بینی بورس یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰

آبرند به نقل از اقتصاد۲۴: بازار سرمایه این روز‌ها با وجود تزریق ۵۰ میلیارد دلار پول از سمت بانک مرکزی و تغییرات ساختاری ایجاد شده در آن، اما همچنان روندی منفی و ناامید کننده‌ای را می‌گذراند در ابتدای معاملات امروز تنها ۲۰ نماد مثبت در بازار وجود داشت و ۴۲۲ نماد دیگر در صف فروش قفل بودند.

مهدی ساسانی، کارشناس بازار سرمایه گفت: مشکل اصلی بازار نه دامنه نوسان است و نه عوامل ساختاری دیگر که با تغییر در آن‌ها روند بازار متفاوت شود؛ نبود هماهنگی در سیاست‌هایی که سیاست‌گذار در بازار می‌گیرد اصلی‌ترین مساله و معضل بازار سرمایه است و تا زمانی که این موضوع حل نشود روند بازار تغییری نخواهد کرد.

این کارشناس بازار درباره مسائلی که در بازار در نتیجه نبود نقدینگی ایجاد شده است گفت: نبود نقدینگی در بازار منجر به ایجاد صف‌های فروش طولانی شده است و به نوعی سهامدار به محض آنکه به بازار ورود می‌کند به دلیل ترس فراگیر و هیجانات مبنی بر از دست دادن سرمایه از بازار خروج می‌کند. وی در این باره افزود: تا زمانی که حجم نقدینگی تزریقی با بازار متناسب با حجم صف‌های فروش نباشد بازار به تعادل نمی‌رسد.


بیشتر بخوانید: افت و خیز بورس در هفته سرخ بازار


این کارشناس بازار همچنین درخصوص مصوبات اجرایی نشده سران قوا گفت: جلساتی هفته‌های گذشته در جهت حمایت از بازار برگزار شد، اما مصوبات گرفته شده در این جلسات به مرحله اجرایی نرسید و در حد وعده باقی ماند. باید توجه داشت که عدم هماهنگی و به نتیجه نرسیدن سیاست‌های سیاست‌گذار به هدر رفت منابع منجر می‌شود.

ساسانی در توصیف وضعیت بازار نسبت به سال گذشته گفت: در آبان سال گذشته کف حمایتی شاخص کل به یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رسید، اما همین کف امروز نسبت به سال گذشته شکسته شده است و شاخص کل از این محدوده هم پایین‌تر آمده. اگر حمایت‌ها در بازار منوط به چند نماد محدود باشد وضعیت شاخص و روند کلی بازار تغییری نمی‌کند.

وی درباره پیش‌بینی روند بازار دوم خرداد ۱۴۰۰ گفت: برای کوتاه مدت و در هفته جاری وضعیت بازار را منفی پیش‌بینی می‌کنم و گروه یا نماد خاصی در حال حاضر در بازار پیش‌رو نیست.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا