خبر

پیشنهاد وزارت راه به مردم؛ واگذاری زمین مرغوب شهری در قبال عرضه خانه‌های خالی

پیشنهاد وزارت راه به مردم؛ واگذاری زمین مرغوب شهری در قبال
عرضه خانه‌های خالی

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی در حاشیه آیین آغاز ساخت ۱۳۰ هزار مسکن توسط ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به این‌که تبدیل تولید مسکن به یک جریان پایدار عزم ملی می‌خواهد، اظهار کرد:  در طرح ملی مسکن رونق مسکن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب پیگیری شده و تمام برنامه‌ها روی جریان پایدار تولید پایه‌گذاری شده است.

وی یادآور شد: در مرحله اول طرح ملی مسکن ۴۳۶ هزار نفر و در مرحله دوم نیز حدود ۱۱۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

وی با بیان این‌که طرح ملی مسکن برای جامعه هدف برنامه‌ریزی شده است، افزود: برای توسعه صنعتی‌سازی امتیازات و تسهیلات مناسبی در نظر گرفته و در این مسیر از ظرفیت دستگاه‌های مختلف از جمله ستاد اجرایی فرمان امام برای ترویج استفاده از روش‌های نوین در ساخت و ساز مسکن استفاده خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی فقر زمین را یکی از موانع سرعت اجرای طرح ملی مسکن عنوان کردو با اشاره به این‌که با پیگیری‌های  وزارت راه این مشکل با همکاری وزیر کشاورزی حل شده است، گفت:‌ از پنجشنبه هفته جاری ۱۹ فروردین تمام مالکان و مستأجران باید اطلاعات ملکی را که در آن ساکن هستند در سامانه ملی املاک و اسکان ثبت کنند. این کار باعث تسریع در عرضه خانه‌های خالی می‌شود.

اسلامی اضافه کرد:‌از سوی دیگر اشخاص حقوقی که برای حفظ سرمایه واحدهای مسکونی متعددی را خریداری کرده و بازار را متلاطم می‌کنند دیگر نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

وی بیان کرد: این قبیل از افراد در قبال عرضه خانه‌های خالی به بازار مسکن زمین مرغوب شهری دریافت خواهد کرد که باعث افزایش تولید و جلوگیری از افزایش قیمت می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا