خبر

پیشنهاد قیمت 5842 تومانی کشاورزان برای خرید تضمینی گندم

پیشنهاد قیمت ۵۸۴۲ تومانی کشاورزان برای خرید تضمینی
گندم

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: در جلسه امروز شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی که با دستور کار اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم برگزار شد تصمیم گیری در این خصوص به هفته آینده موکول شد.

شفیع ملک زاده افزود: در این جلسه که با حضور وزیر جهاد کشاورزی، نمایندگان وزارت اقتصاد و سازمان برنامه بودجه و همچنین تشکل‌های کشاورزی برگزار شد پس از بحث و بررسی‌های فراوان همه اعضا، در خصوص لزوم اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم به جمع بندی رسیدند.

وی اضافه کرد: آنالیز‌های مربوط به قیمت خرید تضمینی گندم از سوی تشکل‌ها به وزیر جهاد کشاورزی ارائه و مقرر شد بررسی‌های لازم در این خصوص ظرف دو سه روز آینده انجام شود و در نهایت قرار بر این شد در جلسه دوشنبه هفته آینده تصمیم جدید در خصوص قیمت خرید تضمینی توسط شورا اتخاذ شود.

ملک زاده تاکید کرد: پیشنهاد نظام صنفی کشاورزی در مورد قیمت خرید تضمینی که ۵۸۴۲ تومان است، اما تصمیم نهایی باید هفته آینده در شورا گرفته شود.

وی تصریح کرد: قیمت فعلی خرید تضمینی گندم که چهار هزار تومان است به ضرر تولید تمام می‌شود و موجب شده که کشاورزان گندم خود را بجای فروش به دولت خوراک دام کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا