خبر

پیشنهاد جدید برای تعرفه برق بحران در زمان پیک تابستان 1400

پیشنهاد جدید برای تعرفه برق بحران در زمان پیک تابستان
۱۴۰۰

به گزارش خبرنگار اقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل توانیر در مراسم هفته نخست پویش هر هفته الف- به-ایران در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: تاکنون با سیاست‌های تشویقی و هماهنگی با مشترکان، مدیریت پایدار بار را دنبال کردیم اما برای اینکه این مسئله مستمر باشد باید به سیاست های تشویقی در کنار سیاست‌های بازدارنده توجه شود.

مدیرعامل توانیر از ارائه پیشنهاد برای تعرفه مجزای برق در پیک تابستان ۱۴۰۰ به هیئت دولت خبر داد و گفت: علاوه بر سیاست‌های پیشگیری برای پایدار ماندن کنترل رشد بار باید سیاست‌های بازدارنده نیز اعمال شود که در حال حاضر افزایش تعرفه پیک بحران در هیأت دولت منتظر تصویب است.

وی افزود: سال ۱۳۹۹ سالی بسیار سخت بود چرا که تابستان بسیار گرمی را پشت سر گذاشتیم و در زمستان نیز از نظر تأمین سوخت نیروگاه ها با مشکل مواجه شدیم اما با عنایت خداوند و تلاش همکاران سالی پرافتخار را سپری کردیم.

متولی‌زاده با بیان اینکه “بخش توزیع برق هم در بخش سازوکار و هم در بخش ساخت و ساز پیشتاز بود”، گفت: سال ۱۴۰۰ نیز سال بسیار مهمی است و صنعت برق برای تحقق فرامین و دستورات مقام معظم رهبری آمادگی کامل دارد و امیدواریم با بودجه تعیین شده شاهد گام های موثری در صنعت برق باشیم.

وی ادامه داد: برنامه های متعددی را برای عبور موفق از تابستان ۱۴۰۰ در نظر گرفته ایم که از جمله آن می توان به مدیریت بار ادارات، استفاده از پتانسیل برق امید و برخورد با رمزارزهای غیرمجاز نام برد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر تصریح کرد: با اجرای طرح برق امید بیش از هفت میلیون مشترک مشمول تخفیف صددرصدی شدند و تعداد مشترکان پرمصرف نیز به دلیل توجه و رعایت مصرف حدود شش درصد کاهش یافت که این آمار بسیار امیدوارکننده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا