خبر

پیش‌بینی بورس فردایک‌شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳

پیش‌بینی بورس فردایک‌شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳

670029 303 - پیش‌بینی بورس فردایک‌شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳

اقتصاد۲۴- در جریان معاملات روز جاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران ارزش معاملات به واسطه صف‌های خرید ایجاد شده در محدوده‌های ۶۲۰۰ میلیارد تومانی قرار داشت و شاخص کل بورس نیز ۳.۵ درصدی افزایش پیدا کردی چیزی بیش از ۸۸ هزار واحد مثبت تا عدد شاخص به محدوده پرچالش سال ۱۴۰۲ باز گردد. مسعود پزشکیان رییس دولت چهاردهم شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران را از محدوده ۲.۱ میلیون واحدی شروع کرد باید دید در نهایت کار و در ادامه این روند مثبت ادامه دار خواهد بود یا خیر.

روند ارزش معاملات در گروه‌های مختلف در بازار با تغییرات جدی همراه شده است. گروه چند رشته‌ای صنعتی با ارزش معاملاتی بیش از ۲۴۶ میلیارد تومانی جایگاه اول را دارد و فلزات اساسی و گروه شیمیایی بازار سرمایه به ترتیب با ارزش معاملاتی ۲۴۶ و ۲۱۵ میلیارد تومانی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

لیدر سنتی بازار سرمایه یعنی گروه خودرویی نیز امروز جز ۷ گروه برتر از منظر ارزش معاملاتی قرار نگرفت البته که باید این موضوع را در نظر داشت روز جاری صف‌های سنگینی برای همه نماد‌ها در بازار ایجاد شده است.

در طرف مقابل صندوق‌های طلای بازار سرمایه در دقایق ابتدایی بازار با صف‌های فروش سنگین همراه شدند و رخ سرخ رنگی به گروه طلایی بازار سرمایه زده شده است.

همچنین نرخ سود بین بانکی در هفته منتهی به ۱۳ تیرماه با کاهش ۳ صدم درصدی نسبت به هفته قبل از آن به ۲۳.۶۳ درصد رسیده است؛ و نرخ دلار نیمایی نیز در محدوده‌های ۴۳۲۰۰ تومان مورد معامله قرار میگرد تا فاصله خود را با دلار بازار آزاد کمتر کند.


بیشتر بخوانید: انتخابات تمام شد؛ بشتابید!


محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام، عنوان کرده است که چشم‌انداز بازار سرمایه در نیمه دوم سال جاری روشن است و عنوان کرد که دولت دیگر حق ندارد با استفاده از نرخ‌های ترجیحی به گونه‌ای عمل کند که شاهد اثر منفی آن در فعالیت بنگاه‌های اقتصادی بورسی یا خارج از بورس باشیم.

حراج سی و ششم شمش طلای ایران در روز یکشنبه (فردا) برگزار خواهد شد. گفته می‌شود دور جدید نیز با همان شرایط قبلی برگزار خواهد شد.

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

در جریان معاملات روز جاری شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۷۵ هزار واحدی مثبت شد تا در یک روز مقاومت‌هایی که در سر راه شاخص کل قرار داشت به یکباره برداشته شود.

میانگین‌های ۵۵ روزه و ۲۰۰ روزه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران شکست و ماهیت خود را به از مقاومت به حمایت تغییر داد تا شاخص کل در یک قدمی ۲.۲ میلیون واحدی قرار بگیرد محدوده‌ای که برای شاخص کل در سال ۱۴۰۲ یک سطح پرچالش محسوب می‌شد.

اندیکاتور RSI نیز خود را در محدود هیجان بیش خرید نزدیکی‌های ۷۰ واحدی دید تا شور خرید در بازار توسط اندیکاتور‌ها هم نشان داده شود.

670030 250 - پیش‌بینی بورس فردایک‌شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳

منبع: اکوایران

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی