خبر

پایان بورس امروز ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

پایان بورس امروز ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

453770 457 - پایان بورس امروز ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

اقتصاد۲۴- معاملات روز جاری بازار سهام در حالی رقم خورد که شاخص کل بورس در جهت روز گذشته خود گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش هزار و ۳۶۳ واحدی که معادل ۰.۱ درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد و در ارتفاع یک میلیون و ۷۸۲ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش ۰.۱ درصدی به سطح ۵۴۱ هزار و ۳۵ واحدی رسید.گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را ۱۱ میلیارد و ۸۲۰ میلیون و ارزش معاملات را پنج هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از خروج سرمایه حقیقی‌ها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از خروج ۴۲ میلیارد تومانی پول از بورس می‌دهد.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم خزامیا، خودرو و وآذر بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، شستا و خپارس بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند.


بیشتر بخوانید: آمارسازی برای پیش فروش ۵۰۰ هزار خودرو


همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.گلدیرا با افزایش ۳۰.۱۲ درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، ثرود نیز با افت ۶.۹۵ درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های اخابر، خاور و سصف‌ها تعلق گرفت. همچنین سهم‌های اخابر، تنوین و خموتور نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلتر‌های بورسی نشان می‌دهند که نماد‌های ثالوند و کلر خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های خبنیان، وآتوس و واحیا رقم خورد. همچنین زمگسا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد شلعاب بود.

منبع: تجارت نیوز

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی