خبر

وجود یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی در کشور/ ثبت اطلاعات اسکان همه مردم از ۱۹ فرودین

وجود یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی در کشور/ ثبت اطلاعات
اسکان همه مردم از ۱۹ فرودین

به گزارش آبرند به نقل از تجارت‌نیوز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درحاشیه بازدید از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) گفت:از ۲۵ اسفند ماه تاکنون ۵ میلیون نفر با وسیله نقلیه عمومی و بیش از ۲۵ میلیون سفر با خودروی شخصی مسافرت کردند.

او ادامه داد:جواب تست کرونا افراد در سامانه وزارت بهداشت ثبت می شود و اگر تست مثبت باشد نمی تواند با هیچ کدام از ناوگان عمومی سفر کنند.

اسلامی اظهار کرد: دستورالعمل ها در ناوگان عمومی رعایت می شود و افراد ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستند.

او با بیان اینکه در سال ۹۹ و در ایام نوروز بیش از ۳ هزار تذکر،توبیخ و یا لغومجوز به شرکت های حمل و نقل عمومی داشتیم، ادامه داد: در پایانه های مرزی نیز تست کرونا انجام می شود و افرادی که تست منفی داشتند وارد کشور شدند و برخی کشور ها از جمله انگلستان همچنان ورود مسافر به داخل کشور ممنوع است .

اسلامی با بیان اینکه شرکت هواپیمایی ایران ایر با سایر شرکت های هواپیمایی داخلی ایران قابل مقایسه نیست و آنچه در ایران مهم است مربوط به بخش مهندسی تعمیرات آن است، افزود: این شرکت با توجه به توانایی هایی که در بخش فنی و مهندسی دارد، نباید پشت تحریم‌ها باقی بماند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: امیدواریم که توانایی این شرکت را گسترش داده و در جهت تعمیر و نگهداری و تامین امنیت آن، اقداماتی را پیش ببریم.

اسلامی یادآور شد: مردم شاهد تحولات هستند و مسئولان هم شرایط موجود را مشاهده می کنند و همه بر این موضوع توافق دارند که ضریب امنیت هواپیما هما بالا است.

او توضیح داد: شرکت هواپیمایی هما باید حداقل هواپیمای زمین گیر و اکثر پروازها را داشته باشد تا بتوان باعث امیدواری مردم و کشور شود.

او همچنین درباره مالیات برخانه های خالی گفت:یکی از اهداف مهم مالیات برخانه های این بود که پول های که وارد بخش مسکن می شوند برای سرمایه گذاری نباشد.

او بیان کرد: مالیاتی که قانون گذار وضع کرده باعث می شود که نگه داشتن خانه به صرفه نباشد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مالیات برخانه های خالی برای اشخاص حقیقی (مردم) و اشخاص حقوقی شرکت ها و موسسات حقوقی متفاوت است بطوری که برای حقوقی ها مالیات ۲ برابر مردم عادی در نظر گرفته شده است .

وزیر راه وشهرسازی توضیح داد: براساس آمار سال ۹۹،یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی به سازمان امورمالیاتی معرفی شدند .

او ادامه داد:از ۱۹ فروردین ماه همه مردم باید در سامانه املاک مشخصات اسکان خود ازجمله استیجاری یا مالک را ثبت کنند .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا