عمومی

وارن بافت می گوید این بهترین کاری است که می توانید انجام دهید خودتان را بهبود بخشید

وارن بافت می گوید این بهترین کاری است که می توانید انجام دهید
خودتان را بهبود بخشید

وارن بافت میلیون‌ها دنبال کننده جمع کرده است که یاد گرفته‌اند که فرمول بافت برای موفقیت از اتخاذ تصمیمات سرمایه گذاری هوشمند ناشی می شود. اما سرمایه‌گذاری، به خودی خود، ممکن است به طور دقیق شامل محل قرار دادن پولتان نباشد.

سالها پیش، بافت با صبح بخیر آمریکاچیزی متفاوت برای رسیدن به موفقیت:

 “سرمایه گذاری روی خودتان بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. هر کاری که استعدادهای شما را بهبود می بخشد.”

شاید از خود بپرسید که نقطه شروع خوبی برای “سرمایه گذاری روی خود” چیست؟ علاوه بر آموزش یا آموزش بیشتر در یک حرفه یا مهارت خاص، اصل اساسی پشت نکته بافت این است که هرگز دست از کسب دانش برندارید — دانشی که شما را به عنوان یک فرد کامل و نه فقط به عنوان یک سرمایه گذار مالی بهتر می کند.

استراتژی سرمایه گذاری روی خودتان 

یکی از آن وارن معروف نکات بافت — چیزی که او رمز موفقیت خود می نامد — استراتژی است که او به لحاظ مذهبی از آن پیروی می کند: هر روز کمی هوشمندتر به رختخواب بروید.

این جایی است که اوراکل اوماها خود را از بسته جدا می کند. او به معنای واقعی کلمه این را در طول زندگی خود برای به دست آوردن مزیت رقابتی عظیم اعمال کرده است.

روشی که او این کار را انجام می دهد به سادگی رشد ذهنش است — چیزی که هرکس با مقدار عادلانه ای از نظم و انضباط ثابت قادر به انجام دادن است. بافت می‌داند که ذهن قوی‌ترین سلاح برای موفقیت در تجارت است، به همین دلیل است که او ۸۰ درصد از روز کاری خود را صرف مطالعه و تفکر می‌کند. زمانی که از بافت پرسیده شد چگونه باهوش‌تر شویم، بافت پشته‌هایی از کاغذ را در دست گرفت و گفت: “هر روز ۵۰۰ صفحه از این قبیل را می‌خواند. به این ترتیب دانش ایجاد می‌شود، مانند بهره مرکب.”

بافت همچنین به سرمایه گذاری در بهبود مهارت های ارتباطی شما معتقد است. در یک ویدئو در LinkedIn پست شده است،

اگر می توانید ارتباط برقرار نکن، مثل چشمک زدن به یک دختر در تاریکی است – هیچ اتفاقی نمی افتد. شما می توانید تمام قدرت مغز دنیا را داشته باشید، اما باید بتوانید آن را منتقل کنید. و انتقال آن ارتباط است.

بافت بیان کرده است که سرمایه گذاری در توسعه مهارت های ارتباطی شما می تواند «ارزش شما را با ۵۰ درصد.”

در نهایت، شما باید برای بهبود روابط تجاری خود سرمایه گذاری کنید. بافت همیشه توصیه کرده است که موفقیت به احاطه کردن خود با افراد مناسب بستگی دارد. بافت چند سال پیش با برخی از دانشجویان صحبت کرد و گفت: “شما در جهت افرادی که با آنها ارتباط دارید حرکت خواهید کرد. بنابراین مهم است که با افرادی که بهتر از خودتان هستند معاشرت کنید.”

به قول معروف، ما میانگین پنج نفری هستیم که بیشترین زمان را با آنها می گذرانیم. اطمینان حاصل کنید که با کسانی که در این مسیر قرار دارند، ارتباط برقرار کنید که به طور بالقوه می توانند به شما در یادگیری چیزهای جدید، رشد و پیشرفت شغلی کمک کنند.

پیگیری مادام العمر بافت برای یادگیری و سرمایه گذاری روی خودش، که با شریک و همکار قدیمی خود در Berkshire Hathaway، چارلی مانگر به اشتراک می گذارد. سس راز موفقیت او.

نظرات بیان شده در اینجا توسط Inc.com ستون نویسان خودشان هستند، نه ستون نویسان Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی