عمومیمقالات

هیچ کارآفرینی هرگز گفت: «من پول شما را نمی‌خواهم.» اکنون

هیچ کارآفرینی هرگز گفت: «من پول شما را نمی‌خواهم.»
اکنون

جستجوی سرمایه گذار در استارتاپ شما جام مقدس برای کارآفرینانی که گاهی وقت بیشتری را صرف جستجوی بودجه می کنند تا ایجاد کسب و کار واقعی خود و ایجاد ایده ها، محصولات و خدمات عالی پشت آن است. پس از همه، “برای پول درآوردن پول لازم است”، درست است؟

اشتباه است – حداقل زمانی که آن پول پول اشتباهی باشد.

بلافاصله پس از تأسیس Geneca، ما فقط ۳۹۴۰۰۰ دلار سرمایه از دوستان و خانواده جمع آوری کردیم. اگرچه ممکن است در دنیای استارت‌آپ‌های فناوری پول زیادی به نظر برسد، اما قطعاً اینطور نیست. ما سرمایه‌گذاران تجاری «واقعی» نداشتیم که مقادیر «واقعی» پول بگذارند. و این عمدا بود.

اهمیت در انتخاب سرمایه گذاران تجاری مناسب

چرا؟ زیرا شما نمی‌خواهید سرمایه‌گذاران اشتباه – برای شما – یا پول نقد آنها وجود داشته باشد.

استارتاپ شما کودک شماست. بخشی از شماست به این ترتیب، باید مطمئن شوید که سرمایه‌گذار شما – و اهداف نهایی شما – سازگار هستند، زیرا…

۱٫ موارد اشتباه افق موفقیت شما را منحرف می کنند.

بعضی از سرمایه‌گذاران تجاری در کوتاه‌مدت فکر می‌کنند و هدفشان بازگشت سریع سرمایه‌گذاری است، سرمایه‌گذاری با بازدهی تا حد امکان فوری و بزرگ.

به این فکر کنید که وقتی یک شرکت سهامی عام می شود چه اتفاقی می افتد. از آن لحظه به بعد، شرکت از نظر فصلنامه ارزیابی می شود درآمد و بازار سقف. برآورده کردن پیش‌بینی‌های سود و انتظارات سرمایه‌گذار در هر چرخه بسیار مهم است.

پس اگر ایده ای عالی ایجاد کنید که به سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارد چه می شود طی سه سه ماهه آینده، اما سه سال بعد، به کسب و کار شما اجازه می دهد تا دو برابر بیشتر درآمد داشته باشد؟ شما نمی توانید این ایده را اجرا کنید زیرا سیستمی که با انتخاب سرمایه گذاران متمرکز کوتاه مدت ایجاد کرده اید به شما اجازه نمی دهد.

اگر به دلیل ناامیدی (یا عدم آینده نگری)، سرمایه گذارانی را پذیرفتید که کاملاً بر بازدهی کوتاه مدت تمرکز دارند، حتی اگر تمرکز شما بر رشد بلندمدت باشد، بدانید که دائماً سر به سر خواهید زد زیرا اهداف شما این کار را انجام خواهد داد. هرگز تراز نکنید

۲٫ سرمایه گذاران تجاری اشتباه سطح نادرستی از مشارکت را طلب می کنند.

البته، هرکسی که مایل به نوشتن چک است به طور خودکار حق اظهار نظر خود را به دست می آورد و شاید ورودی های زیادی همان چیزی باشد که شما می خواهید. شاید، همراه با سرمایه، بخواهید دائماً از تجربه، خرد و ارتباطات سرمایه گذاران خود بهره ببرید.

اما یکی از دلایلی که کارآفرینان یک شرکت را راه اندازی می کنند است. تا خودشان تصمیم بگیرند و مسیر خود را ترسیم کنند. بیشتر آنها این سطح از مشارکت را نمی خواهند. اکثر آنها به ورودی نسبتاً محدود سرمایه گذاران تجاری خود امیدوارند.

اگر مشارکت زیاد می‌خواهید، عالی است—به‌دنبال سرمایه‌گذارانی باشید که می‌خواهند به شدت مشارکت داشته باشند. اگر این کار را نمی‌کنید، مطمئن شوید که به دنبال سرمایه‌گذارانی هستید که مایل به عقب‌نشینی هستند و به شما اجازه می‌دهند رانندگی کنید. زیرا اگر اهداف و انتظارات شما کاملاً همسو نباشند، رابطه تیره‌تر می‌شود – و در نهایت کسب‌وکار شما هم همینطور.

۳٫ افراد نادرست به دنبال نتیجه درازمدت اشتباه هستند.

شاید شما فقط می خواهید یک شرکت به اندازه خاصی بسازید و سپس آن را بفروشید. بسیاری از سرمایه گذاران تجاری نیز به دنبال این هدف هستند، زیرا سهام مالکیت آنها می تواند فوراً به بازده نقدی تبدیل شود.

اما پول نقد ممکن است هدف شما نباشد. مطمئناً هدف من نبود. شاید بخواهید یک شرکت سودآور و پایدار بسازید که مشتریان شما برای آن ارزش قائل هستند و کارمندان شما عاشق کار کردن برای هستم. اگر این همان چیزی است که شما می خواهید، باید سرمایه گذارانتان نیز آن را بپذیرند. آنها نیز مانند شما باید برای مدت طولانی در آن حضور داشته باشند.

در مورد سرمایه گذاران، انتخاب آسان و مناسب را انجام ندهید. و قطعاً از روی ناامیدی انتخاب نکنید. باهوش باش. بدانید چه می خواهید. و بدانید که آنها چه می خواهند.

این مقاله در ژانویه ۲۰۱۵ منتشر شده و به روز شده است. عکس Shift Drive/Shutterstock

9128aae73d355b5b1f3201c050522d4d?s=100&d=mp&r=g - هیچ کارآفرینی هرگز گفت: «من پول شما را نمی‌خواهم.»
اکنون

جنکا مدیر عامل، جوئل باگال، رهبر فکری شناخته شده ملی در زمینه محصولات نرم افزاری است. توسعه، کارآفرینی، رهبری و فرهنگ محیط کار. برای بیش از ۲۵ سال، جوئل به مشتریانی از صنایع مختلف کمک کرده است تا ایده‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود را به محصولات نرم‌افزاری تبدیل کنند که باعث افزایش درآمد، کاهش هزینه‌ها، تعمیق مشارکت کارکنان و بهبود تجربه مشتری می‌شود.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی