عمومی

هاروارد “اثر انرژی” را کشف می کند – راز آن است اشتعال عملکرد فوق العاده

هاروارد “اثر انرژی” را کشف می کند – راز آن است
اشتعال عملکرد فوق العاده

هاروارد بزرگترین پیش بینی کننده موفقیت در بین رهبران و سازمان ها را کشف کرد – و آنچه محققان دریافتند این است که اینطور نیست آنچه اکثر مردم فکر می کنند

آنچه رهبران برجسته را متمایز می کند، کاریزما، نفوذ یا حتی قدرت نیست. این در مورد شخصیت، جذابیت، یا حتی نبوغ مبتکر نیست. طبق تنها چیزی که جایگزین همه این عوامل می شود. هاروارد، «انرژی رابطه‌ای مثبت» است، که تبادل انرژی بین افراد است که آن‌هایی را که با آنها در تماس است، بالا می‌برد، مشتاق می‌کند و تجدید می‌کند.

به دلیل اینکه بسیار مسری است مانند آتش سوزی منتشر می شود. اما نمی توان آن را کپی کرد، ساخت یا اجباری کرد. این نوع انرژی نیست که بتوانید با یک فنجان قهوه اضافی یا یک استراحت شبانه خوب دریافت کنید. این یک انرژی مغناطیسی طبیعی مثبت است که برخی از رهبران دارند و دیگران را به سمت خود می کشاند. این قدرتمند است و در محل کار “اثر انرژی” را شعله ور می کند که به طور موثر عملکرد خارق العاده ای را شعله ور می کند.

اثر انرژی

در مطالعه شبکه‌ها و سازمان‌ها، چیزی که هاروارد دریافت کرد این بود که گروه‌هایی که از میانگین عملکرد بهتری داشتند، چیزهایی داشتند که گروه‌های دیگر نداشتند. آنها یک نفر را در مرکز سازمان داشتند که حرکت رو به جلو و رفاه را برای همه پیش می برد.

این افراد با انرژی رابطه مثبت همان چیزی هستند که هاروارد آن را “انرژی دهنده های مثبت” می نامد و آنها به یک سازمان تعدادی پیشنهاد می دهند. از مزایا: 

 • سطوح تعامل را افزایش دهید 

 • تعویض کارکنان را کاهش دهید

 • افزایش رفاه محل کار

 • افزایش سودآوری و بهره وری

آنچه می بینیم نوعی اثر دومینو است، که در آن رهبران موثر رضایت محیط کار را به طور موثر افزایش می دهند، که بهره وری را افزایش می دهد. ، که با عجیب ترین ثابت شده است، سودآوری را افزایش می دهد. ، در عین حال موثرترین استراتژی های استعفای بزرگ. اما به زبان ساده، وقتی همه شادتر هستند، همه برنده می شوند.

مراقب مثبت بودن کاذب باشید

اگرچه داشتن افکار شاد مزایایی دارد، اما برای تأثیرگذاری بر دیگران و ایجاد موفقیت سازمان کافی نیست. . در واقع، افکار شاد تولید شده، یا مثبت سمی، می تواند منجر به کاهش رفاه محل کار و در نتیجه کاهش بهره وری، گردش مالی و سودآوری شود.

یکی از مشکلات اصلی مثبت کاذب این است که اغلب منجر به نادیده گرفتن مسائل واقعی و استرس های شدید می شود. فرش، فی نفسه و با گذشت زمان، همه چیزهای کوچک از بین می روند و مسائل کوچک و عوامل استرس زا را به یک مشکل بزرگ تبدیل می کنند. در عوض، کارمندان بیش از حد تحت فشار قرار می گیرند و فشار افزایش می یابد – از مثبت بودن کاذب کم نمی شود.

برای اینکه یک انرژی دهنده مثبت باشید، لازم نیست پرانرژی باشید 

خبر خوب این است که برای داشتن انرژی مثبت لازم نیست یک برون گرا فوق العاده حبابی و بیش از حد پرانرژی باشید. آنچه که اثر انرژی به آن خلاصه می شود، رهبری پرانرژی نیست که به سادگی به اطرافیان خود بمالد. در عوض، این در نمایش فعال یک رهبر از ارزش های خود است.

بر اساس نظر دانشگاه هاروارد، آنچه انرژی زاهای مثبت را از آنها جدا می کند. موارد دیگر این است که آنها نه تنها اعمال نیکو را از طریق موارد زیر نشان می دهند، بلکه آنها را پرورش می دهند: 

 • بخشش
 • شفقت
 • تواضع
 • مهربانی
 • اعتماد
 • یکپارچگی
 • صداقت
 • سخاوت
 • سپاسگزاری
 • تشخیص

احتمالاً متوجه شده اید که همه این ویژگی ها بسیار انسانی هستند. و با در نظر گرفتن یک رویکرد واقعی انسانی به رهبری و مدیریت افراد، افراد در نقش خود و در سازمانشان احساس درک، ارزش و رضایت بیشتری می کنند.

به همان اندازه که ساده به نظر می رسد، رفتار با مردم مانند مردم، نیروی کار و سازمان های آنها را ارتقا می دهد. و انجام آن هیچ هزینه ای ندارد. اما آنهایی که این کار را نمی کنند، قیمت را با افزایش گردش مالی، کاهش بهره وری و کاهش سود می پردازند.

پس چه به دنبال تک شاخ بسازید یا راه اندازی یک کسب و کار کوچک سودآور، اثر انرژی کلید موفقیت پایدار و بلند مدت.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده متعلق به خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی