عمومی

هاروارد اثر انرژی را کشف می کند – راز آن است اشتعال عملکرد فوق العاده

هاروارد اثر انرژی را کشف می کند – راز آن است
اشتعال عملکرد فوق العاده

هاروارد بزرگترین پیش بینی کننده موفقیت در بین رهبران و سازمان ها را کشف کرد — و آنچه محققان دریافتند این است که آن چیزی نیست که اکثر مردم فکر می کنند

آنچه رهبران برجسته را متمایز می کند، کاریزما، نفوذ یا حتی قدرت نیست. این در مورد شخصیت، جذابیت، یا حتی نبوغ مبتکر نیست. طبق تنها چیزی که جایگزین همه این عوامل می شود. هاروارد، «انرژی رابطه‌ای مثبت» است، که تبادل انرژی بین افراد است که آن‌هایی را که با آنها در تماس است، بالا می‌برد، مشتاق می‌کند و تجدید می‌کند.

مثل آتش سوزی گسترده می شود، زیرا بسیار مسری است. اما نمی توان آن را کپی کرد، ساخت یا اجباری کرد. این نوع انرژی نیست که بتوانید با یک فنجان قهوه اضافی یا یک استراحت شبانه خوب دریافت کنید. این یک انرژی مغناطیسی مثبت طبیعی است که برخی از رهبران دارند و دیگران را به سمت خود می کشاند. این قدرتمند است و در محل کار باعث شعله ور شدن “اثر انرژی” می شود که به طور موثر عملکرد خارق العاده ای را شعله ور می کند.

اثر انرژی

در مطالعه شبکه‌ها و سازمان‌ها، چیزی که هاروارد دریافت کرد این بود که گروه‌هایی که از میانگین عملکرد بهتری داشتند، چیزهایی داشتند که گروه‌های دیگر نداشتند. آنها یک نفر را در مرکز سازمان داشتند که حرکت رو به جلو و رفاه را برای همه پیش می برد.

این افراد با انرژی رابطه مثبت همان چیزی هستند که هاروارد آن را “انرژی دهنده های مثبت” می نامد و آنها به یک سازمان پیشنهاد می کنند تعداد مزایا: 

 • افزایش سطح تعامل 

 • کاهش گردش کار کارکنان

 • افزایش رفاه در محل کار

 • افزایش سودآوری و بهره وری

آنچه می بینیم نوعی اثر دومینو است، که در آن رهبران موثر رضایت در محل کار را افزایش می دهند، که بهره وری را افزایش می دهد. که سودآوری را افزایش می‌دهد – همانطور که با عجیب‌ترین ، در عین حال موثرترین استراتژی های استعفای بزرگ. اما به زبان ساده، وقتی همه شادتر هستند، همه برنده می شوند.

مراقب مثبت بودن کاذب باشید

در حالی که داشتن افکار شاد فوایدی دارد، اما برای تأثیرگذاری بر دیگران و ایجاد موفقیت سازمان کافی نیست. . در واقع، افکار شاد تولید شده، یا مثبت سمی، می تواند منجر به کاهش رفاه محل کار و در نتیجه کاهش بهره وری و سودآوری و افزایش گردش مالی شود.

یکی از مشکلات اصلی مثبت کاذب این است که اغلب منجر به نادیده گرفتن مسائل واقعی و استرس های شدید می شود. فرش، فی نفسه و با گذشت زمان، همه چیزهای کوچک از بین می روند و مسائل کوچک و عوامل استرس زا را به یک مشکل بزرگ تبدیل می کنند. در ازای آن، کارمندان بیش از حد تحت فشار قرار می گیرند و از مثبت بودن کاذب فشار ایجاد می شود، نه کاهش.

برای اینکه یک انرژی دهنده مثبت باشید، لازم نیست پرانرژی باشید 

خبر خوب این است که برای داشتن انرژی مثبت لازم نیست یک برون گرا فوق العاده حبابی و بیش از حد پرانرژی باشید. آنچه که اثر انرژی به آن خلاصه می شود، رهبری پرانرژی نیست که به سادگی به اطرافیان خود بمالد. در عوض، این در نمایش فعال یک رهبر از ارزش های خود است.

بر اساس نظر دانشگاه هاروارد، آنچه انرژی زاهای مثبت را از آنها جدا می کند. موارد دیگر این است که آنها نه تنها اعمال نیکو را از طریق موارد زیر نشان می دهند: 

 • بخشش
 • شفقت
 • تواضع
 • مهربانی
 • اعتماد
 • یکپارچگی
 • صداقت
 • سخاوت
 • سپاسگزاری
 • تشخیص

احتمالاً متوجه شده اید که همه این ویژگی ها بسیار انسانی هستند. و با در نظر گرفتن یک رویکرد واقعی انسانی به رهبری و مدیریت افراد، افراد در نقش خود و در سازمانشان احساس درک، ارزش و رضایت بیشتری می کنند.

به همان اندازه که ساده به نظر می‌رسد، رفتار با مردم مانند افراد، نیروی کار و سازمان‌های آنها را بالا می‌برد. و انجام آن هیچ هزینه ای ندارد. اما کسانی که این کار را نمی‌کنند با افزایش گردش مالی، کاهش بهره‌وری، و کاهش سود، قیمت را پرداخت می‌کنند.

بنابراین، چه به دنبال تک شاخ بسازید یا راه اندازی یک کسب و کار کوچک سودآور، تأثیر انرژی کلید موفقیت پایدار و بلند مدت.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان شده متعلق به خودشان است، نه نظرات Inc.com.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی