خبر

نقش باند عباس‌آباد در قرعه‌کشی خودرو چیست؟

نقش باند عباس‌آباد در قرعه‌کشی خودرو چیست؟

358269 243 - نقش باند عباس‌آباد در قرعه‌کشی خودرو چیست؟

اقتصاد۲۴– اگرچه این مساله در هنگام انجام قرعه‌کشی‌های خودرو مطرح شده بود، اما توحیدی می‌گوید ربات باند عباس‌آباد نمی‌تواند در سیستم جدید فروش خودرو نقش داشته باشد.
ماجرای باند عباس‌آباد چیست؟

باند عباس آباد، خرید و فروش حواله‌های خودرو اختصاصی را در تعداد بالا انجام می‌دهد که اکثر دفاتر این شرکت‌ها و افراد در خیابان شهید بهشتی (عباس آباد) مستقر هستند.

این افراد با ایجاد اکانت‌های گسترده در دیوار و باما تصمیم می‌گیرند هنگام توزیع حواله‌ها، قیمت را کاهش و خرید را رونق دهند که پس از خرید، قیمت‌ها افزایش یافته و خودرو را عرضه می‌کنند؛ در حقیقت سیستم قرعه کشی باعث شده سود آن‌ها در تفاوت قیمت کارخانه با بازار تضمین شود.

این افراد با سرمایه‌های بیش از هزار میلیاردی، باعث کلاهبرداری در سیستم فروش خودرو می‌شوند و از طرفداران ویژه سیستم قرعه کشی و در تضاد با عرضه خودرو در بورس هستند.


بیشتر بخوانید: حذف قرعه کشی ۵۰ مدل خودرو تا پایان شهریور


در گذشته که فروش خودرو در سایت انجام می‌شد و سایت در عرض ۵ دقیقه بسته می‌شد، بحث ربات باند عباس آباد مطرح شده بود، به طوری که در مرحله‌ای ۳۰۰ هزار نفر خودرو ثبت نام می‌کردند و می‌گفتند ربات این کار را کرده، اما اکنون این اتفاق رخ نمی‌دهد.

آنطور که توحیدی می‌گوید اکنون در سیستم فروش جدید، وضعیت خیلی بهتر شده است. در قدیم خودروساز خودرو را در اختیار نمایندگی قرار می‌داد و نمایندگی به هر کسی که میخواست خودرو را می‌فروخت، اما اکنون ۹۰ درصد افرادی که خودرو می‌خرند دلال نیستند و مردم واقعی هستند.

پرونده‌های فساد بازار خودرو

فساد ناشی از اختلاف قیمت کارخانه و بازار تاکنون پرونده‌های مشهوری ایجاد کرده است. سال ۹۹، رضا تقی‌زاده ماکویی معاون اسبق سایپا به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیعی به ۱۵ سال حبس و ۶۱ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. علاوه بر این، محمد عزیزی و فریدون احمدی دو تن از نمایندگان مشهور مجلس نیز به حبس محکوم شدند. وحید بهزادی و همسرش نجوا لاشیدایی هم به جرم اخلال کلان در بازار ارز و پیش خرید ۶۷۰۰ خودرو به اعدام محکوم شدند.

همچنین در سال ۹۸، خان‌کرمی معاون فروش ایران خودرو به دلیل ایجاد شبکه رانتی فروش اینترنتی فروش محصولات ایران‌خودرو بازداشت شد.

مدیرعامل شرکت مگا با بیان اینکه سیستم قبلی فروش خودرو بسیار مورد انتقاد مردم بود، گفت: سیستم قرعه‌کشی همراه با اعتراض‌های مردمی همراه بود به همین دلیل قرار شد که سیستم فروش خودرو به سیستم یکپارچه تخصیص خودرو تغییر کند.

مجری طرح‌های فروش اینترنتی خودرو گفت: حدودا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در طرح فروش خودرو ثبت نام کردند که نتایج در کمیته‌ای که سازمان‌های نظارت‌کننده هم حضور داشتند، اعلام شد.

توحیدی با بیان اینکه یکی از ناهماهنگی‌ها در اجرای طرح سیستم یکپارچه خودرو در اعلام نتایج بود که هم از طریق وزارت صمت و هم از طریق شرکت خودروساز اعلام شد، گفت: در ابتدای اجرای طرح سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، تعدادی به عنوان نفرات اصلی و برخی به عنوان رزرو انتخاب شدند که اکنون اعلام شده به تمامی نفرات خودرو اختصاص می‌یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه فروش جدید سیستم یکپارچه خودرو به زودی اعلام می‌شود، گفت: برخی از خودرو‌ها دائم قرعه‌کشی خواهند شد و برخی نیز از سیستم فروش خارج می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی