عمومی

نئوبانک چیست؟

نئوبانک چیست؟

نئوبانک چیست؟ وقتی به بانک‌ها فکر می‌کنیم، اغلب آنها را به‌عنوان مؤسسات مالی سنتی در نظر می‌گیریم که حساب‌های بانکی خود را در آنها نگهداری می‌کنیم. اما تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های فین‌تک در حال ظهور هستند که روی به چالش کشیدن مدل سنتی بانکداری و ساده‌سازی خدمات مالی تمرکز دارند. نئوبانک‌ها را که به عنوان بانک‌های چالش‌گر نیز شناخته می‌شوند، با جزئیات بیشتری بررسی می‌کنیم تا بهتر بفهمیم نئوبانک چیست.

نئوبانک‌ها برای چه مواردی استفاده می‌شوند؟

نئوبانک‌ها ۱۰۰٪ بانک‌های آنلاین هستند که برای امور مالی شخصی و امور مالی تجاری استفاده می شود. با استفاده از fintech یا فناوری مالی، نئوبانک ها طیف گسترده ای از خدماتی مانند بسیاری از بانک‌های سنتی، از جمله:

  • حساب‌های بانکی مانند حساب جاری با کارت نقدی فیزیکی
  • حساب‌های پس‌انداز
  • کارت‌های اعتباری
  • ارائه وام هایی مانند وام شخصی و وام تجاری

نئوبانک چگونه کار می کند؟

svg%3E - نئوبانک چیست؟

نئوبانک ها از پلتفرم های فناوری مانند اپلیکیشن موبایل برای ارائه محصولات مالی مشابه به مشتریان سنتی استفاده می کنند. بانک برای مثال، آنها می‌توانند خدمات بانکی مانند حساب بانکی مانند حساب‌های پس‌انداز، گزینه‌های سپرده مستقیم، حساب نقدی و موارد دیگر را ارائه دهند.

نئوبانک‌ها عمدتاً از سرمایه‌گذاران وجوه جمع‌آوری می‌کنند، کارمزد مبادله بین بازرگانان و مصرف‌کنندگان، و سایر استراتژی های نوآورانه علاوه بر این، چون نئوبانک‌ها حضور فیزیکی مانند شعبه آجر و ملات ندارند، پول قابل توجهی در سربار و اجاره صرفه‌جویی می‌کنند.

Neobanks vs. بانک های دیجیتال در مقابل بانک‌های سنتی

اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که نئوبانک‌ها و بانک‌های دیجیتالی اصطلاحات قابل تعویض هستند و عالی هستند نمونه های فین تک. از آنجایی که بانک های دیجیتال معمولاً به عنوان بانک های دیجیتال شناخته می شوند. هم بانک‌های نئوبانک و هم بانک‌های سنتی خدمات مشابهی مانند حساب‌های پس‌انداز و جاری و سایر محصولات مالی ارائه می‌دهند.

اما، تفاوت اصلی بین بانک‌های نئوبانک و بانک‌های دیجیتال با بانک‌های سنتی این است که شعبه فیزیکی ندارند. در عوض، نئوبانک ها بانک های آنلاین هستند و خدمات بانکداری دیجیتال را از طریق اپلیکیشن های موبایل ارائه می کنند. آنها همچنین ممکن است یک بانک شریک داشته باشند که خدمات اضافی را در صورت نیاز ارائه می دهد.

بانک های سنتی ممکن است حضور دیجیتالی داشته باشند، اما شعبه های فیزیکی نیز دارند که از طریق آنها خدمات مالی ارائه می دهند. همچنین نئوبانک‌ها در مقایسه با بانک‌های قدیمی مشمول مقررات کمتری هستند، زیرا برای ارائه خدمات با بانک‌ها و فروشندگان دیگر شریک می‌شوند.

ویژگی/ویژگی نئوبانک/بانک های دیجیتال< /th> بانک های سنتی
اصطلاحات اصطلاحات قابل تعویض. همچنین به عنوان بانک های دیجیتال شناخته می شود. اغلب به عنوان بانک های قدیمی شناخته می شود.
ارائه خدمات پس‌انداز، حساب‌های جاری، و سایر محصولات مالی، مشابه بانک‌های سنتی. پس انداز، حساب های جاری، وام، وام مسکن و غیره.
حضور فیزیکی شعبه فیزیکی ندارید. شعبه های فیزیکی داشته باشید که مشتریان بتوانند خدمات دریافت کنند.
پلتفرم در اصل آنلاین; خدمات قابل دسترسی از طریق برنامه های تلفن همراه یا رابط های وب. حضور دیجیتالی (بانکداری آنلاین، برنامه های تلفن همراه) علاوه بر خدمات حضوری.
چارچوب مقرراتی با توجه به مقررات کمتر (زیرا آنها اغلب با بانک ها یا فروشندگان تاسیس شده). مطابق با مقررات بانکی گسترده.
مزایای کلیدی سرعت، راحتی و اغلب هزینه های کمتر. ممکن است ویژگی‌های نوآورانه را به سرعت ارائه دهد. اعتماد به حضور طولانی مدت، خدمات حضوری به مشتریان، طیف وسیعی از خدمات.

مزایای نئوبانک

استفاده از نئوبانک به دلایل مختلفی می تواند بسیار سودمند باشد. ما به برخی از اصلی‌ترین آنها در زیر نگاه می‌کنیم:

ویژگی‌های قابل انطباق

نئوبانک‌ها، به دلیل ماهیت متمرکز بر فناوری، اغلب سریع‌تر تطبیق داده و فناوری یا ویژگی‌های جدید را با آن ادغام می‌کنند. خدمات آنها این انعطاف‌پذیری به این معنی است که آنها می‌توانند جدیدترین فناوری‌های مالی را پیش از بانک‌های سنتی به مشتریان خود ارائه دهند.

شمولیت

بسیاری از نئوبانک‌ها در ارائه خدمات بانکی به کم‌بانک‌ها یا کسانی که به‌طور سنتی استفاده می‌کنند، پیشرفت کرده‌اند. ممکن است با موسسات بانکی متعارف با موانعی روبرو شود. آنها اغلب به پیش نیازهای کمتری برای افتتاح حساب نیاز دارند و در نتیجه بانکداری را در دسترس‌تر می‌کنند.

کارمزد کمتر

در مقایسه با بانک‌های آجری و ملات، نئوبانک‌ها معمولاً کارمزد کمتری دارند، به ویژه برای سپرده‌های مشتریان. . با یک حساب نئوبانک، معمولاً کارمزدهای کمتری مانند هزینه‌های نگهداری ماهانه کاهش می‌یابد یا در برخی موارد هیچ کارمزدی وجود ندارد و معمولاً راه‌اندازی و استفاده از آن ارزان است.

حفاظت مالی

مانند بانک‌های سنتی. ، نئوبانک ها بیمه FDIC را برای مشتریان ارائه می دهند. اقدامات قابل توجهی برای محافظت از سپرده های مشتریان و ایمن نگه داشتن پول انجام شده است. از طریق شرکت بیمه سپرده فدرال، نئوبانک‌ها مؤسسات مالی بیمه‌شده FDIC برای حساب‌های سپرده و موارد دیگر هستند.

نرخ‌های سود رقابتی

یکی از بزرگترین روندهای فین‌تک، نرخ‌های بهره بالاتر است، و این نیز برای بسیاری از نئوبانک ها اعمال می شود. این به نوع حساب پس انداز بستگی دارد و به طور کلی طیف وسیع تری از محصولات مالی را برای مشتریان ارائه می دهد. با این حال، حتی اگر نرخ‌های بهره به این اندازه بالاتر نباشند، کارمزدهای کمتر به این معنی است که مشتریان می‌توانند با استفاده از نئوبانک‌ها در مقابل بانک‌های سنتی، پول پس‌انداز کنند.

سهولت استفاده

svg%3E - نئوبانک چیست؟

نئوبانک‌ها که به راحتی از طریق برنامه تلفن هوشمند قابل دسترسی هستند، اطمینان می‌دهند که مشتریان می‌توانند در هر کجا که هستند به پول دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، راه اندازی و دسترسی به یک نئوبانک در مقایسه با موسسات مالی سنتی ساده و آسان است.

به علاوه، آنها با ویژگی های خود به فناوری تسلط بیشتری دارند و حتی برای آنهایی که ممکن است دارای امکانات بیشتری باشند خدمات ارائه می دهند. یک ریسک اعتباری.

معایب نئوبانک ها

در حالی که نئوبانک ها قطعاً نوآور هستند، استفاده از آنها برای حساب اصلی دارای معایبی است:

وابستگی به فناوری زیرساخت

در حالی که دیجیتال بودن یک نقطه قوت است، می تواند یک نقطه ضعف نیز باشد. اگر کاربر با مشکلات اتصال به اینترنت مواجه شود یا سرورهای بانک از کار بیفتد، ممکن است نتوانند به وجوه خود دسترسی داشته باشند یا تراکنش‌های خود را انجام دهند.

نگرانی‌های امنیتی

در حالی که همه بانک‌ها، سنتی هستند. یا نئو، در برابر تهدیدات سایبری آسیب پذیر هستند، ماهیت دیجیتالی کامل نئوبانک ها گاهی اوقات می تواند آنها را به اهدافی جذاب تر برای هکرها تبدیل کند. کاربران باید اطمینان حاصل کنند که بهترین روش‌ها را برای حفظ امنیت حساب‌هایشان دنبال می‌کنند.

خدمات مشتری چالش برانگیز است

از آنجایی که هیچ کمک شخصی وجود ندارد، اغلب جلب توجه و توجه مشتریان برای آنها دشوار است. مراقبتی که نیاز دارند تمام خدمات مشتریان برای بانک‌های نئوبانک از طریق تلفن و چت انجام می‌شود، و در صورت بروز مشکلات ممکن است دریافت کمک به موقع دشوار باشد.

خدمات بالقوه کمتر

زیرا بسیاری از نئوبانک‌ها با آن همکاری می‌کنند. سایر بانک ها برای ارائه خدمات مالی خود، ممکن است به اندازه یک بانک سنتی ارائه نکنند. در نتیجه، ممکن است نئوبانک‌ها در انواع وام‌دهی و محصولات در مقایسه با بانک‌های بزرگ‌تر محدود باشند و در مقایسه با آن تنوع چندانی نداشته باشند.

یک نوآوری جدید

svg%3E - نئوبانک چیست؟

Neobanks یک بازیگر جدید در زمینه مالی است که می تواند باعث شود بسیاری نسبت به آن احتیاط کنند. در حالی که نئوبانک‌ها خدماتی شبیه به بانک‌های سنتی ارائه می‌دهند، ممکن است در پذیرش کامل این نوع جدید بانک با استفاده از فین‌تک تردید وجود داشته باشد، زیرا ما در مورد آن بیشتر می‌آموزیم، که به طور بالقوه می‌تواند منجر به مقررات بیشتری شود.

نئوبانک‌های محبوب به در نظر بگیرید

نئوبانک های نوظهور بسیاری وجود دارند که می توانند برای امور مالی کسب و کار و امور مالی شخصی استفاده شوند، برخی از آنها عبارتند از:

  1. Chime: > یکی از محبوب ترین نئوبانک های موجود، Chime با Stride Bank و Bancorp Bank همکاری کرده است تا طیف گسترده ای از محصولات مالی را به مشتریان ارائه دهد. ویژگی‌ها شامل سپرده‌های مستقیم، کارت‌های نقدی و حساب‌های پس‌انداز خودکار است.
  2. ورود:ورود گزینه خوبی برای تامین مالی کسب‌وکار برای شرکت‌های کوچک و مشاغل آزاد است. ویژگی‌های کلیدی شامل انواع مختلف حساب‌ها، نرم‌افزار حسابداری، وام‌دهی، صورت‌حساب و بسیاری ویژگی‌های دیگر است که به زودی منتشر می‌شوند.
  3. جاری: یک نئوبانک در حال رشد دیگر، Current عالی است اگر بخواهید به دنبال انواع بانک های کم یا بدون رایگان هستید. آن‌ها حساب‌هایی را در گروه‌های سنی مختلف ارائه می‌کنند و شامل ویژگی‌هایی مانند ذخیره غلاف و پرداخت زودهنگام در صورت استفاده از واریز مستقیم می‌شوند.
  4. Wise: یکی از پیشگامان نئوبانک، Wise یک بانک بسیار خوب است. گزینه ای برای تجارت و امور مالی شخصی دارای مجموعه ای از ویژگی های بانکی، از جمله حساب های پس انداز و جاری، حساب های چند ارزی، و ارائه نرخ های ارز رقابتی هنگام انتقال پول به خارج از کشور.
  5. Douugh: یک بازیکن جدیدتر در در زمینه نئوبانک، دوغ به مشتریان خود در مدیریت پول و بانکداری کمک می کند. دارای ویژگی هایی مانند مدیریت صورتحساب، گزارش هزینه ها و روش های سرمایه گذاری است.
  6. Sofi: برای انواع خدمات مالی، Sofi یکی از بهترین نئوبانک های موجود است. . مشتریان می‌توانند به حساب‌های چک و پس‌انداز ترکیبی، پاداش‌های برگشت نقدی، سرمایه‌گذاری خودکار و موارد دیگر دسترسی داشته باشند.

تصمیم بگیرید که آیا یک Neobank است یا خیر. خدمات مالی برای کسب و کار شما مناسب است

نئوبانک ها روشی نوآورانه برای دسترسی به خدمات مالی هستند و می توانند انتخابی فوق العاده برای امور مالی شخصی و تجاری باشند. به خصوص برای کسانی که امتیاز اعتباری پایین‌تری دارند، نئوبانک‌ها می‌توانند راهی برای شروع بازگشت اعتبار و در عین حال کنترل بیشتر مدیریت مالی باشند.

با نئوبانک‌ها، می‌توانید به حساب‌های بانکی سنتی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری، دسترسی کمتری داشته باشید. کارمزدها و نظارت مالی بهتر. اگر کمتر به مکان‌های فیزیکی اهمیت می‌دهید و ترجیح می‌دهید طیف وسیعی از خدمات بانکی را که می‌توان به سرعت از طریق تلفن‌های هوشمند به آنها دسترسی پیدا کرد، گزینه مناسبی برای شماست.

تصویر: $$< /small>


حتما بخوانید : کاردانو چیست؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی