خبر

میزان و تاریخ اجرای حق مسکن کارگران در سال 1400 را دولت تعیین می‌کند

میزان و تاریخ اجرای حق مسکن کارگران در سال ۱۴۰۰ را دولت
تعیین می‌کند

حاتم شاکرمی, معاون روابط کار وزارت کار در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم، درباره ارسال مصوبه حق مسکن به هیأت دولت گفت: بر اساس ماده ۲ اصلاحی قانون راجع به طبقه بندی مشاغل و برقراری کمک هزینه مسکن کارگری مصوب سال ۱۳۷۰ مجلس شورای اسلامی، کمک هزینه مسکن برای کارگران مشمول قانون کار سالیانه توسط شورای عالی کار تعیین و به تصویب هیات وزیران می رسد.

وی ادامه داد: لذا در راستای اجرای قانون مذکور، شورای عالی کار در جلسه ۲۹۷ مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ با افزایش کمک هزینه مسکن کارگری از مبلغ ماهانه سیصد هزار تومان به مبلغ ماهانه چهارصد و پنجاه هزار تومان موافقت نموده است و متعاقب آن پیشنهاد مزبور به موجب نامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای طرح در هیات وزیران به معاون اول محترم ریاست جمهور ارسال گردیده است.

 وی درباره زمان اجرای این مصوبه گفت: بدیهی است میزان و تاریخ اجرای پیشنهاد مزبور بعد از تصویب نهایی در هیأت وزیران مشخص خواهد شد.

به گزارش تسنیم، ۲۳اسفند ماه، در دویست نودو هفتمین نشست شورای عالی کار دستمزد کارگران برای سال ۱۴۰۰ تعیین شد. در این نشست دستمزد حداقلی کارگران ۳۹ درصد افزایش یافت. با این حساب، حداقل حقوق کارگران از ۱میلیون و ۹۱۰ هزار تومان به ۲میلیون و ۶ هزار تومان افزایش یافت. با مصوبه شورای عالی کار حق مسکن کارگران به  ۴۵۰ هزار تومان رسید که همان شب محمد شریعتمداری, وزیرکار درباره مصوبه حق مسکن گفت:  بخش مربوط به کمک هزینه مسکن منوط به تایید هیات وزیران است که این پیشنهاد با قید فوریت تقدیم دولت خواهد شد و با تصویب آن افزایش حق مسکن اعمال خواهد شد.

 اینطور که شاکرمی گفته است مصوبه حق مسکن به هیأت دولت ارسال شده و در انتظار تصویب است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا