رفتن به نوار ابزار
مشاغل

معرفی چند نمونه کسب و کار خانگی

آبرند: مجله اینترنتی تخصصی صنایع وکسب و کار ایران: بسیاری از دانشجویان، افراد محصل، خانم های خانه دار و … تمایل به بهره مندی از کسب و کار خانگی دارند. این گونه کسب و کارها شرایط لازم برای رسیدگی به امور منزل، نگه داری از فرزند، درس خواندن و … را نیز فراهم می کنند. بسیاری از افراد نیز به دلیل دوری از ترافیک و عوامل آلودگی به کسب و کار خانگی علاقه مندی نشان می دهند.

معرفی کسب و کار خانگی
معرفی کسب و کار خانگی

کسب و کار خانگی با توجه به احساس استقلالی که در فرد به وجود می آورد، می تواند یک منبع سرگرم کننده و درآمدزا نیز باشد.

طراحی وب سایت

طراح وب سایت از جمله مشاغل خانگی است. برای این طراحی تنها به یک کامپیوتر نیاز خواهید داشت. برای شروع می توانید آپدیت سایت های موجود یا طراحی وب سایت های جدید را انجام دهید. ابزار گرافیکی، آشنایی با کدگذاری، ابزارهایی نظیر WordPress و … از جمله مبحث های مربوط به طراحی وب سایت می باشد. این نوع مشاغل نیاز به سرمایه گذاری و پرداخت هزینه اولیه ندارند. در واقع برای انجام آن ها نیاز به دانش، کافی می باشد.

اهمیت کسب و کار خانگی
اهمیت کسب و کار خانگی

مراقبت از کودکان

اگر مراقبت از کودکان و بازی کردن با آن ها را دوست دارید، می توانید نگه داری از کودکان را در منزل خود عهده دار شوید. قطعاً افرادی که دارای فرزند هستند، از این ایده استقبال نخواهند کرد. مراقبت و نگه داری از کودکان یک مسئولیت خطیر می باشد.

مربی موسیقی

اگر مربی موسیقی هستید، می توانید کسب و کار خانگی داشته باشید. در واقع اهالی موسیقی را با تبلیغ و درج آگهی برای یادگیری موسیقی فرا بخوانید. این آموزش در محیط منزل انجام می شود و به شکل خصوصی خواهد بود. افراد زیادی تمایل دارند از این نوع آموزش بهره مند شوند. چون بر این باورند که یادگیری موسیقی در کلاس های پرجمعیت سخت و دشوار است.

تولید محتوا

تولید محتوا نیز نمونه بارز یک کسب و کار خانگی، است. این حرفه می تواند منبع درآمد خوبی برای سایر افراد باشد. بسیاری از افراد از شغل فعلی خود ناراضی هستند. بنابراین تمایل به بهره مندی از شغل دوم دارند. تولید محتوا می تواند یک شغل دوم برای این افراد باشد. برای شروع کار در این زمینه به قلم گیرا و یک کامپیوتر نیاز دارید. امروزه شرکت های زیادی از نویسندگان مستقل حمایت می نمایند.

طراح گرافیک

طراحی گرافیک می تواند یک کسب و کار خانگی باشد. این طراح در زمینه ساخت جزوه های اطلاعاتی، طراحی بروشور، کاتالوگ تبلیغات و محصولات و … فعالیت می کند. دایره کارکردی وسیع گرافیک باعث می شود که این نوع کسب و کار خانگی، همواره از درآمد قابل توجه و سود بالایی برخوردار باشد.

آژانس های تبلیغاتی، کارآفرینان شخصی، مجلات، شرکت ها، انتشارات و … می توانند با یک طراح گرافیک همکاری کنند.

خیاطی

خیاطی نیز از جمله هنرهای دستی می باشد که به عنوان کسب و کار خانگی مورد توجه قرار می گیرد. این کسب و کار پر سود بوده و می تواند در محدوده منزل انجام شود.

پرده های سفارشی گزینه مهمی برای کسب درآمد از خیاطی هستند. این پرده ها در ابعاد بزرگی تولید می شوند و با تزیین زیادی همراه هستند. از آن جایی که زمان و دقت زیادی برای دوخت و تزیین این پرده ها صرف می شود، هزینه زیادی نیز برای آن ها پرداخت خواهد شد.

کارشناس سئو

کارشناس سئو نیز یک کسب و کار خانگی است. این کارشناسان در زمینه مدیریت محتواهای وب، بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و مشاوره در زمینه نگه داری سایت فعال هستند. این شغل بسیار پردرآمد بوده و بیشتر مشاغل به آن احتیاج دارند. این کارشناسان، تکنیک های لازم سئو را برای رسیدن به رتبه مناسب در اختیار افراد قرار می دهند.

بازاریابی

بازاریابی نیز می تواند از مشاغل پردرآمد و خانگی باشد. بسیاری از این بازاریابی ها در محیط منزل قابل انجام هستند. بازاریابان تلفنی و اینترنتی می توانند از راه دور افراد زیادی را وادار به خرید نمایند. این کارشناسان فروش از راه دور کسب درآمد می کنند. در واقع بابت هر فروش درصدی به آن ها اختصاص داده می شود.

تزیین و ساخت دکور

تزیین لباس یا ساخت دکور منزل نیز می تواند بخشی از کسب و کارهای خانگی باشد. این تزیین به شرکت های مختلف ارائه می گردد. در واقع افراد در این نوع کسب و کار خانگی سفارش از شرکت و سایر فروشگاه ها دریافت می نمایند و باید در مدت زمان تعیین شده آن ها را آماده کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا