پوشاک

معرفی انواع چرم در صنعت کیف و کفش و چرم

آبرند: مجله اینترنتی تخصصی صنایع و کسب و کار ایران: صنعت کیف و کفش و چرم در کشور ایران پیشرفت زیادی داشته است و به همین دلیل انواع چرم های متفاوت از این کشور به کشورهای خارجی صادر می شود. ویژگی هایی که هر یک از چرم ها دارند متنوع می باشد و به همین دلیل شما اگر می خواهید از آنها برای تولید کیف، کفش و … استفاده کنید باید به خوبی چرم ها را بشناسید.

صنعت کیف و کفش و چرم و انواع آن :

انواع چرم هایی که در کیف و کفش و چرم وجود دارد دارای ویژگی های مختلفی می باشد و آنها عبارت هستند از :

  1. چرم گاوی و گوساله ای :

این نوع از چرم دارای الیاف متراکمی می باشد و بر همین اساس مقاومت آن بسیار زیاد است. سطح این نوع از چرم صاف می باشد و به همین دلیل آن را بدون گرین می نامند. ضخامت های این چرم متنوع می باشد و از آنجایی که نرم و خشک است در صنعت کیف و کفش و چرم استفاده زیادی از آنها می شود. بیشترین استفاده ای که از چرم گوساله ای و گاوی می شود برای تولید کیف، دستکش، لباس و … می باشد.

  1. چرم گوسفندی و بره ای :

تراکم الیاف در این نوع از چرم نسبت به بسیاری از انواع چرم های دیگر کمتر می باشد و به همین دلیل مقاومت زیاد بالایی ندارد. سطح این نوع از چرم انند گاوی صاف است و با توجه به این مسئله که لطافت زیادی دارند از آن برای تهیه لباس و دستکش استفاده می شود.

4 300x160 - معرفی انواع چرم در صنعت کیف و کفش و چرم

  1. چرم بزی :

تراکم الیاف این نوع از چرم هم متوسط می باشد و نه به محکمی چرم گاو می باشد و نه به نازکی چرم گوسفند است. با این وجود باید بدانید که مقاومت بسیار زیادی دارد، به همین دلیل در کیف و کفش از آن استفاده بسیار زیادی می شود. این نوع چرم نسبت به چرم های دیگری که معرفی کردیم سبک تر می باشد و انعطاف آن هم بسیار بالاتر است. این چرم به دو صورت عرضه می شود که یکی از آنها نرم و دیگری خشک است. در تهیه انواع کیف و کفش های زنانه از این نوع چرم استفاده بسیار زیادی می شود.

  1. چرم گاومیش :

این نوع از چرم های صنعتی نسبت به چرم گاوی ضخیم تر می باشد و به همین دلیل از آن در تولید بسیاری از چمدان ها، زین اسب، کمربند و … استفاده می شود.

  1. اشبالت :

در صنعت کیف و کفش و چرم از این نوع چرم هم استفاده بسیار زیادی می شود و از آنجایی که سطحی پرزدار دارد در بیشتر محصولات چرمی استفاده می شود. رنگ آن به صورت یکدست می باشد و تمامی سطح و عمق آن رنگ شده است. از آنجایی که این نوع چرم پرزدار می باشد زود خاک می گیرد و برای تهیه کفش و کیف از آن استفاده زیادی می شود. آستر هایی که در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد به صورت طبیعی و مصنوعی می باشد.

بیشتر بخوانید: رشد صنعت پوشاک ایران در بازارهای جهانی

بیشتر بخوانید: انواع شغل های پولساز

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا