تجارت الکترونیک

معرفی ارز های دیجیتال

معرفی ارز های دیجیتال

آبرند: مجله اینترنتی تخصصی صنایع و کسب و کار ایران: ارز های دیجیتال که با نام پول الکترونیکی شناخته می شوند، واحد های پول رمز نگاری شده هستند که پشتوانه ی آن، بر اساس میزان عرضه و تقاضا در بازار تعیین می شود. این ارزها به دو دسته متمرکز و غیر متمرکز تقسیم بندی می شوند. ارز دیجیتالی متمرکز زیر نظر موسسه یا یک شرکت است و باید بدانید که این پول ها قابلیت نقد شوندگی ندارند.

شاید بسیاری از افراد دو مفهوم ارز های دیجیتال و بیت کوین را با هم مقایسه کنند و آن را یک مفهوم بدانند اما باید گفت بیت کوین یکی از انواع ارز دیجیتال است و قدمت آن کمتر از ده سال است در حالی که قدمت ارزهای دیجیتال به بیش از سی سال می رسد.

این ارز ها فراگیر بوده و محدود به یک مرز جغرافیایی خاص نیست و به این ترتیب در معاملات بین المللی به راحتی می توانید از این ارز ها استفاده کنید.

استفاده از ارز های دیجیتال در انواع معاملات

7 300x154 - معرفی ارز های دیجیتال

مزایا و معایب ارز های دیجیتال

از مزایای ارز های دیجیتال باید گفت که معاملات با این ارز ها زیر نظر هیچ نهاد نظارتی نمی باشد و کاربر به راحتی می تواند به همه ی افرادی که کیف پول مجازی دارند اعتبار واریز کند. امنیت بالایی که در انجام معاملات با این ارز ها وجود دارد از مزایای دیگر آن می باشد.

همان طور که گفتیم ارز های دیجیتال دارای کدهایی هستند که بر روی آن پیاده شده و هکر ها به سختی می توانند آن را هک کنند و این کدها باعث شده اند که امنیت این ارز ها بالا برود. دیگر مزیت این ارز ها در پیاده سازی آن بر روی Blockchain است.

از معایبی که برای ارز های دیجیتال می توان در نظر گرفت برگشت پذیر نبودن آن است و اگر به اشتباه پول خود را از دست بدهید به هیچ وجه نمی توانید آن را برگردانید. عیب دیگر آن در این است که چون پول های خود را در کیف پول مجازی ذخیره می کنید در اثر عوامل مختلف مانند ویروسی شدن ممکن است تمام دارایی خود را از دست بدهید.

بیشتر بخوانید: رشد کسب و کار با بررسی چند نکته مهم

امیدواریم مطلب معرفی ارز های دیجیتال مفید بوده باشد لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات با دیگر کاربران آبرند به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا