عمومیمقالات

مشکل با طرز فکر «سال نو، شما جدید».

مشکل با طرز فکر «سال نو، شما جدید».

تقریباً ۳۱ دسامبر است. آیا رزولوشن های خود را آماده دارید؟

فراموش کردن این سوال به همان اندازه سخت است که “پس، آیا با کسی قرار ملاقات داری؟” سوالاتی که تقریباً در هر مراسم خانوادگی می شنوید. با نزدیک شدن به سال جدید، ما به عنوان یک جامعه تمایل زیادی به تأمل در مورد چگونگی گذشت ۳۶۵ روز گذشته داریم. آیا همانطور که برنامه ریزی کرده بودیم در فرم ماندیم ? آیا توانستیم رئیسانمان را به اندازه کافی تحت تأثیر قرار دهیم تا ترفیع بعدی را تضمین می کنید؟ آیا کسی را پیدا کردیم که دوستش داشته باشیم، یا از کسانی که داریم به درستی قدردانی کنیم؟

من مشترک «سال نو، جدید تو» نیستم

اگرچه تعطیلات زمان شادی و قدردانی است، ما اغلب روزهای پایانی سال را با تفکر رو به جلو پر می‌کنیم، چهره‌هایمان به افق است، و به دنبال راه‌هایی برای بهتر کردن سال بعد هستیم. عباراتی مانند “صفحه تمیز” و “شروع از نو” فیدهای خبری ما را اشباع می کند، همراه با مقاله هایی پر از لیستی از هک های زندگی برای بهبود خود. و اگرچه من عاشق چشم امیدواری هستم که بسیاری با آن نگاه می کنند، باید اعتراف کنم که با ذهنیت “سال نو، جدید تو” مشکل دارم.

می‌دانم که قرار است الهام‌بخش باشد، و سکته‌ی نیمه‌شب را دوباره به عنوان هدیه‌ای برای شروعی تازه در نظر بگیرد. اگر امسال نتوانستیم کسی که می‌خواستیم باشیم، همیشه می‌توانیم سال آینده دوباره تلاش کنیم. سال نو، شما جدید!

اما آیا واقعاً این همان چیزی است که ما می خواهیم؟

آنقدر معمولی می‌گوییم «تو جدید» که به راحتی می‌توان معنای عمیق‌تر را از دست داد. آکسفورد جدید را اینگونه تعریف می کند: «قبلاً وجود نداشت. اخیرا ساخته، اختراع، معرفی شده و غیره. New Year, new you در لغت به معنای شروع سال به عنوان یک فرد کاملاً جدید است. من نمی دانم شما چه فکر می کنید، اما به نظر من کمی بد به نظر می رسد. اگر بخواهم سال را کاملاً بدون تأثیر گذشته آغاز کنم، چه کسی خواهم بود؟ و چه چیزی در دنیا به من تعلق می گیرد که تمام آن خاطرات را به سطل زباله بیندازم؟

به جای اینکه به “سال نو، جدید شما” فکر کنید

جنگجوی درونی خود را در آغوش بگیرید

به نظر می‌رسد که ما فقط زمانی می‌خواهیم سالی را از نو شروع کنیم که احساس کنیم سال گذشته، خوب، کمتر از رضایت‌بخش بوده است. اما این دقیقاً همان لحظه ای است که ما باید در آن حفاری کنیم! چه زمانی در زندگی خود متوجه شدید که قوی تر شده اید؟ زمانی نیست که همه چیز به آرامی پیش می رود. در زندگی، در زمان های سخت است که ما قدرت و شجاعت خود را افزایش می دهیم. این یک “اوه لعنتی!” پاسخ در هنگام سقوط آزاد، و یک درس ساده در فیزیک – نفس عمیق بکشید و خود را تا حد ممکن بزرگ کنید تا سرعت خود را کاهش دهید تا از برخورد با زمین جلوگیری کنید. با شروع سال جدید به عنوان یک سال جدید، امکان لحظه شکوه خود را کنار می گذارید. به عنوان کسی که بارها آزاد شده و سخت جنگیده است تا به جایی که امروز هستم برسم، ترجیح می دهم آن رزمنده را در سال جدید با خودم بیاورم.

در طول سالها، آن جنگجو شک به خود را از بین برد، چندین شغل را انجام داد، بی عدالتی را تجربه کرد، عزیزان خود را از دست داد، از دل شکستگی و سرطان پوست جان سالم به در برد… مطمئناً، او اشتباهات زیادی مرتکب شد و همیشه آب بیشتری ننوشید یا انتظارات دیگر خود را برآورده نکرد. اما این دلیلی برای پاک کردن همه چیز فقط برای شروع تازه نیست. پیروزی‌ها و اشتباهاتی که مرتکب شده‌ام، من را به جایگاه امروزی رسانده‌ام و از این بابت سپاسگزارم.

جشن بگیرید تا کجا آمده اید

میل به بهبود قابل تحسین است و مطمئناً باید تشویق شود. اما نباید آنقدر به خودمان سخت بگیریم که بخواهیم از اول شروع کنیم، اگر نتوانستیم زندگی خود را رقم بزنیم. برخی از خاطرات مورد علاقه من ناشی از چیزهایی بود که خود به خود و بدون برنامه بودند! و شرم آور خواهد بود که تا چه حد واقعاً پیشرفت کرده اید. زندگی سخت است. شاید شما آن ۱۰ پوند را کم نکردید یا شغل جدیدی پیدا نکردید. صرف نظر از این، سال به دلیل قطعنامه های شکست خورده یک زوج، سال شستشو نبود. شما تلاش کردید، و این خیلی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. به دست آوردن شخصیت و انعطاف پذیری چیزی برای جشن گرفتن است، نه دفن کردن، در آغاز سال جدید. من به‌عنوان یکی، حاضر نیستم زخم‌های نبردم را به خاطر تازگی و کمال پنهان کنم.

هرگز از خودت تسلیم نشو

من به طور تصادفی در جایی به نقل قولی برخورد کردم که این ایده را به سادگی بیان می کرد: زندگی مانند یک بوم نقاشی است و هر روز یک قلم موی جدید است. اگر به طور مداوم از نو شروع کنید، ساختن یک شاهکار تقریبا غیرممکن خواهد بود. فلسفه “سال جدید، شما جدید” زیبایی سفر شما، شکست خوردن را بی اعتبار می کند و اجرا با آن. شاید شما به طور تصادفی قلم مو خود را رها کرده اید و یک رگه سیاه روی کل نقاشی کشیده اید، و اکنون طرح شما برای نقاشی نسخه توماس کول از زمستان آلاسکا قابل بحث نیست. این بدان معنا نیست که شما هنوز نمی توانید چیزی هیجان انگیز را نقاشی کنید. و بهترین بخش این است که وقتی این کار را انجام می دهید، آن نقاشی یک اصل واقعی و کاملاً متعلق به شما خواهد بود.

پس با شروع سال جدید، جسور باشید. شجاع باش. آنچه را که ممکن است مانند یک بوم درهم و برهم به نظر برسد برای رسیدن به ایده آل کمال در یک لوح خالی از قلم نیندازید. زیرا ما پیشرفت واقعی و پایدار را به آرامی و با جدیت انجام می دهیم، نه فقط زمانی که تاریخ در تقویم چنین می گوید. «سال نو، شما جدید» جذاب به نظر می رسد، اما در مورد امتناع از تسلیم شدن خود چیزی وجود دارد که باید گفت. برای اینکه در آینه نگاه می کنید و مصمم هستید که از آنچه می بینید چیزی زیبا بسازید، بدون توجه به وضعیتی که در آن ایستاده اید.

نکته مهم این است که صبر داشته باشید و با خود با دلسوزی رفتار کن. و به یاد داشته باشید که شما، همانطور که اکنون هستید، بیش از یک سال دیگر، یک سال جدید، برای ساختن و رشد کردن، سزاوارتر هستید. نیازی نیست از نو شروع کنید، فقط به شجاعت نیاز دارید تا مثل خودتان شروع کنید.

این مقاله در ژانویه ۲۰۱۷ منتشر شده و به روز شده است. عکس میلا سوپینسکایا گلاچنکو/Shutterstock

Megan Nicole ONeal 2 150x150 - مشکل با طرز فکر «سال نو، شما جدید».

مگان نیکول اونیل نویسنده‌ای است که علاقه زیادی به داستان‌سرایی، سفر و در صورت امکان، ترکیب این دو دارد. آلوم UCLA در لس آنجلس زندگی می کند. به طور خاص کافی شاپ های غرب با وای فای به همان اندازه قوی و برشته های تیره. با مگان در توییتر به آدرس @megan_n_onealیا وب‌سایت او mnoneal ارتباط برقرار کنید. com.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی