عمومی

مسترکارت حمایت از مصرف کننده را متحول می کند فناوری هوش مصنوعی مولد

مسترکارت حمایت از مصرف کننده را متحول می کند
فناوری هوش مصنوعی مولد

Mastercard از ادغام هوش مصنوعی مولد در پلتفرم Decision Intelligence (DI) خود برای مبارزه با موج فزاینده کلاهبرداری مالی خبر داد. این پیشرفت قرار است چشم‌انداز حمایت از مصرف‌کننده را در شبکه پرداخت بازتعریف کند و از فناوری پیشرفته برای پیشی گرفتن از کلاهبرداران با استفاده از روش‌های پیچیده برای تضعیف امنیت بانک و ایمنی مشتری استفاده کند.

مسترکارت DI، یک راه‌حل پیشگام تصمیم‌گیری در زمان واقعی است. ، در حال حاضر تایید امن ۱۴۳ میلیارد تراکنش سالانه را تسهیل می کند. با معرفی هوش مصنوعی مولد، قابلیت های سیستم برای یک جهش عظیم به جلو آماده می شود. هدف این فناوری جدید بررسی دقیق یک تریلیون نقطه داده برای تشخیص مشروعیت یک معامله است. این نشان‌دهنده پیشرفت قابل توجهی در چارچوب موجود Mastercard است که جزئیات حساب، داده‌های خرید، اطلاعات تاجر و شناسه‌های دستگاه را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می‌کند تا از یکپارچگی تراکنش اطمینان حاصل کند.

نسخه آتی که Decision Intelligence Pro نام دارد، وعده می دهد که فرآیند کشف تقلب را به اوج جدیدی برساند. با بررسی شبکه پیچیده روابط بین نهادهای مختلف درگیر در یک تراکنش، DI Pro می تواند سطح ریسک یک تراکنش را در کمتر از ۵۰ میلی ثانیه تعیین کند. این ارزیابی سریع نه تنها امتیاز کلی DI ارائه شده به بانک‌ها را افزایش می‌دهد، بلکه طبق مدل‌های اولیه، نرخ کشف کلاهبرداری را به طور متوسط ​​۲۰٪ و در سناریوهای خاص تا ۳۰۰٪ افزایش می‌دهد.

آجی بالا، رئیس بخش سایبر و اطلاعات مسترکارت، بر پتانسیل تحول آفرین هوش مصنوعی مولد تأکید کرد و گفت: «با هوش مصنوعی مولد ما سرعت و دقت راه حل های ضد کلاهبرداری خود را تغییر می دهیم، تلاش مجرمان را منحرف می کنیم و از بانک ها و مشتریان آنها محافظت می کنیم. اضافه کردن الگوریتم ما توانایی ما را برای پیش‌بینی رویداد متقلبانه بعدی و القای اعتماد در هر تعاملی بهبود می‌بخشد.”

یکی از چالش‌های حیاتی در امنیت تراکنش‌های دیجیتال، مسئله مثبت کاذب است – تراکنش‌های قانونی به اشتباه به عنوان جعلی علامت‌گذاری شده‌اند. انتظار می رود افزایش DI با هوش مصنوعی این مشکل را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. Bhalla دقت راه حل را که با اسکن نقاط فروش بالقوه در زمان واقعی به دست آمده است، برجسته کرد، که “در تجزیه و تحلیل خود ما نشان داده شده است که نه تنها دقت را افزایش می دهد، بلکه تعداد موارد مثبت کاذب را تا بیش از ۸۵٪ کاهش می دهد.” >

رونمایی از DI Pro برای اواخر سال جاری برنامه ریزی شده است که نشان دهنده یک گام مهم رو به جلو در مبارزه با کلاهبرداری مالی است. برای صاحبان مشاغل کوچک، این توسعه از اهمیت خاصی برخوردار است. افزایش دقت و کارایی سیستم DI پیشرفته Mastercard به معنای بهبود امنیت تراکنش برای تجار و مصرف کنندگان است. کسب‌وکارهای کوچک، که اغلب در برابر پیامدهای تراکنش‌های تقلبی و نتایج مثبت کاذب آسیب‌پذیرتر هستند، می‌توانند منتظر یک محیط پرداخت امن‌تر و قابل اعتمادتر باشند. این پیشرفت نه تنها وعده محافظت از درآمد را می دهد، بلکه اعتماد مصرف کننده را نیز تقویت می کند – یک جزء حیاتی در پایداری و رشد شرکت های کوچک در یک بازار دیجیتالی فزاینده.

همانطور که Mastercard برای به کارگیری این فناوری پیشرفته آماده می شود، پیامدهای آن برای صنعت پرداخت و فراتر از آن عمیق هستند. در عصری که تراکنش‌های دیجیتالی همه‌جا هستند، اطمینان از امنیت آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. ابتکار مسترکارت نشان دهنده یک گام مهم در ساختن آینده ای مطمئن تر و مطمئن تر برای مصرف کنندگان و کسب و کارها است و موقعیت شرکت را در خط مقدم نوآوری امنیت پرداخت تقویت می کند.

تصویر: Mastercard


منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی