خبر

مذاکره روسیه و ارمنستان درباره تولید مشترک واکسن اسپوتنیک

مذاکره روسیه و ارمنستان درباره تولید مشترک واکسن
اسپوتنیک

به گزارش آبرند به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، آناهیت آوانسیان، وزیر بهداشت ارمنستان روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که دولت این کشور در حال مذاکره با شرکای روسی خود به منظور تولید واکسن کرونای “اسپوتنیک وی” است.

وی گفت: وزارت اقتصاد در حال انجام مذاکرات با شرکای ما (روسیه) برای شروع تولید واکسن اسپوتنیک وی Sputnik V در ارمنستان است.

وزیر بهداشت ارمنستان افزود: با این وجود، باید یک زیرساخت صنعتی حرفه ای ایجاد شود. امیدوارم که شرکت های دارویی ما در این زمینه برای شروع تولید مشترک سرمایه گذاری کنند.

وی همچنین اظهار داشت که واکسن اسپوتنیک وی در ارمنستان برای تزریق به کادر درمان، بیماران مزمن، کارکنان و ساکنان موسسات اجتماعی در گروه سنی ۱۸ تا سال استفاده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، اولین گروه از ۱۵۰۰۰ دوز واکسن Sputnik V روسی علیه ویروس کرونا، صبح پنجشنبه به ارمنستان تحویل داده شد.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور به کانال تلویزیونی روسیه-۱ گفت که ایروان تقریباً به یک میلیون دوز از این واکسن نیاز دارد.

قرنطینه سراسری از ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۰ در ارمنستان در حال اجرا است. استفاده اجباری از ماسک در این کشور برقرار شده است، در حالی که تمام موسسات، مراکز خرید و رستوران ها همچنان باز هستند و حمل و نقل عمومی همچنان به کار خود ادامه می دهد.

در اواسط ماه مارس، نخست وزیر این کشور اظهار داشت که وضعیت شیوع کرونا در کشور جدی است و از مردم خواست با هوشیاری بیشتری هنجارهای ضد اپیدمی را رعایت کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا