عمومی

مدیر محصول سابق می گوید گوگل در حال نابود کردن بهترین های خود است دارایی برای هر مدیر عاملی درسی وجود دارد

مدیر محصول سابق می گوید گوگل در حال نابود کردن بهترین های خود است
دارایی برای هر مدیر عاملی درسی وجود دارد

فرهنگ زمانی منحصر به فرد گوگل اگر با دور اخیر اخراج‌ها از بین نرود، کاهش یافته است. مدیر محصول سابق این شرکت که یکی از ۱۲۰۰۰ کارمندی بود که در ژانویه اخراج شدند. او استدلال می کند که از آنجایی که فرهنگ متمرکز بر کارمند بزرگترین منبع گوگل بود، این شرکت ممکن است در همان زمان بزرگترین منبع مزیت رقابتی خود را از دست داده باشد. اگر حق با او باشد، درسی برای هر رهبر تجاری وجود دارد: فرهنگ شرکت شما می تواند یک دارایی نامشهود اما قدرتمند باشد – یا مسئولیت به همان اندازه قدرتمند. تغییراتی که این فرهنگ را تضعیف می‌کند، ممکن است بیشتر به شرکت شما آسیب برساند تا سود.

ممکن است به راحتی بتوان Rout را به عنوان یک فرد ناراضی رد کرد. از کارمند خارج شد، اما در نظر بگیرید که او از زمان رها شدن بسیار روی پاهایش نشسته است. دو روز پس از اخراج، او دعوتنامه‌ای را در لینکدین برای سایر کارمندان سابق Google برای پیوستن به او در یک استارت آپ، و هزاران نفر پاسخ دادند. روت که قبلاً یکی از بنیانگذاران یک شرکت موفق است که گروه‌هایی از افراد را برای بازی Dungeons & Dragons در یک قلعه انگلیسی می‌برد، اکنون خود را بنیانگذار یک استودیوی مخاطره‌آمیز نیز می‌بیند.

و Rout تنها کسی نیست که این مشاهدات را در مورد فرهنگ Google انجام داده است. رولف استروم-اولسن، استاد علوم انسانی در مدرسه بازرگانی IE در مادرید (و استاد سابق Rout’s) استدلال مشابهی را در پست اخیر Substack مطرح کرد. او گوگل را با ویکتورینوکس مقایسه کرد، شرکت سازنده سوئیس چاقوهای ارتشی او می نویسد، پس از حملات ۱۱ سپتامبر، زمانی که مسافران دیگر نمی توانستند سوار هواپیمای حامل چاقوی ارتش سوئیس شوند، شرکت به طور ناگهانی یک سوم فروش خود را از دست داد. اما ویکتورینوکس، که فرهنگ معروف کارمند محوری دارد، راه‌حل‌های خلاقانه شگفت‌آوری ارائه کرد که شامل وام دادن به کارمندانش به شرکت‌های دیگر بود، نه اخراج. او می نویسد، در نهایت، ویکتورینوکس “نه تنها زنده ماند، بلکه بزرگتر و بهتر بازگشت، با پایه محصول متنوع، افزایش درآمد – و کارمندان بسیار وفادار.”

و به گفته او، افرادی که شرکت را درک می کنند بهتر می دانند که فرهنگ آن چقدر برای آن مهم بوده است. موفقیت آن، زیرا فرهنگ یک امر ناملموس است. او می گوید: «امکانات نامشهود در واقع منبع مزیت رقابتی هستند. “هر چیزی که ملموس باشد قابل خرید و فروش است و بنابراین منبع مزیت رقابتی نیست.” و او می افزاید، اگر هر شرکتی از فرهنگ به عنوان یک مزیت رقابتی بهره برد، آن شرکت گوگل بود. (Google فوراً به درخواست نظر پاسخ نداد.)

آیا Google واقعاً استخدام شد؟

مثل بسیاری از ناظران، Rout نسبت به توضیح شرکت مبنی بر استخدام بیش از حد در طول همه گیری منجر به نیاز به اخراج شد. در عوض، او حدس می‌زند که اخراج‌ها به اصرار سهامداران بزرگی صورت گرفته است که از کاهش قیمت سهام شرکت ناامید شده‌اند. او می‌گوید: «این فرض وجود دارد که مقداری چربی برای بریدن وجود دارد. “و فکر می‌کنم این ایده صرف افراطی برای استعدادها ناشی از عدم قدردانی از فرهنگ در Google است.”

اخراج ها ممکن است جدید باشد، اما تغییر فرهنگ سال ها پیش آغاز شد، شاید حدود سال ۲۰۱۵ زمانی که شرکت مدیر مالی جدیدی را استخدام کرد که قبلاً این سمت را در مورگان استنلی داشت. این منجر به شرکتی شد که بیشتر متمرکز است چندین نفر از کارمندان سابق و فعلی گوگل به سی ان ان گفتند که در مورد رضایت سهامداران و تحلیلگران، و تمرکز کمتری بر چشم انداز بلند مدت خود نسبت به گذشته. یکی گفت که گوگل اکنون در حال تبدیل شدن به “یک شرکت معمولی” است. به عبارت دیگر، به آرامی فرهنگ منحصربه‌فردی را که زمانی ارزشمندترین دارایی نامشهود بود، کنار می‌گذارد.

مخاطبان رو به افزایشی وجود دارد. خوانندگان Inc.com که یک متن روزانه از من با یک خرده چالش یا نکته مراقبتی یا انگیزشی دریافت می کنند. (می خواهید بیشتر بیاموزید؟ در اینجا برخی اطلاعات مربوط به متون و < یک target="_blank" href="https://joinsubtext.com/career-self-care?promo=NEWSLETTER60">دعوتنامه ویژه به یک دوره آزمایشی رایگان طولانی مدت.) اغلب، آنها به من پیامک می دهند و ما در یک مکالمه به پایان برسد بسیاری از آنها کارآفرین یا رهبر کسب و کار هستند و به من می گویند که چگونه فرهنگ می تواند به شرکت آنها کمک کند یا به آنها آسیب برساند. فرهنگ شرکت شما چگونه بر فرهنگ شما تأثیر می گذارد؟

نظرات ستون نویسان Inc.com که در اینجا بیان شده متعلق به خودشان هستند، نه ستون نویسان Inc.com.

منبع :
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
امکان ها مجله اینترنتی سرگرمی متافیزیک ساخت وبلاگ صداقت موتور جستجو توسعه فردی